reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Dzidziusia i Mamy

reklama
A powiedzcie mi dlaczego jest taki boom na body dla maluchów? W czym są lepsze od kaftaników? Czy chodzi o to, że się nie zawijają? Widziałam, że większość bodziaków jest wkładana przez główkę. Czy nie jest to niewygodne dla "zielonych mam" (takich jak ja)?
 
morelka wg mnie body sa dużo, duzo bardziej wygodne dla malucha jak i dla mamy podczas przewijania maluszka... ja tez w wiekszości swoich rzeczy mam body i kaftaniki, ale zamierzam bodziaki jeszcze dokupić....
P.S czytałam że się rozpędzilas z zakupami na allegro, tylko nie szalej za bardzo z rozmiarek 56 bo jak dzidzia nawet Ci się urodzi taka malutka to po 2 tygodniach mozesz zrobić papa kupionym boda czy innym kaftaniczką....
ja w rozmiarze 56 mam 2 pary spioszkow i 2-3 pary bodziaków i tyle reszte kupuje na 62 (mało) i na 68 juz ciut wiecej...

A co do twojego pytania o wkladanie bodów przez glowe no raczej ja tez mam większośc takich, ale rozpina sie je na ramieniu dziecka i główka myslę bez problemu się zmieści...
 
Wydaje mi się że łatwiej włożyć szybciutko przez główkę niż zapinać malutkie guziczki. Jednak tak jak wspomniałaś kwestia zwijania jest dla mnie decydująca.
 
Jogobelka, Ninonka - Dzięki za rady. Dokupię zatem kilka bodziaczków skoro polecacie:-) Co do rozmiarówki 56cm - u mnie w rodzinie rodzą się maleńkie dzieci (max 50cm), moja dzidzia przy każdym usg okazuje się mniejsza niż "norma" (zgodnie z rodzinną tradycją:-D) i dlatego przy pierwszych zakupach skupiam się na tym rozmiarze. Ale dzięki za ostrzeżenie, przy następnym zamówieniu będę brała rozmiary 62/68:-)
 
morelka czyli rodzinna tradycja, a to sorry, ale dzidzia szybko rośnie więc i tak 56 rozmiar to tak na dzien dobry...
Moja dzidzia już jest spora.... jak na USG i na jej wiek ciązowy więc w 56 rozmiar to myślę że pieniażkow już nie bedę inwestować ;-) hihihi
 
bodziaki są super wygodne
Poza tym jak zakładasz normalne ciuszki na wierzch i jak ktoś np.dziecko na ręce biwerze to mu goły brzuszek nie wystaje:tak:
Ja tam zwykle normalne ciuszki na dzień zakladałam:tak::tak::tak:

aaa..i dużo bodziaków rozpina sie całkiem z boku i takie najwygodniejsze
a jak przez głowke zakładasz to raz dziennie tylko a za drugim założeniem stwierdzisz że to łatwizna:tak::tak::tak::tak:
tak samo jak z myciem
Ja kupiłam wanienkę profilowaną:angry::angry::angry::angry: i do tej pory na nią psioczę
Już jak włożyłam dziecko pierwszy raz to mi przeszkadało to profilowanie bo dziecko i tak się zsuwa i trzeba trzymać a wygodniej na ręce jednak i przy pierwszej kąpieli stwierdizłam że to wcale nie jest trudne:tak::tak::tak::tak::tak: także polecam największą i najzwyklejszą wanienke ale ze stelażem (plecy tak nie boą):tak:
 
Słyszałam już z kilku źródeł, że stelaż do wanienki to absolutna podstawa:-) Ja jestem po kilku rehabilitacjach kręgosłupa więc na pewno go nabędę.
 
reklama
Ile rożków i ochraniaczy do łóżeczka kupujecie? jedną sztukę?
Tzn jak często takie rzeczy się pierze? Trzeba mieć na wymianę?
Ja jestem czarna mara jeśli chodzi o takie rzeczy.
 
Do góry