reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy - wszystko co potrzebne mamom i dzieciaczkom

Jejciu, niektóre z was to już całkiem przygotowane na Maluszka. Rozumiem, wiele macie po poprzednich pociechach. Ja to nawet nie zaczęłam myśleć o kupowaniu czegokolwiek - chyba boję się zapeszyć...

Wiem dokladnie co masz na mysli...Ja w poprzedniej ciazy z Kubolem to zakpuy zaczelam robic pod koniec 7-go miesiaca...a i tak mi sie wydawalo ze za wczesnie.
 
reklama
ja nie pamiętam kiedy kupowałam w poprzedniej ciązy, ale nie poszalałam po sklepach - od 5 miesiąca leżenie i wszystko z netu... dosłownie kilka rzeczy kupiłam osobiście
a z ciuchami to jeszcze mieliśmy takie ułatwienie, że mam ciocię w usa, która jest położną i ona zaproponowała że kupi nam na wyprzedaży rzeczy, a my jej zwrócimy [bo akurat miała przyjechać latem] i ona zaszalała na tych garażowych wyprzedażach, że pokupowała nam rzeczy do 3 roku życia, więc z ubrań to prawie nic nie kupowałam
a teraz - w międzyczasie te rzeczy obleciały kumpelę i szwagierkę i powracały do mnie w zwiększonej liczebności - mam kupę ubrań dla dziewczynki, jeszcze więcej dla chłopaka
czekam do lutego/marca wtedy będę segregować i układać co się przyda a co nie....
 
ja tez z zakupami czekam do wiosny teraz wydaje mi sie to zdecydowanie za wcześnie a zwłaszcza jak sie nie zna płci to całkiem bez sensu ja dla chłopca mam po synku kilka pudeł a dla dziewczynki od siostry i koleżanki tyle że nie będę musiała za dużo kupować nie mogę sie doczekać zakupu wózka ale co kupię jakiś model np w marcu a w maju zobaczę coś innego i mi się odwidzi wózek kupię w ostatniej chwili to nie takie pilne wiadomo kosmetyki akcesoria typu butelki smoczki wanienkę to kupie wcześniej
 
Dziewczyny myślicie już o wózkach?

Ja już się nie mogę doczekać ;-) na razie mam dwa typy :-) Baby design lupo (ciemno fioletowy) lub Faster (czarny w białe kropeczki)

2799430957.jpg2802418557.jpg72013273.jpg
 
Kingusia ja wózek mam x-lander xa po synku, jedyne co to w lutym/marcu każę mężowi zrobić "przegląd" poczyścić, popompować itd, wypiorę wszystkie tekstylia i będzie czekał

a co do wózka ja mam taką radę: jak nowy to kupić ze 2 miesiące wcześniej, żeby wywietrzał
a zanim kupisz, porozglądać się po necie, co jest i w jakich cenach, co jest ważne żeby było, a co nie musi być, następnie znależć w swoim mieście hurtownię, pojechać zobaczyć wózek na żywca, poprowadzić, poskładać, porozkładać, spakować do bagażnika
następnie sprawdzić co jest tańsze: net czy hurtownia i kupić ;-)

zastanowić się jakie cechy musi miec wózek
-regulowana wysokość rączki [ważne, gdy partner jest dużo wyższy/niższy]
-możliwość wpięcia fotelika
-możliwość przestawienia tyłem/przodem siedziska spacerówki lub samej rączki
-waga [zwłaszcza jak mieszkasz na 4 piętrze bez windy]
-szerokość [zwłaszcza jak masz pod nosem sklep z wąskimi drzwiami]
-pompowane koła [zwłaszcza jak mieszkasz na terenie, gdzie jest nierówno - spacery po lesie itd.]
-ilość kół
-skrętność kół lub osi [to drugie trzeba przetrenować, ja nie byłam w stanie wózkiem ze skrętną całą osią w ogóle manewrować]
- czy spacerówka rozkłada się na płasko
-czy spacerówka jest dobrze osłonięta [będziemy się zimą przesiadać do spacerówek, więc musi być wiatroszczelnie ;-)]
to moim zdaniem takie minimum nad którym trzeba się zastanowić
 
Ostatnia edycja:
reklama
Tak fioletowa masz racje, analizuje to wszystko. Na razie oglądam w internecie ale namierzam producentów bo w Częstochowie jest dużo i na wiosnę pojedziemy oglądać ;-)

Szwagierka ma wózek coneco i jak dla mnie jest strasznie ciężki, oparcie w gondoli nie jest regulowane, nie ma parasolki...
Tak sobie podpatruje i analizuje co potrzebne a co nie :-)
 
Do góry