reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZOSTAŁAM MAMĄ ♥ - o zdrowiu, opiece i pielęgnacji dzieci

Aniu- w nosku mogą zalegać resztki śluzu, ulanego pokarmu, drobinki kurzu czy po prostu katar, utrudniając maleństwu swobodne oddychanie i to właśnie sapka. Pryska się wtedy wodą morską w spayu​
 
reklama
No właśnie Wojtek ma takie charczenie... dzisiaj w sumie się zaczęło przed południem, podczas karmienia takie dziwne dźwieki wydawał, ale np teraz po kąpaniu już tego nie słyszałam:eek:
 
moja miała sapkę , w szpitalu , dostała 2 dni kropelki żeby jej się śluzówki obkurczyły bo miała strasznie wąsko w dziurkach ...
i polecali zakrapiać w każdą dziurkę noska po kropelce soli fizjologicznej ; ))
 
Witam,
dzieciaki póki co śpią,to ja korzystam
wink2.gif

nocka całkiem niezła i prawie cała zaliczona przez Stasia we własnym łóżeczku
yes2.gif
czy to zasługa melisy,którą wypiłam?
laugh2.gif

dziś odwiedziliśy ortopedę i niestety jeszcze tak będziemy wracać
unhappy.gif
Natalka ma koślawe nózki i jak ćwiczenia (bieganie,chodzenie na paluszkach,na bosaka po trawie,pilnowanie siadania)nic nie da to na jesieni dostanie wkładki ortopedyczne
unhappy.gif
baffled5wh.gif
Staś niby nieźle, ale...
confused8gj.gif
ma lekki przykurcz mięśni, więc również ćwiczenia (żabka, leżenie na brzuchu, na mamie i tacie....no i zakaz leżenia na bokach, więc znowu karmienie "na mamie" tak jak Natalkę)...no i kontrola za 6 tygodni i tak samo jak z Natalką,jak nie będzie poprawy to czeka go pielucha
unhappy.gif
no.gif


u nas od sapki zaczęły się w szpitalu badania...krople też były:tak:a po badaniach wyszła anemia:-(
 
Moncia, ja właśnie zapodaje tylko sól fizjologiczną:tak: Mam nadzieję, ze dzisiejszy incydent był jednorazowy:tak:
 
u nas sapka przeszła po 2-3 dniach ;)
czasami mała sobie kichnie , ale to dobrze , niech oczyszcza wszystkie kanaliki , i w domu zakrapiałam tylko raz ;)


za to chciałam zapytać
czy u Waszych maluchów , w zgięciach przy stópkach i rączkach i miedzy paluszkami , schodzi skóra ??
 
Ostatnia edycja:
za to chciałam zapytać
czy u Waszych maluchów , w zgięciach przy stópkach i rączkach i miedzy paluszkami , schodzi skóra ??

miałam się już wczoraj pytać o to samo:tak: Schodzi:eek::eek: Nawet dziś zakupiłam oliwkę i posmarowałąm te suche miejsca oliwką. Moze pomoże

Wojtek też kicha :)
 
reklama
U Lidki schodzi dużo tej skórki, ale tak miała już od początku, taki łuszczący się pancerzyk - to jest ponoć oznaka przenoszenia. Pediatra w szpitalu powiedziała, że zamiast to po prostu smarować oliwką, lepiej naoliwkować i zawinąć Niunię w pieluszkę, w międzyczasie szykować kąpiel, i wykąpać taką naoliwkowaną. Ewentualnie dolewać oliwki do kąpieli. Położna, która była u nas, poleciła do tego smarowanie delikatnym balsamem, używamy Rossmanowskiego "babydream", szybko się wchłania i faktycznie ten pancerzyk się wygładza:-)

Ja mam pytanie o pępek - odpadł wczoraj, ale został jeszcze strupek i zauważyłam dzisiaj, że jest na nim zaschnięta krew, przemyłam Octeniseptem. To normalne, czy wołać położną do domu?
 
Do góry