reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZOSTAŁAM MAMĄ ♥ - o zdrowiu, opiece i pielęgnacji dzieci

myszo to pięknie sara przytyła :)

My mielismy usg bioderek i bioderka na piatke. pani dr pokazala jak cwiczyc by było na szostke. w 4 mcu kontrola.
bylismy tez u chirurga i pepuszek nadal lekko krwawi ale nie ma w srodku zadnego czyraczka czy czegos tam wiec mamy raz dziennie pielegnowac i koniec zalecen.

pisze 1 reka wiec sorki za błedy.
wkurzaja mnie lekarze. zachowuja sie jakby wszystkie rozumy pozjadali. no i kazdy mowi i radzi co innego az zgłupiec mozna. jakoby wiedzieli co dla naszego dziecka najlepsze wrrr
pani dr dzis na usg bioderek pyta czy mamy smoka. my na to ,ze awaryjnie mamy ale nie uzywamy (choc czasem mala dostaje). i ona na nas z pretensjami, ze musimy dac smoka, ze smok lepszy niz palec , ktory pozniej zacznie ssiec. itd itp. a tak naprawde chciala naszym zdaniem po prostu uspokoic dzieci zeby nie płakaly i kazdego o smoczek pytala. normalnie :no:
 
reklama
Kurde, jak tak czytam ile Wasze dzieciaczki przytyły to już całkiem skołowana jestem. Moja w tydzień przybrała 210 g i dostałam od lekarki opr... że za mało. Kazała małą co GODZINĘ (!) budzić i karmić, ale nie dłużej niż 15 min. Jakaś psychoza przez chwilę u nas w domu zapanowała, jak próbowaliśmy to w życie wcielić, ale po rozmowie z położną odpuściliśmy. Dalej jesteśmy na systemie na żądanie lub max. co 3 h i u nas rewelacyjnie się sprawdza.
 
Twilight a może to moja zbyt mało przybiera. Nie wiem bo nie pytałam. Tzn tydzień temu pediatra mówiła, że póki co się rozkręca więc jest ok, ale mogłoby być więcej. Już w dupie mam to co oni mówią bo każdy co innego. Mnie się wydaje, że 150 gram tygodniowo jest okiej więc się nie martwcie. Ja karmie też na żądanie.
 
20 g dziennie, czyli 140g tyg. to minimum na piersi, 210 g to b ładnie twilight!

człowiek zawsze musi się czymś martwić :( Mnie b martwi ulewanie dużych ilości i często. Naczytałam się w necie strasznych rzeczy i na jutro wzięłam naszego lekarza rodzinnego do domu. Niech obejrzy małą i mnie uspokoi...
 
Ostatnia edycja:
Sabib, ja nie smaruje niczym. Przemywam tylko przegotowaną wodą i tyle.:tak:

Mysza, ja wybudzałam może ze dwa razy, ale tylko dlatego, ze muszę sie z kapaniem, karmieniem Wojtka wyrobić przed kąpaniem Igora.

Róża, ale Mała ulewa czy wymiotuje, tak chlusta całym wypitym mlekiem?? Dobrze, ze zobaczy ją pediatra :) Moze Cię trochę uspokoi :)

Ania, super, zę z bioderkami i pępuszkiem Emilki wsio oki :) A byliście tylko na usg czy też u ortopedy??


a jak ważycie swoje Maluszki?? Jeździcie specjalnie do przychodni?? Czy na wadze domowej??
 
Lena miala jeden taki tydzien, ze 500g przybrala, a tak srednio 200g.

Aneczko byliscie w interkorze? bo czuje jakbym miala deja vu :-p
 
mamy wagę dla dzieci i ważymy co 2 dni

wika, ulewa czasem, a czasem wylewa się z niej naprawdę dużo :( czy to chlustanie, to nie wiem, dziś już pod wymioty mi to podchodziło niestety. Widać, że ją to męczy nim zwróci :(
 
reklama
pamiętam, jak Igora próbowaliśmy nauczyc pić mm. U niego reakcja właśnie była taka, ze cale wypite mleko wymiotował. Leciała fontanna mleka:zawstydzona/y::zawstydzona/y: Prężył nóżki, słychać było rewolucje w brzuszku i nagle chluśnięcie mlekiem:-:)-(

 
Do góry