reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

>>>Zdrowie grudniowych dzieciaczków<<<

Bartys - Atke robi tylko takie twarde kupki, ze prawie pampersa nie brudza... Po jakim jedzonku Wasze dzieci robia rzadsze kupki?
 
reklama
Na rozrzedzenie kupek dobre sa soki oocowe, przeciery z surowych owoców i marchwi - moja Gabrysia zazwyczaj miala dosc rzadkie ale niedawno sie jej zmieniło i ąż stękała przy robieniu kupki i po sokach i sliwkach ulzylo - czytalam ze kupki nie powinny byc tak twarde jak plastelina.
A na odwrotny problem pomaga gotowana marchew i zupki z mięskiem - wypróbowałam  :D
 
Pati - Lenka robi identyko kupki. I jak zaprogramowana - 3xdziennie.Tarda plastelinka. To sa prawidlowe kupki wiec sie nie martw.

jezeli chodzi o komary to lampka super, ale tam gdzie nie da sie podlaczyc lampki a chce sie tylko wybic latwo i bez plam na scianach kilka komarow to polecam goraco lapke na pad! ;) ale brzmi co? wyglada to jak rakietka do badmingtona tylko zamiast zylek z plastiku sa z metalu i rakietka jest na baterie.przyciska sie przycisk, wtedy w drucikach jest prad.Machniesz tym w komara/muche/ose i strzal i po nim/niej ! B skuteczne! polecam!
 
Sorbek, typ lampki, ktory Wam polecilam (nie wczytywalam sie w opis tej aukcji, ale po wygladzie jest identyczna jaka mialam i podobna do tej co mam) i ktory sama mam w domu jest zupelnie nieinwazyjna. Nie wydostaje sie z niej zaden zapach. Ona dziala chyba podobnie jak ta łapka, o ktorej pisze Pamcia. Swiatlo, ktore emituje ta lampka przyciaga komary, komar podlatuje do lampki, a wtedy trzask i po komarze, bo wpada on na druciki pod pradem.
W domu lepsza jest od tej łapki, bo nie trzeba kazdego komara dostrzec i za nim latac :)

A co do kupek. U nas kupki sa rzadkie, chociaz nie takie jak kiedys gdy Kuba byl wylacznie na cycku. Dzis dwa razy malo co by nam sie wydostala z pampera, podplynela pod plecy ;) Odnotowujemy 3-4 upki na dzien. Ale u nas rzadkie, bo jeszcze duzo mleka cyckowego. Ponadto pilnuje zeby nie bylo za duzo marchwi w obiadkach i np. jagod w deserku. Jak Kuba dostal dzis np. na obiad groszek z pietruszka i dynie z indykiem to na deser musial dostac cos z jablkiem. Bo groszek chyba moze utrudnic sztuke zrobienia kupki ;)

Pozdrawiam, Agnieszka
 
Pamcia dzieki, pocieszylas mnie z tymi kupkami, bo juz sie troche martwilam i dzis usilowalam dac Mlodemu surowa marchew z jablkiem ale plul...
 
Agnesa duzo mleka cyckowego tzn ile? My tez na cycku lecimy, ale nie wiem czy Maly ma wystarczajaco duzo mleczka, moze powinnam jakies jogurty wprowadzic... Glupia juz jestem, bo kazdy mi co innego mowi...
 
Patrycjo, u nas Kuba zjada 130-150gram zupki z mieskiem na obiad i deserek 125gram wieczorem. Reszta posilkow w ciagu dnia i nocy to wylacznie cycek. Takze to jest duzo cycka dlatego te kupki sa jeszcze rzadkie (ale nie sa plynne). Wg naszej pediatry powinien zjadac zupki ponad 200 gram dziennie i deserek tak jak zjada. Reszta wg niej powinien byc cycek.

Pozdrawiam, Agnieszka
 

Agnesa dzięki za pomysł z tą lampą bo chyba to jest świetny wynalazek zamówiłam dopiero wczoraj to sobie do przyszłaego tygodnia musze poczekać .....a tu komary mi pouciekały :mad:
A na ukąszenia daje Dapis i jest całkiem fajny bo schodzą te placki czerwone w ciądu kilku godzin a normalnie to miał jeMaks kilka dni
 
bartyś pisze:
Sorbek bo znowu zapomniałabym pogratulować Mai postępów :) Ona pewnie zacznie szybko mówić i będzie gaduła po mamie :)

hehehe
wczoraj z mojąmama śpiewała lalalal ale miałam ubaw :laugh: :laugh: :laugh:
 
reklama
Do góry