reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie naszych maluszków ( kolki i inne dolegliwości)

Ja tez karmie tylko piersia i u nas kupka jest zawsze wodnista. Czasem nawet z pampersa wyplywa. Kolor ma bardziej pomaranczowy niz zolty i grudek brak. Jesli chodzi o ilosc to gora 2 dziennie, ale zazwyczaj jedna, czasem caly dzien kupy nie widac. W nocy maly nie robi kupy nigdy. Oto doglebna analiza wyproznien mojego synka:-D
 
reklama
To juz sie zaczynam martwic ze moja ma w kazdej pieluszce :szok:

Znalazlam cos takiego i juz sie nie martwie :-D
"Jeśli dziecię jada wyłącznie mamine mleko może robić kupki nie tylko
co kilka, ale i co kilkanaście dni, jest to tak samo normalne jak
kilka czy kilkanaście kupek dziennie. Oczywiście mam na myśli miękką
kupkę. [...]
Ból brzuszka zwykle związany jest z trudnością z oddaniem gazów (o
ile nie ma problemów z twarda kupką), więc jako pierwszą pomoc
dobrze jest stosować masaż brzuszka:
kobieta.gazeta.pl/edziecko/1,54927,2449645.html
I doraźnie podać w ciągu 2 godzin cztery łyżeczki Gripe Water."
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
A wlasnie chodzilas z nim na dwor jak mial katar? U nas nie ma suchego powietrza, raczej wilgotne, takze nawilzacz niepotrzebny. I w nocy jest zimniej niz w dzien i widze ze mala bardziej cierpi w nocy na katar, a jak tylko zrobi sie cieplej to lepiej jej sie oddycha.
A jak u Ciebie ten katar wygladal. Bo mojej malej nie cieknie, tylko siedzi gdzies glebiej i dopiero jak napryskam sola i poloze ja na brzuchu, a ona pokicha i pokaszle to wtedy moge jej cos wyjac. Inaczej nie ma szans.

minimum 1 a zdaża się ich też co jedzonko (co 2h)

Z tego co pamiętam to Patrycja robiła mnóstwo kupek tak gdzieś do skończenia 1,5 miesiąca....
katar wyglądał tak samo....teraz też coś ma zatkany nos ok. 4, 5 nad ranem.....
 
To juz sie zaczynam martwic ze moja ma w kazdej pieluszce :szok:

Znalazlam cos takiego i juz sie nie martwie :-D
"Jeśli dziecię jada wyłącznie mamine mleko może robić kupki nie tylko
co kilka, ale i co kilkanaście dni, jest to tak samo normalne jak
kilka czy kilkanaście kupek dziennie. Oczywiście mam na myśli miękką
kupkę. [...]
Ból brzuszka zwykle związany jest z trudnością z oddaniem gazów (o
ile nie ma problemów z twarda kupką), więc jako pierwszą pomoc
dobrze jest stosować masaż brzuszka:
kobieta.gazeta.pl/edziecko/1,54927,2449645.html
I doraźnie podać w ciągu 2 godzin cztery łyżeczki Gripe Water."
nie przejmuj się u nas była kupa co karmienie i nieważna czy noc czy dzień a teraz sa tak 3-4 na dobę czasem tylko 2 unormuje się wszystko:-)

DZIEWCZYNY A CZY KTÓREŚ Z WASZYCH DZIECI MA KLEJONY TEN PLASTER NA PĘPEK??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
wg danych z ulotki o szczepieniach : jezeli chodzi o pneumokoki to najwiecej powikłan i ciężkich zakażeń inwazyjnych wystepuje w pierwszych 2 latach zycia. W Polsce rocznie jest ok 130 -320 cieżkich zachorowań rocznie (dzieci do 2 roku zycia)
rota - w Polsce w ciagu pierwszych 5 lat zycia co 20 dziecko trafi do szpitala z powodu ciezkiej biegunki rotawirusowaj
 
nie przejmuj się u nas była kupa co karmienie i nieważna czy noc czy dzień a teraz sa tak 3-4 na dobę czasem tylko 2 unormuje się wszystko:-)

DZIEWCZYNY A CZY KTÓREŚ Z WASZYCH DZIECI MA KLEJONY TEN PLASTER NA PĘPEK??

Mysmy nie mialy ani teraz, ani przy pierwszej corce. Nawet nie wiem co to jest i po co:shocked2: Ponoc pepek musi miec powietrze i byc suchy :eek:
 
chyba , że Julka przyniesie z przedszkola....(to opinia mojej pani dr....Patula zaszczepiona)

Julke teraz tez bede szczepic na pneumo. W styczniu, bo wtedy jakies inne ma szczepienie (nawet nie wiem co :szok:). Nie wiem jak ona to przezyje :-D pobieranie krwi bylo dla niej strasznym przezyciem i ona co najgorsze dobrze to pamieta :szok:
Asia na pneumo po 2 r.ż.
 
reklama
Do góry