reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

>>>Zdrowie grudniowych dzieciaczków<<<

reklama
Sluz w kupkach tez przerabialam - byl to objaw nietolerancji na mleko krowie ( karmie piersia) i po wyeliminowaniu bialka krowiego problem znikl. Drugi raz sie pojawil gdy jadlam duzo nektarynek i brzoskwiń i świlek - chyba Gabi jest uczolona na brzoskwinie i banany. Po odstawieniu sluz zniknal.

Ja tez nie mam pojecia ile teraz wazy moja kluch ale stawiam ze jakies 8600.
 
Karina - mi tez sie wydaje, ze Atka sluz moze byc reakcja na krowie bialko, ale i lekarz tutejszy i moja mama (tez lekarz) jakos sceptycznie do tego podchodza. Ja nie jestem lekarzem, ale dla mnie ma duzy sens, ze najpierw sluz sie pojawil, kiedy Maly dostal za duzo joguru, a teraz znow bylo wiecej sluzu, kiedy zaczelam dodawac do zupek maslo. Poza tym sluz zbiegl sie rowniez z moim zasmakowaniem w pewnych platkach - co znaczy ze teraz wcinam co rano platki z mlekiem, a nie kanapki, jak kiedys. Acha no i do tego Maly ma alergiczne placki na pyszczku i pod kolanami - takie same jakie mu kiedys zeszly kiedy odstawilam mleko.

Lekarz stwierdzil, ze sluz faktycznie pojawil sie jako reakcja na jogurt - co gorsza smakowy, i ze organizm moze dochodzic do siebie nawet kilka miesiecy, aczkowliek mam dalej pic mleko i Atek moze czasem zjesc jogurt... No nie wiem. Ach no i okazuje sie, ze Australii maslo polecaja dopiero od 12 m-cy, to samo z zoltkiem! Rybki natomiast mam dawac juz dawno. Ech co kraj to obyczaj. Dosc, ze przestalam dawac Atkowi maslo i sluzu znow malutko, tyle ze wysypka na pyszczku wciaz jest. Wysypka wg pielegniarki niby jest od zimna... Jaaaasne... :D
 
Pati ło matko z ty mi lekarzami ::) ::) ::) Lepiej rózb co uważąsz za słuszne dla Atusia bo z tego co piszesz sama najlepiej potrafisz zaradzić na jego alergie
 
Pati my mamy też placki na buźce. To alergia na białko mleka krowiego. Natłuszczaj to koniecznie. Smaruje ze 3 razy dziennie...A śluz może byc tez przy ząbkowaniu.
 
Jak hania miala ostanio sluz w kupie "bez powodu" tez sie troche martwilam ze to moze nietolerancja na mleko krowie.Ale to troche dziwne bo odkad Hania sie urodzila to jem sporo abialu i ciagle tyle samo i nic jej nie bylo przez 7,5 miesiaca,potem miala jakos przez tydz i samo zniknelo.Moze zabki daly o sobie znac faktycznie??

Pati zrob jak uwazasz sprobuj moze na poczatek odstawic mleko i zobaczysz jak bedzie i sama ocenisz.Bo lekarze lekarzami ale troche na swoja intuicje tez trzeba sie troche zdac
 
Pati - u nas tez lekarz mowil to samo - kazal mi tylko lekko ograniczyc nabial ale sluz nadal byl i pojawily sie suche placki na lokciach u Gabrysi wiec sama odstawilam mleko i jego przetwory oraz wolowine i placki zeszly i sluz teg sie juz nie pojawial.
Ja niczym tego nie smarowalam bo same szybko znikly.
Niemozna lekcewazyc takiej nietolerancji bo pozniej moze sie odbic dziecku np.na drogach oddechowych. Przeciez i tak ma bogata diete moje dziecko - nie warto ryzykowac.
Ja czasami doleje sobie mleka do kawy ale jak za czesto to suche placuszki delitatne wychodzą - takze jestem pewna ze to od tego byl sluz.
 
reklama
a u NAs leka biegunka - ida zabki bo marudzi do tego strasznie wkladajac sobie przy tym piastki do buzi :)
wrocilam wlasnie ze szczepienia - przeciw zoltaczce - Ada lekko tylko zaplakala...
ale zmartwilam sie bo malo przybrala, co prawda oni tam nawet nie maja elektronicznej wagi i raz juz sprawdzilam, ze u nich pomiary sa zanizone ale glupio mi im to powiedziec ::) :p
no i niby Ada wazy 7800, przy czym dokladnie 2 m-ce temu wazyla 7150 czyli przybor 650g :-[
pani doktor powiedziala, ze lapie sie na norme ale ona sie troche martwi - mamy skierowanie na mocz (zaczerwieniona pipka), i na morfologie :-[ i do ortopedy na kontrole bo zalecana wizyta kontrolna wpisana u mnie w ksiazeczce to kiedy dziecko skonczy 6 m-cy :p
 
Do góry