reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienia L4, sprawy urzędowe..itp.

reklama
violet z tego co wiem to zaświadczenia można odebrać/dostać tylko we wlaściwym dla miejsca zameldowania urzędzie skarbowym/zusie itp zależy oczywiście do czego potrzebne, z tego co pisalas wnioskuję że musi się udać do us po zaświadczenie:)
 
jesli sie nie rozliczal to zxapewne we włściwym urzedzie dla miejsca zameldowania tj pisze Asko.
Ja sie rozliczalam w Zielonej Górze, a moj Adrian musial juz w Nowej Soli mimo, ze w ZG mieszka.
 
Violett, nie wiem, czy pomogę, ale mój M. np jest zameldowany w miejscu zamieszkania swoich rodziców, ja również, a od lat rozliczamy się w miastahc, w których kolejno mieszkaliśmy, czyli w Poznaniu i w Krakowie, tylko do Urzędów Skarbowych wysyłaliśmy zawsze listy w oświadczeniami, że w tym i w tym roku rozliczamy się w US w mieście X i nigdy nie było z tym problemów, ogólnie chyba tak powinno się robić, bo z podatków rozlicza się w mieście, w którym pracujesz i pobierasz wypłatę, nie wiem, jak się ma sprawa z zaświadczeniami, o których piszesz, najlepiej zadzwonić do fiskusa i dopytać.
 
Dzieki dziewczyny za pomoc :*** zrobie tak jak piszecie w poniedzialek pojade z L4 do Promenady ja poczekam z młodym w aucie a M pojdzie dac zwolnienie i zaswiadczenie prosto do dyrektora sklepu:)oczywiscie poprosi o potwierdzenie przyjecia tych papierków,zobaczymy jak dalej potoczy sie ta smieszna sytuacja:sorry:Aha jeszcze jedno pytanko ja juz dam l4 to pisac cos temu calemu facetowi z Kadr ze nie ma po co przyjedzac ?hahahahaa
 
Phelania, to niech Twój M weźmie ksero zwolnienia i zaświadczenia, a dyrektor mu podbije z dopiskiem "Wpłynęło dn. 01.10.2012 r." + podpis.
Jak będziesz miała to z głowy, to możesz być tak miła i wysłać Panu maila, że właśnie dostarczyłaś info o ciąży i nie stawisz się na spotkaniu (możesz dopisać, że dlatego, że źle się czujesz).
 
VIOLETT P musi mieć zaświadczenie z US tego w którym się rozliczał za zeszły rok. A jeśli się nie rozliczał bo robił na czarno to zaświadczenie do rodzinnego i tak musi mieć z US. Tyle, że na zaświadczeniu będzie miał kwotę 00zł, i raczej też z US gdzie do tej pory się rozliczał.

A przypominam, że czas składania wniosków na rodzinne jest do końca września a na takie zaświadczenia czasami się czeka do tygodnia.
 
reklama
dorotar- jesli Violett złoży papiery w pażdzierniku, to w pazdzierniku nie dostanie rodzinnego, tylko dopiero w listopadzie czy jakos tak;p
 
Do góry