reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zamartwica - niedotlenienie mózgu

kisia :tak: zapewne jest ok... ale i tak powinni byli ci o wszystkim powiedziec, abys moe miala teraz watpliwosci ;-)

asz1 ja nie ufam lekarzom :-D juz nie raz mnie zaiedli a teraz odkad chodze z Mackiem po lekarzach to od kazdego slysze co innego :baffled::sorry: zwariowac mozna :-p
 
reklama
kisia tak pediatra Ci wyjaśni bo ja tez pytałam o pewne rzeczy swego pediatre i mi wyjaśniała.
nimfii to tak jak u mnie, np chodze na bioderka z małą i jeden lekarz mówi tak a już przy nastepnej wizycie drugi mówi inaczej. oszalec mozna
 
asz1 moj maciek meczyl sie dwa miesiace z robieniem kupek (raz na tydzien) i lekarz z patologi mowil mi ze to normalne przy jedzeniu z piersi - wiec wierzylam... az w koncu kazal mi podac mu sok jablkowy bo maly juz strasznie sie meczyl :baffled: za to jak zapytalam o to mojego pediatre to powiedziala ze tak nie powinno byc ze dziecko robi tak rzadko kupki :sorry:
podto lekarz z patologi kazal mi dawac mu sok jablkowy wlasnorecznie robiony a pediatra sok z Gerbera bo ponoc mniej uczula niz standardowe jablka...

wiem juz ze od tych wszystkich rad sam nie wiem co z dzieckiem robic :-p
 
Nimfii zaskoczylaś mnie z tym sokiem. Nie wiedziałam że dla tak małego dziecka można dawać sok z jabłek szok. przecież sa różne specjalne mieszanki dla dzieci żeby robiły prawidłowe kupy. jestem zdziwiona.
 
po raz pierwszy zaproponowali mi sok jablkowy jak maly mial 3 miesiace, a po raz drugi jak mial 3,5 msc ale ja ani za pierwszym ani za drugim razem tego nie zastosowalam... bo balam sie ze wprowadzenie nowego posilku mu zaszkodzi :tak:

teraz bedzie konczyl 4 msc zycia i juz mu podam jabluszko :tak: teraz jest na karmieniu mieszanym - pokarm + modyfikowane
 
Nimfii teraz możesz śmialo mu podać. ja martwię sie bo moja mala jest na sztucznym mleku i mówią że może chorować często a teraz tyle tych wirusów panuje. A powiedzcie szczepiłyście wasze dzieci od pneumokoków i rotawirusów?
Bo ja jeszcze nie i sie zastanawiam czy szczepić
 
asz1 kiedsy Maciek odmówił jedzenia z piersi i musialam wiecej podawac modyfikowanego niż wlasnego pokarmu to od razu zlapał katar z kaszlem i do teraz go trzyma :zawstydzona/y: nie ma temperatury, wiec tylko zakraplam mu nosek solą fizjologiczna :tak:


na rotawirus szczepie, a na pneumokoki zobacze jeszcze :tak: nie wiem czy bede miec tyle pieniedzy :baffled: ale chcialabym zaszczepic :tak:
 
Nimfii moja córcia od poczatku na sztucznym jest, trochę jej dawałam pierś ale tyci tyci od 2,5 miesiąca jest na sztucznym tylko. Odpukać nie miała nic jeszcze. Siostry mojej dzieci były tylko na sztucznym i okazy zdrowia. różnie to bywa. Znajomej synek karmiony tylko piersia a choruje. ja rotawirusy odpuszcze a pneumokoki zibacze może po 2 roku życia zaszczepie.
 
a wiec jak jest ze szczepieniami na pneumokoki?? mnie lekarz powiedzial ze musze pierwsza dawke podac przed koncem pół roku życia dziecka :eek:
 
reklama
Jeśli zaszczepisz przed 6 miesiącem to są 4 dawki a jeśli w drugim roku życia to jedna dawka. Ale najwięcej zachorowań jest już w pierwszym roku życia do 5 lat. Ja też się zapożyczyła ale u nas jedno dziecko zmarło więc się wystraszyła. Szczepionka chroni przed zapal. płuc, zapaleniem ucha i wiele innych
 
Do góry