reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zostałem ojcem w wieku 17 lat

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

MateuszS

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
7 Maj 2020
Postów
62
W niedzielę dowiedziałem się od mojej dziewczyny że zostałem ojcem. Jestem na maksa podłamany dziecko planowałem ale dopiero po studiach. Byliśmy 2 razy w łóżku ale zawsze używaliśmy antykoncepcji. Martwię się ponieważ mamy niezbyt sprzyjający czas ciąży. Moja dziewczyna ma 17 lat mieszkamy razem w wynajętym przez naszych rodziców mieszkaniu. Mamy tam jakieś oszczędności ale nie wiem czy jest to wystarczające na początek. Został na jeszcze rok nauki. Boimy się szczególnie rozmowy z rodzicami szczególnie mojej dziewczyny. Myślę nad oświadczynami ale nie wiem czy jest to dobry moment. Boję się o nas bo jest to trudna sytuacja dla nas dwoje. Boję się o moją dziewczynę czy jest gotowa na poród czy dziecku się nic nie stanie przez młody wiek matki. Dziecko mamy zamiar wychowywać. Tylko nie wiem co ze szkołą oboje chcielibyśmy skończyć tą w której jesteśmy. I tutaj zapytanie do dziewczyn/kobiet które miały taką sytuację. Jak wygląda nauka?
 
reklama
Rozwiązanie
Ale skoro uważasz że to trol to po co tracisz swój czas na powtarzanie tego jak mantrę? :) ja nie wiem czy ta historia jest prawdziwa czy nie, tak samo jak wszystkie na forum, w internecie można napisać co tylko się chce, ale odpowiadając zakładam że to prawda ;) po to że ktoś może będzie kiedyś w podobnej sytuacji i będzie chciał przeczytać. Sama kiedyś czytałam takie tematy

Po pierwsze, nigdzie nie napisałam, że to troll, dopiero staram się to ustalić.
Po drugie, po to tracę swój czas, żeby właśnie trolla zdemaskować, usunąć z forum i zablokować temat.
Gdyby autorowi zależało tylko na konkretnych odpowiedziach, wątek by brzmiał "Wpadłem w wieku 17 lat, jak powiedzieć rodzicom i jak wspierać partnerkę w tym trudnym czasie?"...
Aktualnie jest dosyć duży problem żeby spotkać się z rodzicami ponieważ mamy do rodziców ponad 400 km(Rzeszów Kalisz). Z racji koronawirusa nie chcemy korzystać z publicznych pojazdów(pociąg autobus). Nie chcemy ich tez informować przez telefon bo wydaje nam się że to nie jest sprawa na telefon.
 
reklama
Aktualnie jest dosyć duży problem żeby spotkać się z rodzicami ponieważ mamy do rodziców ponad 400 km(Rzeszów Kalisz). Z racji koronawirusa nie chcemy korzystać z publicznych pojazdów(pociąg autobus). Nie chcemy ich tez informować przez telefon bo wydaje nam się że to nie jest sprawa na telefon.
Przede wszystkim poczekajcie do wizyty u lekarza i potwierdzenia ciąży, wyliczenia terminu porodu. Mam nadzieję, że traficie do lekarza, który udzieli Wam wsparcia.
 
Hej Mateusz,
no trudno, stało się - twoja dziewczyna jest w ciąży. Macie 8 mcy czasu na przygotowanie się do tego. [emoji4]
Nie oszukujmy się, wiadomo, że dziecko nieplanowane... Boicie się. Rozumiem to. Dla mnie ciąża w wieku 18 lat byłaby tragedia...
Jesli macie kochających rodziców,zwróćcie się w pierwszej kolejności do nich o pomoc. Na pewno będą w szoku, mogą na początku kiepsko zareagować, tak jak wy zareagowaliście - szokiem i niedowierzaniem... Ale w końcu ucieszą się na wiadomość o posiadaniu wnuka. To wasi rodzice, wychowali was i kochają nawet jeśli popełniliście "błąd"...
Dobrze ze masz prace, pogadaj szczerze z szefem, na pewno coś da się wykombinować..
Porozmawiaj z dziewczyną, powiedz ze ja wspierasz. Po twoich wypowiedziach widzę, że jesteś odpowiedzialnym młodym człowiekiem. Daj jej do zrozumienia ze może na ciebie liczyć...
Macie własne mieszkanie, wiec warunki jakieś tam są [emoji106]
Mozna pomyślec o skończeniu szkoły w trybie wieczorowym albo zaocznym. Jeśli ciąża się potwierdzi, dobrze by było porozmawiać ze szkolnym psychologiem i wychowawcą (weźcie rodziców ze sobą), może zaproponują alternatywny tok nauczania.
Jesli znajomi i rodzina dowiedzą się o ciąży, na pewno zorganizują zbiórkę na podstawowe rzeczy dla malucha... Ale taki maluch naprawde nie potrzebuje aż tak dużo. Szukajcie rzeczy używanych...
Co do porodu to zdajcie się na lekarzy i naturę. Odwiedźcie dobra szkole rodzenia. Kup dziewczynie książkę o ciąży. Polecam "mamy dla mamy" i "w oczekiwaniu na dziecko" . Na YouTube polecam kanal mama lama, jest o dwóch dziewczynach, które zdecydowały się młodo zostać mamami.
Jesli się kochacie to pokochacie i dziecko, ja 3mam za was kciuki. Jeśli chciałbyś mnie o coś zapytać, chętnie odpowiem... [emoji4]
 
zgodnie z prośbą informuje że moja dziewczyna jest w 5 tygodniu ciąży.
Gratulacje. Bedzie Wam na pewno ciezko na poczatku ale cieszcie sie bo dziecko to skarb a wiele par juz duzo duzo starszych nie moze sie z roznych przyczyn doczekac tego skarbu :) Po tym jak piszesz wydajesz sie byc odpowiedzialny i rozsadny wiec mysle ze sobie poradzicie
 
Jeśli boicie się o szkole możecie załatwić dla dziewczyny na czas ciąży nauczanie indywidualne - ja takie miałam będąc 17latka w ciąży. To znaczy że nauczyciele będą przychodzić do was do domu. Teraz i tak jest nauczanie zdalne, prawda?
Jesteście zdani tylko na siebie w obcym mieście? Dobrze zrozumiałam? Nie macie w pobliżu nikogo bliskiego?
 
Jeśli boicie się o szkole możecie załatwić dla dziewczyny na czas ciąży nauczanie indywidualne - ja takie miałam będąc 17latka w ciąży. To znaczy że nauczyciele będą przychodzić do was do domu. Teraz i tak jest nauczanie zdalne, prawda?
Jesteście zdani tylko na siebie w obcym mieście? Dobrze zrozumiałam? Nie macie w pobliżu nikogo bliskiego?
Z nauczaniem indywidualnym to może i dobry pomysł razem do jednej klasy chodzimy więc mammy ten sam materiał. Tak jesteśmy z dala od rodziny😔
 
Po pierwsze gratuluję! Po drugie wydajesz się być odpowiedzialnym człowiekiem co u facetów w twoim wieku nie często się zdarza więc tym bardziej podziwiam i gratuluję [emoji2] na pewno sobie poradzicie, wszystko da się jakoś ułożyć [emoji2] będzie dobrze [emoji2](ja sama zaszłam w ciążę mając 17lat ale u mnie zupełnie inna historia [emoji6])

Powodzenia!

PS. Na kiedy dziewczyna ma termin? Będzie już pelnoletnia czy nie?
 
reklama
Po pierwsze gratuluję! Po drugie wydajesz się być odpowiedzialnym człowiekiem co u facetów w twoim wieku nie często się zdarza więc tym bardziej podziwiam i gratuluję [emoji2] na pewno sobie poradzicie, wszystko da się jakoś ułożyć [emoji2] będzie dobrze [emoji2](ja sama zaszłam w ciążę mając 17lat ale u mnie zupełnie inna historia [emoji6])

Powodzenia!

PS. Na kiedy dziewczyna ma termin? Będzie już pelnoletnia czy nie?
Nie będzie
Chętnie posłucham historii jeśli zgodzisz się opowiedzieć na pw
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry