reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie naszych maluszków ( kolki i inne dolegliwości)

Cześć dziewczyny!! Wiem że nie udzielam się za często na forum, a przy dwójce dzieci może też mogłabym jakieś rady dać innym, ale normalnie nie wyrabiam na zakrętach.
Mam zmartwienie i prośbę , może któraś z was miała podobnie??????????
Otóż Fabianek jest bardzo płaczliwym dzieckiem śpi a raczej drzemie po 15 minut, ma kolki i wogóle cały dzień na rękacc itp.... wczoraj bylismy na szczepieniu I wiadomo jak to przy kłuciu - płakał, potem się uspokoił i ok. Wieczorem standard 1,5 godziny płacz i krzyk bo koloka potem sie uspokolił i spał jak nigdy 4 godziny. No własnie i dziś cały dzien jest taki jakiś inny, jak nie moje dziecko, nie macha rączkami, lezy , prawie caly czas drzemie, nie płacze???:szok::szok::szok:i wogóle jest taki spokojny. Jak zawsze jadł co 2 godziny to dziś co 3-4 i bardzo malo sssie. (cycki mi już prawie rozwala) zastanawiam sie czy to po tym szczepieniu??? czy wszystko jest OK?? Martwię sie czy mu sie coś nie stało. Pielęgniarka mówiła że może być płaczliwy , a on tymczasem całkiem odwrotnie. Co o tym myślicie????

To jest powikłanie poszczepienne. Jedno z wielu.. Ja jestem przeciwniczką szczepień tak małych dzieci i swoją córcię zaszczepię jak mała skończy rok i od razu dostanie "antidotum-odtrutkę" od naszego lekarza homeopaty. Jak teraz tak długo śpi i mało je to zgłoś to do lekarza, najlepiej pediatry homeopaty. Bo zazwyczaj rodzinni pediatrzy nic z tym nie zrobią i powiedzą że to normalne, a nie jest. Co najwyżej dadzą Ci skierowanie do neurologa. Taką dawkę wirusów i rtęci jakie dostaje dziecko, ma na nie negatywny wpływ. Odległość pomiędzy szczepieniami powinna być conajmniej pół roku, a tu juz po 6 tygodniach od szczepienia następna dawka...
 
reklama
dziewczyny a czy wasze skarby dalej zezuja? u mnie juz miesiac minal a maly czesto zezuje :( i nie wiem czy to normalne czy moze ma wade jakas... moj maz nosi okulary moze odziedziczyl to po nim ...
wlasnie ostatniozauwazylam ze mala czasem zezuje i wyczytalam w necie ze to normalne do ok 3 mies zycia a potem jak dalej to jest to trzeba do lekarza .Dlatego nie martw sie to napewno minie:tak:
 
dziewczyny a czy wasze skarby dalej zezuja? u mnie juz miesiac minal a maly czesto zezuje :( i nie wiem czy to normalne czy moze ma wade jakas... moj maz nosi okulary moze odziedziczyl to po nim ...

Dziecko moze zezowac do pol roku, a jak dalej zezuje trzeba isc do okulisty. Moja Asia strasznie zezowala na poczatku, wlasciwie na okraglo i tez sie martwilam. Ale teraz coraz rzadziej i raczej juz ladnie zerka na wszystko dookola.
Ale nie masz sie co martwic. Twoj synek ma prawo zezowac. Mozesz tylko dla swietego spokoju spytac sie pediatry.

Pixi a ja slyszalam ze do 6-tego... Co informacja to inna :D
 
dziewczyny nie mozemy sobie poradzic z luszczaca sie skorka szczegolnie na raczkach stopkach i brzusiu. Smaruje ja oliwka ,dodaje do kapieli,uzywamy kremu i nic nie pomaga.Nieweim moze sprobowac oliwki z innej firmy.Uzywamy johnsona
 
dziewczyny nie mozemy sobie poradzic z luszczaca sie skorka szczegolnie na raczkach stopkach i brzusiu. Smaruje ja oliwka ,dodaje do kapieli,uzywamy kremu i nic nie pomaga.Nieweim moze sprobowac oliwki z innej firmy.Uzywamy johnsona

Ja slyszalam rozne niezbyt dobre opinie na temat johnsona...
My poradzilysmy sobie kapiac w oilatum i potem smarujac oliwka Nivea (oilatum samo nie dawalo rady). Po paru dniach bylo po problemie. Zostalo tylko troszke za uszkami i na stopach pod kostkami. A tak jest gladziutka :tak:
 
dziewczyny nie mozemy sobie poradzic z luszczaca sie skorka szczegolnie na raczkach stopkach i brzusiu. Smaruje ja oliwka ,dodaje do kapieli,uzywamy kremu i nic nie pomaga.Nieweim moze sprobowac oliwki z innej firmy.Uzywamy johnsona
połozna mówiła jak była na patronazu , ze to normalne i mija. Antkowi płatami skora schodziła ze stóp. Smarowałam raz dziennie oliwka i teraz juz jest ok;-)
 
dzieki dziewczyny,sprobuje zmienic oliwke i zobaczymy. Najgorzej jest na raczkach tzn na dloniach,skora schodzi platami,strasznie to wyglada. Buzka taka gladziutka a raczki jak u 80 letniej babci:szok:
 
reklama
dzieki dziewczyny,sprobuje zmienic oliwke i zobaczymy. Najgorzej jest na raczkach tzn na dloniach,skora schodzi platami,strasznie to wyglada. Buzka taka gladziutka a raczki jak u 80 letniej babci:szok:
maluszek 9 mscy siedział w wodzie to teraz skóra musi sie przyzwyczaic do innego srodowiska;-)uzywam oliwki nivea i jestem zadowolona
 
Do góry