reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy

Nalia- fajne rzeczy, a zwłaszcza ujęło mnie body z Puchatkiem:-)

Co do łóżeczka to my będziemy kupować drewniane, jakoś i chłopcy byli w takich, i mam do nich przekonanie.
Butelki też pewnie kupię ze dwie, jedną mniejszą,a drugą ok. 200 ml.
Zastanawiam się cały czas nad smokiem, może rzeczywiście lepiej kupić na wszelki wypadek.
 
reklama
Dotinka, spokojnie, jeszcze jest sporo czasu na zakupy. Podejdz do tego metodycznie. Ja sciagnelam sobie liste Asioczka( na 5 stronie tego tematu) , przepisalam na duzy bristol i spokojnie odkreslalam co kupilam juz. Ta lista wydaje mi sie najlepsza bo Asioczek wszystko sprawdzila na wlasnej skorze i wlasnie nie ma tam rzeczy niepotrzebnych. Jako, ze brakuje Ci juz troche sil na maratony sklepowe skorzystaj z zakupow netowych , tu juz masz sporo rad co wybrac, a nawet u ktorych sprzedawcow:-D, oszczedzasz czas, pieniadze i bolacy kregoslup.
Zdarzysz spokojnie, a sama zobaczysz ze te zakupy to przyjemnosc

Ewcik, ja kupilam dwa smoczki na wszelki wypadek. Moze nie beda potrzebne, ale koszt nie byl jakis zabojczy a wole miec w zapasie

Jesli chodzi o łóżeczka to my mamy zwykle drewniane z materacem kokosowym . Po pierwsze wydaje mi sie stabilniejsze.Po drugie my nie jezdzilibysmy nigdzie z lozeczkiem , wiec nie ma potrzeby turystycznego. Po trzecie do turystycznego ponoc i tak trzeba kupic porzadniejszy materacyk , a czasem bywa problem z rozmiarem. Po czwarte przemawiaja do mnie 3 poziomy drewnianego. Ale to nasz wybor, o gustach sie nie dyskutuje;-)
 
Turystyczne łóżeczko jest wygodne przy małych mieszkaniach np. kawalerkach, bo spokojnie je można przestawić, bo jest lekkie. Nie wiem jak sie sprawdza w użytkowaniu bo nikt ze znajomych takiego nie ma.
 
Nalia, ja mam wlasnie malenka kawalerke( 25 metrow) i choc bym na glowie stawala, to nie mam jak lozeczka juz przestawiac w domu, cudem uda mi sie je w ogole wstawic w miare uzytkowy sposob. A co do kółeczek , bodajże łożeczka z klupsia też mają kółeczka , a wiec mozna przestawiac. No z tymi łóżeczkami to pewnie jest tak, że każdy ma swoje upodobania i już. Ja zdecydowalam sie na drewniane, a jako ze byc moze zmienimy mieszkanie na wieksze potem kupimy kojec- ale do zabawy w dzien , nie do spania.
 
Nalia fajowe te zakupki Twoje. Takie wsztystko męskie:-):-D.

Jeżeli chodzi o łóżeczko to u nas klasyka - drewniane z kokosowym materacykiem.

Jeżeli chodzi o smoczki to ja też Emkę wychowałam bez butelek i bez smoczka. Teraz pije z butelki mleko ale tylko dlatego że twierdzi że z niekapka za wolno jej to mleczko leci. Zaczęła pić z butli po drugich urodzinach. Smoczka uspokajającego nie chciała i już. Za to całe dnie wisisła mi przy cycusiu. Teraz juz tak się nie dam :-D:-D:-D chłopakom "zniewolić" i będę ich do smoka przyzwyczajać już od samego urodzenia.
 
saly dzięki za odesłanie do listy asioczka, od jutra zaczne ją studiować ;)
misia26 czytam z otwartą buzią rady doświadczonych mam i zaczynam korzystać z porad, naprawde forum to jest nieocenioną skarbnicą wiedzy. żałuje że wcześniej się nie zainteresowałam ale staram się nadrobić stracony czas ;)
mam pytanie o co chodzi z tymi wkładami kokosowymi?
 
hm, tak na chlopski rozum i rady doswiadczonych to poprostu materac kokosowo-gryczany jest najlepszy dla kregoslupkow naszych malenstw. Ma dwie strony, kokosowa dla mlodszego bajtla, nieco miekksza, gryczana dla starszego....lub na odwrot:-D. Nie jest sztuczny , wchlania pot i poprostu ponoc wygodny. Ale znam mamy ktore mialy zwykle piankowe materace i ich malenstwa nie maja zadnych wad postawy. Ot, o takim slyszalam ze dobry, wiec taki mam. Nie jest mega drogi.
 
ja dopiero tutaj na forum przeczytałam o tych kokosowych i się zdziwiłam że takie wogóle istnieją, poza tym przypadkowo gdzieś czytałam o rożkach z wkładem kokosowym i byłam zdziwiona bo ostatnio jak jestem w ciąży to od kokosa mnie odrzuca więc jakoś tak mnie na myśl o takim materacyku odrzuciło
powiedz mi saly czy te materacyki są na wyposażeniu łóżeczek czy trzeba dokupować osobno?
 
ofert jest tyle,ze mozna przebierac. Łóżeczka kupujesz bądź w kompletach , badź dokupujesz materac. Zresztą zrób sobie lekkie rozeznanie na allegro, a jak już sobie coś upatrzysz to pójdziesz porównać w " realu". Co do rożków to ja kupiłam zwykly,bez usztywniania, ale ponoć dla nieopierzonych mam( jak ja:-D) z usztywniaczem jest lepszy bo daje stabilnosc przy trzymaniu.
Aaaaa, materace kokosowe nie pachna kokosem, są poprostu zrobione z mielonych tych włosków od orzecha;-)
 
reklama
Obiło mi się o uszy, że kokosowe nie są najlepsze dla alergików. Ale teraz gdziekolwiek się ucha nie przyłoży, to coś nowego się obija ;) A kokosowo-gryczane biją rekordy popularności.

P.S. Strona gryczana jest dla malucha już wstającego w łóżeczku :)

A co do smoczków -mój starszy nigdy w paszczy nie miał, a młodszy już w szpitalu, dzieci mają własne upodobania (na stan ząbków się to nie przełożyło). Za to obaj przed 2 urodzinami pili z kubków więc właściwie krótko i rzadko używałam butelek. Teraz też zamierzam unikać i butelek i smoka-uspokajacza, jak się da. Ale zestaw Tommee Tippee na wszelki wypadek będzie ;)
 
Do góry