reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Złe wyniki Pappy

kamcia922

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Wrzesień 2019
Postów
175
Dziewczyny, co myślicie o wynikach? (USG prawidłowo, NT 1,68, 13+0, CRL: 68,3 mm, FHR: 151 ud/min). Po USG lekarz nie miał żadnych zastrzeżeń. Po krwi wszystko się zepsuło, podwyższone ryzyko Trisomii 18, 1:269, beta: 0,356 MOM, Pappa: 0,283). Reszta Trisomii po ryzyku skorygowanym spadła.
 
reklama
Dziewczyny, co myślicie o wynikach? (USG prawidłowo, NT 1,68, 13+0, CRL: 68,3 mm, FHR: 151 ud/min). Po USG lekarz nie miał żadnych zastrzeżeń. Po krwi wszystko się zepsuło, podwyższone ryzyko Trisomii 18, 1:269, beta: 0,356 MOM, Pappa: 0,283). Reszta Trisomii po ryzyku skorygowanym spadła.
Skoro po skorygowanym spadło, to nie jest najgorzej ;) zaproponowali Ci dodatkowe badania? Zawsze możesz zrobić nifty.
 
Dziewczyny, co myślicie o wynikach? (USG prawidłowo, NT 1,68, 13+0, CRL: 68,3 mm, FHR: 151 ud/min). Po USG lekarz nie miał żadnych zastrzeżeń. Po krwi wszystko się zepsuło, podwyższone ryzyko Trisomii 18, 1:269, beta: 0,356 MOM, Pappa: 0,283). Reszta Trisomii po ryzyku skorygowanym spadła.
Pamiętaj, ze to tylko statystyki. U mnie było 1:32 trisomia 21. Zdrowy synek pojutrze kończy 6 mcy :-)
 
Dziewczyny, co myślicie o wynikach? (USG prawidłowo, NT 1,68, 13+0, CRL: 68,3 mm, FHR: 151 ud/min). Po USG lekarz nie miał żadnych zastrzeżeń. Po krwi wszystko się zepsuło, podwyższone ryzyko Trisomii 18, 1:269, beta: 0,356 MOM, Pappa: 0,283). Reszta Trisomii po ryzyku skorygowanym spadła.
Niski poziom pappy wskazuje nie tylko na ryzyko trisomii, ale też może sugerować złą pracę łożyska i wyższe ryzyko porodu przedwczesnego. Omówiłaś już wyniki z lekarzem?
 
reklama
A ile masz lat ? Po 30stce ryzyko zespołu Downa wzrasta. To tylko statystyka bądź dobrej myśli
Nie czytałaś dokładnie🙂 Mam 39 lat, w dniu porodu mialam 38. Syn ma pół roku i dziś wiem, ze wysokie ryzyko bylo wynikiem nie tylko wieku, ale też wysokiej bety. A wysoka beta była.ze względu na potworniaka, którego usunięto podczas cc. Ale zgadzam się. To są statystyki, choć rok temu nie był to dla mnie argument, zeby być spokojną.
 
reklama
Do góry