reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żłobek punkty

Dołączył(a)
24 Czerwiec 2024
Postów
1
Jestem samotną mamą wychowującą półtorarocznego chłopca mieszkam sama, w żłobku powiedzieli że mój synek się nie dostanie bo mamy za mało punktów . Jestem w kropce nie mogę iść do pracy bo nie mam co zrobić z dzieckiem nie pójdę do pracy nie będę miała pieniążków na wynajęcie mieszkania itd, poproszę o radę
 
reklama
Każde miasto ma inny system punktowania do żłobka.

A gdybyś zapisała do prywatnego żłobka ? Teraz jest to max 1500zl dopłaty + jedzenie.

Albo jakaś niania chociaż na pół etatu ( też z tego 1500), a drugie pół etatu ktoś z rodziny ?
 
Tak jak napisała koleżanka wyżej poszukaj prywatnego, który opłacisz z tzw. "babciowego", a równocześnie nie trac nadziei na miejski żłobek. Nam też powiedzieli, że nie ma szans na gminną placówkę ale 3 dni przed rozpoczęciem roku zadzwonili, że jednak jest miejsce:)
 
Tak jak napisała koleżanka wyżej poszukaj prywatnego, który opłacisz z tzw. "babciowego", a równocześnie nie trac nadziei na miejski żłobek. Nam też powiedzieli, że nie ma szans na gminną placówkę ale 3 dni przed rozpoczęciem roku zadzwonili, że jednak jest miejsce:)
Ale do publicznego żłobka dużo pkt daje płacenie podatków do danego miasta, także jak autorka nie pracowała = brak wpłacania podatku
 
Ale do publicznego żłobka dużo pkt daje płacenie podatków do danego miasta, także jak autorka nie pracowała = brak wpłacania podatku
My też nie płaciliśmy podatków w miejscu zamieszkania, zadne z nas tutaj nie pracuje (pracujemy w innym powiecie niż mieszkamy), a zameldowałam się z Synkiem na terenie gminy dopiero gdy dostaliśmy informację, że został przyjęty do żłobka. Także nie należy skreślać państwowego żłobka chociaż należy mieć inne opcje w zapasie - u nas to była niania:)
 
To u Was są punkty? :D u nas przyjmują za kolejnością zapisu 😂

Co oznacza, ze zapisując dziecko na wrzesień 2024 we wrześniu 2023, bylismy na liście rezerwowej pod numerem 160 😂

A tak na serio, to co my tu mamy zrobić? Masz alimenty? Jak nie, to sie o nie postaraj. 800 plus, babciowe, może praca zdalna na pół etatu?
 
Też bym celowała w prywatny żłobek, dostaniesz babciowe to będziesz miała z czego opłacić. Później możesz poszukać prywatnego przedszkola jak mały będzie miał 2.5 zawsze to tańsza opcja niż żłobek.
 
Jestem samotną mamą wychowującą półtorarocznego chłopca mieszkam sama, w żłobku powiedzieli że mój synek się nie dostanie bo mamy za mało punktów . Jestem w kropce nie mogę iść do pracy bo nie mam co zrobić z dzieckiem nie pójdę do pracy nie będę miała pieniążków na wynajęcie mieszkania itd, poproszę o radę
Współczuję sytuacji. Jeśli zdecydujesz się na żłobek, musisz się liczyć z tym, że początkowo dziecko będzie chorowało, a Ty albo pójdziesz na opiekę (co słabo będzie wyglądać na ewentualnym okresie próbnym) albo tak czy inaczej będziesz szukać innego opiekuna. Nie masz możliwości zamieszkania z rodziną przez pewien czas? Wtedy mogłabyś się pokusić o nocną zmianę na przykład.
 
To u Was są punkty? :D u nas przyjmują za kolejnością zapisu 😂

Co oznacza, ze zapisując dziecko na wrzesień 2024 we wrześniu 2023, bylismy na liście rezerwowej pod numerem 160 😂

A tak na serio, to co my tu mamy zrobić? Masz alimenty? Jak nie, to sie o nie postaraj. 800 plus, babciowe, może praca zdalna na pół etatu?

W Warszawie są punkty. Jednak ma małą szansę. Samotne rodzicielstwo nie ma żadnych dodatkowych punktów.

Co ważne babciowe nie przysługuje przy żłobku państwowym tzn przysługuje tylko kwota za pobyt w Warszwwie to 0 więc każda opcja babciowego odpada 😉

@W1995 zostaję żłobek prywatny pokrywany obecnie z dodatku 400 zł a od września aktywnie w żłobku

Choć ja uważam, że najlepiej szukać pracy zdalnej. Wtedy dostaniesz 1500zl do ręki dodatkowo, a koszty wysłania dziecka gdzieś 0.

Ja tak wracam do pracy co prawda na pół etatu od lipca zdalnie i syn normalnie będzie ze mną w domu. Bobas ma 6 miesięcy.
 
reklama
W Warszawie są punkty. Jednak ma małą szansę. Samotne rodzicielstwo nie ma żadnych dodatkowych punktów.

Co ważne babciowe nie przysługuje przy żłobku państwowym tzn przysługuje tylko kwota za pobyt w Warszwwie to 0 więc każda opcja babciowego odpada 😉

@W1995 zostaję żłobek prywatny pokrywany obecnie z dodatku 400 zł a od września aktywnie w żłobku

Choć ja uważam, że najlepiej szukać pracy zdalnej. Wtedy dostaniesz 1500zl do ręki dodatkowo, a koszty wysłania dziecka gdzieś 0.

Ja tak wracam do pracy co prawda na pół etatu od lipca zdalnie i syn normalnie będzie ze mną w domu. Bobas ma 6 miesięcy.
Nie wyobrażam sobie pracy zdalnej 8h z 1.5 rocznym dzieckiem :/
 
Do góry