reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy - wszystko co potrzebne mamom i dzieciaczkom

Isis 350 ta jasna zdecydowanie jak dla mnie
:-)
czapelka
user-offline.png
ja mam uraz do tych do tych dotykowych termometrów. ja mam zwykły elektorniczny z miękką końcówką w kształcie kaczuszki. Mój dotykowy pokazywał temp jaka mu się podobała :baffled:
 
reklama
dzięki za namiar na ten "apteczny sklep"
chyba też wciągnę tam wszystkie pierdółki, już mam koszyk na 100 zł

krem przeciwsłoneczny to kupię w aptece, nie wiem jaki, raczej nastawiam się że będzie drogi :-(


który laktator natisku reczny cZy elektryczny ? a podgrzewacz do butelek czy sterylizator kupujecie ? wlejcie linki..

ja mam sterylizator i podgrzewacz - oba mi się bardzo przydały, teraz nastawiam się na dłuższe karmienie piersią, więc może podgrzewacz będzie krócej w użyciu - my mamy aventu, nie da się go podłączyć na całą dobę, bo robi wodę za gorącą, ale przy Arturze doskonale sprawdzał się w nocy - wstawialiśmy wieczorem butelkę z wodą i jak młody się budził to w kilka minut bez wychodzenia z łóżka było mleczko gotowe

sterylizator - moim zdaniem lepszy od garnka ;-) po pierwsze mi po gotowaniu zostawał osad na butelkach od wody, po drugie jest to jednak papranina - stój pilnuj, wyciągaj, nie poparz się
ja sterylizatora używałam do wszystkiego - butelki, smoczki, gryzaki, laktator, osłonki, pojemniki na smoczki, pojemniki do mrożenia pokarmu - co się dało to do sterylizatora, trochę wody włączyć guzik i tyle - nastawiałam np wieczorem i nie trzeba było tego w ogóle pilnować, samo się wyłączy - moim zdaniem dobra inwestycja, a osad zostawał na grzałce i kwaskiem cytrynowym dało się go łatwo usunąć
nasz sterylizator też aventu, tylko nie ten do mikrofali, a zwykły na prąd

pościel mi się ta jaśniejsza podoba

podgrzewacz aventu ma taki koszyczek - mniejsze butelki i słoiczki podgrzewa się w koszyczku, do większych wyjmuje się koszyk i podgrzewa bez niego
 
To mam jeszcze kilka pytań ;-)
1. A co myślicie o takim laktatorze? AVENT NATURAL COMFORT LAKTATOR RĘCZNY + BUTELKA!! (3121753058) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Czy może jakiś inny z Aventu wybrać?

2. Co myślicie o takich wynalazkach jak podgrzewacz i sterylizator w jednym? Warto? Jeżeli tak, to który możecie polecić?

3. Mi w sumie sterylizacja butelek we wrzącej wodzie nawet by odpowiadała, tylko czytałam, że od tego strasznie niszczą się butelki i szybko matowieją- prawda to?

4. I co myślicie o podgrzewaniu pokarmu w mikrofali? Szkodliwe? Czy nie? Zdania są podzielone i nie wiem co o tym myśleć :baffled:
 
No to kupiłam tą beżową pościel i do tego ochraniacz na całe łóżeczko (360x30) błękitny w krateczkę i błękitne prześcieradło (chyba będzie pasować, bo drugą pościel na zmianę mam właśnie błękitną we wzorki i paseczki) ;-)
0ef974820e31f051ac54de3b4fb3ae4e.jpg
 

Załączniki

  • 0ef974820e31f051ac54de3b4fb3ae4e.jpg
    0ef974820e31f051ac54de3b4fb3ae4e.jpg
    27,4 KB · Wyświetleń: 28
fioletowa no widzisz pewnie masz rację i muszę się rozejrzeć za tym sterylizarotem ale na pewno nie do mikrofali bo takowej nie posiadam :-p

korba nakładki miałam na myśli taki na sutki do karmienia
Osłonki na sutki x 2 Tommee Tippee (3098808203) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

jeny
podgrzewacz z Olivierkiem miałam ten:
Canpol PODGRZEWACZ UNIWERSALNY DO BUTELEK-PROMOCJA (3120165033) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. nie było problemu o jakim pisze fioletowa. One mają termostat który utrzymuje stałą ustaloną przez Ciebie temperaturę.
Teraz mam od Siostry taki AVENT:
PODGRZEWACZ DO BUTELEK PHILIPS AVENT 255 sklep (3147184663) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. i myślałam, że działa identycznie ale po tym co pisze fioletowa muszę to sprawdzić

Laktator dziewczyny polecały ten, jak się nie mylę (gdyby nie to, że od znajomej mam tommee tippee to też bym ten kupiła):
AVENT LAKTATOR ISIS VIA+2 BUTELKI+2 SMOCZKI+GRATIS (3138378035) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 
a ja właśnie sterylizator AVENT licytuję :-p
I wygrałam :-D

Na ten miesiąc mam jeszcze przewidziane:
Klapki
Piżamy
Szlafrok
Termometr
Pieluch (pampersy)
Pas poporodowy
Moskitierę do wózka
Stanik do karmienia

Na maj zostaną:
Balneum
krem na słoneczko
Sól fizjologiczna
Leki
Spirytus :-p
Bepanten
Serum na blizny
Mleko pierwsze
Herbatki

Pościel (materiał) i ochraniacz do łóżeczka teraz albo w maju - zobaczę jak finanse

Myślę jeszcze na bransoletką do karmienia (tylko czy ja karmić długo będę?)
http://milkbands.pl/

i to koniec :-D
 
Ostatnia edycja:
To mam jeszcze kilka pytań ;-)
1. A co myślicie o takim laktatorze? AVENT NATURAL COMFORT LAKTATOR RĘCZNY + BUTELKA!! (3121753058) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Czy może jakiś inny z Aventu wybrać?

2. Co myślicie o takich wynalazkach jak podgrzewacz i sterylizator w jednym? Warto? Jeżeli tak, to który możecie polecić?

3. Mi w sumie sterylizacja butelek we wrzącej wodzie nawet by odpowiadała, tylko czytałam, że od tego strasznie niszczą się butelki i szybko matowieją- prawda to?

4. I co myślicie o podgrzewaniu pokarmu w mikrofali? Szkodliwe? Czy nie? Zdania są podzielone i nie wiem co o tym myśleć :baffled:

1. ja mam własnie starszy model tego laktatora ręcznego isis - mi się sprawdził, używałam w sytuacjach kryzysowych, a potem do ściągania pokarmu do mrożenia
jeśli masz zamiar karmić piersią, to moim zdaniem elektryczny jest zbędny, chyba że chcesz ściągać i podawać tylko z butelki - to ręcznym się wtedy zajedziesz...

2. nigdy nie słyszałam o czymś takim, nie sądzę żeby to było dobre rozwiązanie

3. plastiki mi się strasznie niszczyły [twarda woda], powstawał taki osad jak na czajniku np

4. mleko matki - nigdy w mikrofali! podobno niszczy strukturę białek
poza tym mikrofala nie nagrzewa równomiernie, dlatego nawet później jak się podgrzewa słoiczki to i tak warto jedzenie przełożyć do miseczki i dobrze wymieszać, żeby było jednolitej temperatury
mleka modyfikowanego chyba tez nie polecają podgrzewać w mikrofali



jeny
podgrzewacz z Olivierkiem miałam ten:
Canpol PODGRZEWACZ UNIWERSALNY DO BUTELEK-PROMOCJA (3120165033) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. nie było problemu o jakim pisze fioletowa. One mają termostat który utrzymuje stałą ustaloną przez Ciebie temperaturę.
Teraz mam od Siostry taki AVENT:
PODGRZEWACZ DO BUTELEK PHILIPS AVENT 255 sklep (3147184663) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. i myślałam, że działa identycznie ale po tym co pisze fioletowa muszę to sprawdzić

Laktator dziewczyny polecały ten, jak się nie mylę (gdyby nie to, że od znajomej mam tommee tippee to też bym ten kupiła):
AVENT LAKTATOR ISIS VIA+2 BUTELKI+2 SMOCZKI+GRATIS (3138378035) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

no właśnei niby ma pokrętło do ustawiania temperatury, ale nie ma czegoś takiego że się wyłącza jak osiągnie tę temperaturę, raczej im wyższa temperatura tym szybciej się nagrzewa
jak jest włączony do prądu to grzeje z przerwami - ciągle, a nie tylko jak temperatura spada
przetestuj to sama zobaczysz o co mi chodzi
 
reklama
ja również ponownie wchodzę w temat wyprawki. Do konca kwietnia chciałabym wszystko pokupić, początkiem maja poprać i poprasować i spakować też powoli samą siebie żeby na połowę maja być na wszelki wypadek gotowa. Prawdopodobnie jutro rusze na miasto na łowy :-)
 
Do góry