reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Dzidziusia i Mamy

Ile rożków i ochraniaczy do łóżeczka kupujecie? jedną sztukę?
Tzn jak często takie rzeczy się pierze? Trzeba mieć na wymianę?
Ja jestem czarna mara jeśli chodzi o takie rzeczy.

Ja przy Olivierku mialam 2 rozki , na zmiane i w zupelnosci wystarczyly++:tak:++:-)Mialam jeden ochroniacz i tez wystarczyl, rano upralam wieczorkiem juz byl suchy!!!A jak czesto sie pierze, no coz to zalezy czy np dziecku sie ulewa, itp
poza tym posciel sie szybko kurzy wie
c warto przeprac czesciej zeby dzieciatko mialo zawsze czysciutko:-):tak:;-)
 
reklama
Ile rożków i ochraniaczy do łóżeczka kupujecie? jedną sztukę?
Tzn jak często takie rzeczy się pierze? Trzeba mieć na wymianę?
Ja jestem czarna mara jeśli chodzi o takie rzeczy.

Dla Adasia miałam 3 rożki ale to dla tego że tyle zostało po dzieciach z rodziny (teraz mam chyba ze cztery) i tak jak pisze Oli wydaje mi się że 2 w zupełności wystarczą. Co do ochraniaczy na łóżeczko to ja miałam jeden a i tak szybko go odwiązałam i nie korzystałam w ogóle bo mnie wkurzało że jak leżę w łóżku to nie widzę co robi mały :-):-):-)
 
Morelka-najlepsza wanienka z odpływem -wtedy nie męczysz się dodatkowo z wybieraniem wody -ja mam taką zamykaną przewijakiem od góry i sprawdzała sie rewelacyjnie.Co do bodziaków już pisałam-są najwygodniejsze.Dobrze tez kupić kilka z krótkim rękawkiem bo może być czasami w domu ciepło dzidziusiowi -a na taki bodziak można zawsze założyć zapinaną koszulkę.
 
reniferek czyli taka: Polecana PODUSZKA do spania i karmienia 190cm PROD (634054850) - Aukcje internetowe Allegro
podusia Ci się nie przydala....???
A ja chcialam wlasnie w taką zainwestowac.... myslalam, że będziemi mi wygodniej i wogóle.... ale dobrze że mamy rady mam doświadczonych....:-)
Dokładnie tą podusię kupiłam, nie wiem czy przyda się w przyszłości przy dzidzi, ale teraz świetnie spełnia swoją rolę, bardzo fajnie mi się z nią śpi, jest 3w1, daje oparcie dla kręgosłupa, jest podusią między kolanka no i zastępuje jaśka. Mężuś tylko narzeka, że się nie ma do mnie jak przytulić :-D
 
Z tym stelażem do wanienki to zależy od wielkości łazienki itp :blink: U nas mąż nosił wodę i kąpał córeczkę- tak ochoczo, że w końcu robił to dużo sprawniej i pewniej niż ja:-D:-D:-D A wanienkę stawiał sobie na stole... A stelaż coż- u mnie nie ma już miejsca na takie graty, więc radziliśmy sobie bardzo sprawnie bez. Jak ktoś ma dużą łazienkę, to pewnie może się przydać:tak: Wanienkę kupiliśmy zwykłą dużą- mała pływała w niej ponad 2 lata:tak:
 
no ja musiałam trzymać w sypialni tą wanienkę bo łazienki jakoś zawsze mikroskopijne mi się trafiają-ale świetnie spełniała też funkcje przewijaka w tym pomieszczeniu:-D
 
Ja się powolutku nastawiam psychicznie, że za kilka m-cy moje wychuchane mieszkanko zamieni się w graciarnię....:-D Wanienka, wózek, suszarka do prania (i pewnie jeszcze kilka sprzętów, których potrzeby dziś nie jestem świadoma)- dla tych sprzętów będę musiała zdobyć czapkę niewitkę:-) Ktoś ma może do sprzedania?:-p
 
To prawda z tą graciarnią, ja miałam mieszkanko jak muzeum :-) zawsze cud porządeczek, zero kurzu, jak siepojawiła córcia, to dopóki nie zaczęła łazić miałam taki porządek prawie zawsze, choć potem sie robi tu pieluszka, tam szuszarka, tu wózek itp, teraz jak już zaczyna sama sprzątać i powywalałam wszystkie te "graty" przyniosę je znow do domu:)
Co do wanienki, to ja też miałąm taką dużą a u teśció mniejszą, pewnie na początek przywiozę sobie mniejszą, bo u nas był rytuał kąpania przez tatusia w pokoju, wodę też nosił.
A widziałyście najnowszą modę kąpania w wiaderku:):):):)
TUMMY TUB - WIADERKO DO KĄPIELI NIEMOWLĄT sklep internetowy zabawki Wrocław
jaka oszczędność wody i pozycja embrionalna......:-)
dla mnie to troche śmieszne i cena jaka, no ale w końcu ktoś kupi i da zarobić, to i jakieś plusy się da wymyśleć (moja córcia u teściów też sie kąpała w takiej dużej miednicy co prawda nie wiaderku, wiec chyba powracamy do przeszłości:-))
 
reklama
uh...jednak u nas też są takie wynalazki typu wiaderko do kąpieli. Ja właśnie wróciłam z krajów azjatyckich z nadzieją, że uda mi się zakupić jakieś fajne rzeczy, niestety bardziej niemile się zaskoczyłam. Jedną z dziwnych rzeczy jakie tam były, to właśnie te wiadra nieszczęsne. Nikt tam nie słyszał o wanienkach dla maluszków.
Wydaje mi się, że ani maluszka dokładnie się w takim czymś nie wypucuje ani wygodne to nie jest - zarówno dla nas jak i pociech. Osobiście po 9 miesiącach w pozycji embrionalnej wolałabym brać kąpiel z możliwością wyciągania rąk i nóg we wszystkie strony :)
 
Do góry