reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie naszych maluszków ( kolki i inne dolegliwości)

My po wizycie na kontroli bioderek.
Mamy Niunia nosić na "żabkę" jak najwiecej, kangurowanie i leżenie na brzuszku którego on nienawidzi:confused:usg II a w grupie wg Grafa.
Za 5 tyg kontrola.

Zapytałam lekarza czy to coś poważnego , to mi odpowiedział że do 3 miesiąca musi się to wszystko ukształtować, natura musi zrobić swoje a my jej pomóc czyli to co wyżej napisałąm.A jeżeli się nie poprawi to leczenie, że dyspalazja może być...ach...nie wiem co mysleć...

jak u Was z tymi bioderkami u maluszków?? jakie macie stopnie ??
 
reklama
My po wizycie na kontroli bioderek.
Mamy Niunia nosić na "żabkę" jak najwiecej, kangurowanie i leżenie na brzuszku którego on nienawidzi:confused:usg II a w grupie wg Grafa.
Za 5 tyg kontrola.

Zapytałam lekarza czy to coś poważnego , to mi odpowiedział że do 3 miesiąca musi się to wszystko ukształtować, natura musi zrobić swoje a my jej pomóc czyli to co wyżej napisałąm.A jeżeli się nie poprawi to leczenie, że dyspalazja może być...ach...nie wiem co mysleć...

jak u Was z tymi bioderkami u maluszków?? jakie macie stopnie ??
u nas było IIa i lewe i prawe! mieliśmy te same zalecenia co Wy i na kontroli prawe było już Ia (to najlepsze co może być), a lewe I/II i dalej mamy szeroko pieluchować, nosić na żabkę i wykonywać ćwiczenia jakie nam pokazali. kontrola 11 lutego
 
My po wizycie na kontroli bioderek.
Mamy Niunia nosić na "żabkę" jak najwiecej, kangurowanie i leżenie na brzuszku którego on nienawidzi:confused:usg II a w grupie wg Grafa.
Za 5 tyg kontrola.

Zapytałam lekarza czy to coś poważnego , to mi odpowiedział że do 3 miesiąca musi się to wszystko ukształtować, natura musi zrobić swoje a my jej pomóc czyli to co wyżej napisałąm.A jeżeli się nie poprawi to leczenie, że dyspalazja może być...ach...nie wiem co mysleć...

jak u Was z tymi bioderkami u maluszków?? jakie macie stopnie ??

A ja zadnego stopnia nie mam:baffled: tylko taki opis:
Uksztaltowanie bioderek prawidlowe.
Biodro prawe-brzeg ostry, strop pochylony prawidlowo, czesc chrzestna waska. Biodro stabilne, zwarte.
Biodro lewe tak jak biodro prawe.
W glowach obu kosci udowych brak jaderek kostnienia.
Klinicznie biodra bez zastrzeżeń.

No i ze dalsza kontrola niepotrzebna, mam tez dolaczone zdjecie usg bioderek.

No i pokazywal jak powinno sie opiekowac malcem. A wiec nosic na zabke jak najczesciej, nie prostowac nog dziecku - samo moze, ale my nie, nie podnosic do przewijania za nozki tylko za pupe, a jak pupa sie nie nadaje to zawijac nozki na brzuszek, no i nie wkladac w foteliki gdzie dziecko ma wyprostowane nozki - kolanka musza byc na wysokosci pepka. W naszym tak jest :tak: A tak to chyba nic wiecej...
 
Czyli skaza moze wyjsc szybciej a nie dopiero po 3 miesiacu:shocked2:
Zycze duzo zdrowka Alankowi :)
noo tak mowia pediatrzy, a dermatolodzy ze pozniej. Ale chyb dermatolodzy sie lepiej znaja, nie wiem
Prawdopodobnie(oby nie) ma zatkane kanaliki łzowe i trzeba przetkać je sondą...
mojej kolezanki dziecku odetkaly sie same jak mialo 2 latka, masowala je i sie w koncu same odetkaly
 
reklama
no nie posądzałam cię że nie myjesz:-D:-D ja też mam ostatnio taką fobię mycia rąk ale myślę że to dobrze:tak: najgorzej z gośćmi jak przychodzą jak im powiedzieć myjcie ręce!!!:-):-)
ja nawet na spacer noszę taki płyn odkażający do rąk w żelu :tak: jakbym musiała małą przewinąć czy nakarmić, czy coś, a nie miałabym gdzie umyć rąk

Czyli skaza moze wyjsc szybciej a nie dopiero po 3 miesiacu:shocked2:
Zycze duzo zdrowka Alankowi :)
moja Ela miała oznaki skórne skazy (wyglądające jak otarcia) już jak miała 3 tygodnie. nie wiem co Wy z tymi trzema miesiącami...
 
Do góry