reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy

Saly, MamaEmilki - ja też butelki, smoczki, pieluszki i coś dla mamusi kupiłam u tego sprzedawcy i jestem rownież zadowolona.Mieszkam niedaleko Bielska i paczkę przywiózł mi pracownik tego samego dnia co zamawiałam.A ceny ma rzeczywiście konkurencyjne-jak zresztą same zauważyłyście.
Z tym,że ja te różowe smoczusie..;-)Ciuszki też już mam-wzięłam się właśnie za pranie i prasowanie, bo w upalne dni to idzie zemdleć przy tym prasowaniu-o bólu pleców już nie wspominająć...Rozglądam się jeszcze za kocykiem i muszę spisać sobie kosmetyki zarówno dla maleństwa jak i dla mnie.

Ona_Mika - Krzyś mając 4 latka jeszcze czasami mnie prosił o mleczko z kaszką na dobranoc z butelki i 220-230- ml to była góra ile zmieścił.Więc uważam,że te o poj. 300 ml są raczej za duże, bo nawet starsze dziecko takiej ilości naraz nie wypija.
A co do smoczków to sylikonowe są troszkę droższe ale i trwalsze.Te lateksowe szybciej się naciągają i robią się lepkie.Musiałam zmieniać je częściej niż zalecały poradniki, bo był już bee..
 
reklama
misiu z takim skrótem 0+m sie nie spotkałam, ale wydaje mi się, że to smoczek dla dziecka od 0 miesięcy wzwyż, czyli od urodzenia. Ja dawniej kupowałam smoczki NUK i one były w rozmiarach 0-6 miesięcy i 6-18 miesięcy, oczywiście smoczki do butelek, bo moja mała takiego uspakajającego nie chciała i przy każdorazowej próbie wetknięcia pluła po całym pokoju :tak:
 
Rozglądam się jeszcze za kocykiem i muszę spisać sobie kosmetyki zarówno dla maleństwa jak i dla mnie.
Halinko ja chłopcom kupiłam bawełniane kocyki - polarkowe też mam. Myślę jednak że takie mluszki jak nawet będzie najbardziej gorąco powinny (szczególnie w czasie snu) być przykryte - tzn nie powinny mieć gołych nóżek. Latem pod polarowym kocem to nie miałabym sumienia ich pocić a bawełniany świtnie sprawdził się u mojej siostry więc i ja kupiłam. Takie jak w linku. One sa z 2 czy 3 warstw naprawdę milutkiej bawełny.
**EARLY DAYS**KOCYK BAWEŁNIANY DWUSTRONNY KONIK (359792565) - Aukcje internetowe Allegro
 
Jejku przypomniałyście mi o smoczkach!!! Całkiem wypadły mi z głowy, a kiedyś oglądałam fajne silikonowe...no i cóż zapomniałam. Butelki mam 2 po 250 ml mam nadzieję, ze się sprawdzą, moja znajoma ma identyczne i bardzo sobie chwali...zobaczymy. Myślałam jeszcze o kupnie mniejszych buteleczek, sama nie wiem.
Ona-Mika
apropos Twojego kojca to uważam, zę jest to dobry pomysł, ja też zamierzam taki kupić dla dzieciątka, wprawdzie na poczatku będzie kołyska zrobiona specjalnie przez mojego tatę (szalony dziadek) ale potem myśleliśmy właśnie o takim kojcu. Powiem Tobie, ze moja koleżanka tylko takie łóżeczko ma dla swojego maleństwa - oczywiście 2-poziomy na materacyk - i jest zadowolona.Jedyny mankament takiego kojca jak stwierdziła to, ze nie ma szczebelek i musi się podnieśc z łóżka żeby podać dziecku butelkę, bo tak to by leżąc wsunęła rękę przez szczebelki i gotowe rozumiesz? :-):-):-)
 
Wrzucam parę zdobytych rzeczy, część od znajomych a część sama upolowałam.
Jesli chodzi o smoczki to zamówiłam właśnie te o których piszą mamaemilki i misia, powinny już niedługo dotrzeć z resztą paczki.Wydają mi sie najlepsze szczególnie gdy się karmi piersią . Co prawda wolałabym wcale nie używać smoczków, ale na wszelki wypadek jakby sie nie udało to wole mieć dobre smoki.Mojej znajomej udało sie wychować dwójkę dzieci bez smoczka i butelki. Godne podziwu.
Ona_mika - jeszcze nie jeździłam po hurtowniach. Na razie zbieram rzeczy od znajomych i szukam okazji w necie. Sporo oddają mi znajomi i siostry więc na razie nie chcę przedobrzyć z zakupami żeby sie nie okazało ze mam pełno niepotrzebnych rzeczy, których nie mam gdzie upchać. Skok na hurtownie zrobię może za miesiąc, jak będę wiedziała juz co mam a czego nie. Ale jak ty sie wcześniej wybierzesz to daj znać jak cenowo tam jest. Jest jeszcze hurtownia Bambino i jeszcze jakaś inna na Handlowej. To równoległa ulica do tej gdzie jest Bażantarnia i Fikoland.

A oto zdobycze:
śpiworek do wózka na zimę :
1z4z4ep.jpg

260yhdf.jpg

sxdlxv.jpg

28u1mpw.jpg

2ufd4pc.jpg

2nga4go.jpg

15y8587.jpg

i pościel:
1zassz.jpg
 
Bardzo fajne rzeczy nalia
Co do tych łóżeczek turystycznych, to nurtuje mnie jeszcze jedno... wszak dziecko przeważnie uczy się wstawać chwytając za szczeble łóżeczka, a w tym wypadku ich brak, ale skoro niektórzy są zadowoleni, to widać muszą się jakoś sprawdzać te łóżeczka ;-)
Przed tą mamą, która wychowała dzieci bez smoczków i butelki chylę czoła, RESPECT :)))
 
Jeśli chodzi o łóżeczka to mnie się podobają i standardowe i turystyczne. Jednak ja kupuje standardowe jakoś bardziej mi podchodzi. Turystyczne kupimy dodatkowo jak bedziemy chcieli gdzieś wyjechać z dzidzią albo zostawić u rodziców. U mojego brata dzieci spały do 3lat w drewnianych i nic im nie było.
 
tak Was czytam dziewczyny i głowa mi pęka od tego co powinnam kupić czy tam nagromadzić, w sklepach jest taki wybór że głowa boli. a mi już coraz bardziej brakuje sił fizycznych by chodzić po sklepach i w dodatku jakieś decyzje podejmować.....
 
reklama
dotinka nie daj się zwariować zrób sobie liste czego potrzebujesz i tego się trzymaj :) A my tu tak piszemy bo zawsze lepiej kupić coś sprawdzonego i dobrego niż coś co nie wiemy czy będzie dobre. A tu dużo doświadczonych mam więc nam podpowiadają :) i to jest fajne.
 
Do góry