reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie naszych maluszków ( kolki i inne dolegliwości)

Asce rropieje prawe oczko :-( wczoraj myslalam ze to mleko w kaciku (ze ulala na raczke i wytarla oczko), ale okazuje sie ze to ropa :-( Dzis zielonkawa i nie wiem czy od rumianki czy po prostu jest zielona. Oczko kiepsko wyglada, jest male i zalzawione. Przypuszczam ze przewiane przez przypadek.

Co moge zrobic oprocz przemywania rumiankiem? I czy leciec z tym jutro do lekarza?

Juli tez z pol roku temu ropialy, ale oba oczka i to byla wirusowka, dostala jakies kropelki.
Dziunka tutaj w Norwegii mowili mi ze jezeli dziecku ropieja oczka najlepiej wpuscic kilka kropel mleka matki do oczka. Tak samo jak ma katarek to do noska trzeba wpuszczac mleczko. Moja Madelenka miala katarek i jej po tym mleku naprawde pomoglo, a sam niedowierzalam ze to dziala. Mozesz sprobowac, na pewno nie zaszkodzi. zycze duzo zdrowka dla twojego malenstwa!
 
reklama
My po wizycie na kontroli bioderek.
Mamy Niunia nosić na "żabkę" jak najwiecej, kangurowanie i leżenie na brzuszku którego on nienawidzi:confused:usg II a w grupie wg Grafa.
Za 5 tyg kontrola.

Zapytałam lekarza czy to coś poważnego , to mi odpowiedział że do 3 miesiąca musi się to wszystko ukształtować, natura musi zrobić swoje a my jej pomóc czyli to co wyżej napisałąm.A jeżeli się nie poprawi to leczenie, że dyspalazja może być...ach...nie wiem co mysleć...

jak u Was z tymi bioderkami u maluszków?? jakie macie stopnie ??

Malwina jest z CC-polozenie posladkowe

Biodro lewe IIA
Biodro prawe IIA
Dopisek: brak punktu kostnienia
Odwrodzenie bioder wolne, bez przeskakiwania.
Biodra niewykształcone typowo dla wieku.
Zalecenia: szerokie pieluszkowanie, układanie na brzuchu (mała tego nie znosi)
Kontrola za 6 tygodni.
 
Ostatnia edycja:
Malwina jest z CC-polozenie posladkowe

Biodro lewe IIA
Biodro prawe IIA
Dopisek: brak punktu kostnienia
Odwrodzenie bioder wolne, bez przeskakiwania.
Biodra niewykształcone typowo dla wieku.
Zalecenia: szerokie pieluszkowanie, układanie na brzuchu (mała tego nie znosi)
Kontrola za 6 tygodni.
u nas mała też nie lubi, ale staramy się kłaść na troszkę po każdym karmieniu w dzień, bo i da nóżek dobrze i pępek wejdzie do środka. Tylko jak dziecko zaczyna się denerwować to trzeba od razu podnosić żeby się nie złościła :)) bo się zrazi
 
Malwina jest z CC-polozenie posladkowe

Biodro lewe IIA
Biodro prawe IIA
Dopisek: brak punktu kostnienia
Odwrodzenie bioder wolne, bez przeskakiwania.
Biodra niewykształcone typowo dla wieku.
Zalecenia: szerokie pieluszkowanie, układanie na brzuchu (mała tego nie znosi)
Kontrola za 6 tygodni.
na pierwszym usg mieliśmy identyczny opis (Martynka też pośladkowa, a pierwsze usg miała jak miała 13 dni), drugie usg miała jak miała miesiąc i już była poprawa i to duża!
generalnie ponoć do 3 miesięcy bioderka mogą mieć II! do 3 miesięcy powinno się wszystko ukształtować :-)
 
Gawit - dobrze wiedzieć :-)
To jest nasze pierwsze usg bioder (mała ma 7 tygodni).
Następna wizyta jak będzie miała 13 tygodni.

Niunians- masz rację-tak trzeba robić.
A o tym pępku nie wiedziałam, a mamy znim problem i plastrujemy z powodu małej przepukliny.
 
reklama
a my po pierwszej wizycie u pediatry i igi wazy juz 4800:szok: ledwo co unioslam fotelik;-) jak tak dalej pojdzie to za jakies 3 miesiace bedziemy musieli zmienic fotelik samochodowy:-D
 
Do góry