reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌸 Listopadowe mamy 2024🤰🌸

Dziewczyny, prenatalne USG robią już tylko przez brzuch jeśli nie ma problemów z widocznością dzidziuta? Pamiętam, że w mojej poprzedniej ciąży miałam też tv, bo młoda wcisnęła mi się gdzies w biodro prawie i był problem z dokładnym mierzeniem.
U mnie dziecko nie współpracowało i robił przez brzuch+ dopochwowe
 
reklama
Pamiętaj myślami jesteśmy wszystkie z Wami, przesyłamy ogrom sił i miłości na ten ciężki czas.. 🤍


no to mamy razem tego samego dnia tylko ja po Tobie prenatalne :) a który będzie u Ciebie tydzień jeśli mogę wiedzieć?
13+2 wg om a wg usg 13+5 więc ja już mam tak praktycznie na ostatnią chwilę badania, ale niestety 3 maja wypadł w piątek wiec o tydzień się przesunęło 😉
 
Mam pytanie o termin porodu. USG przed 10 tygodniem ciąży pokazało, że ciąża jest 4 dni młodsza względem terminu z OM a dzisiejsze USG potwierdziło termin z OM. Wiem że to tylko orientacyjne wyliczenia (syna urodziłam 11 dni po terminie), ale tak się zaczęłam zastanawiać nad tymi terminami po dzisiejszej wizycie. U Was się pokrywają terminy USG i OM?
U mnie ostatnio jak dobrze pamiętam były jakieś 2-4 dni różnicy i lekarz powiedział, że nie bierzemy tego pod uwagę tylko liczymy termin z OM.
 
Jeszcze nie, ale czekam z niecierpliwością i ciągle sprawdzam, czy może coś jednak 😉 W pierwszej ciąży wlanie nie pamiętam jak to było. Na pewno przed 20 tc, ale kiedy dokładnie nie pamiętam już.
Ja pamiętam, że w pierwszej ciąży ruchy poczułam właśnie ok. 20 tygodnia. Ciekawe jak będzie teraz bo u mnie łozysko na przedniej ścianie tym razem 🤔
 
I u mnie też wszystko dobrze, bobo 4,9cm 🥰 Termin według USG 21.11, a według OM 20.11. Lekarz pokazał mi też wartości z testu Pappa, wyszły dobrze tj. bardzo niskie prawdopodobieństwo wad, ale w papierze dostanę je dopiero za kilka dni więc ich nie przytoczę. Ufff, odetchnęłam trochę w końcu 🥹
 
reklama
13+2 wg om a wg usg 13+5 więc ja już mam tak praktycznie na ostatnią chwilę badania, ale niestety 3 maja wypadł w piątek wiec o tydzień się przesunęło 😉
Ja będę mieć równo 13 wg OM, także mi też z kilkudniowym zapasem zostało, ale miałam taką samą sytuację jak Ty - 3 maja odpadał 😇 to trzymajmy się do piątku i nie oszalejmy🤣
 
Do góry