reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZAKUPY OGOLEM /polaczone tematy/

Mea no jeszcze nie wiem, ale poprałam i się suszą. Dowiem się dopiero w pon jak do ginki zajadę:) A jak ona nie będzie wiedziała to zadrynkam na porodówkę bo mi ginka dała nr co bym się mogła umówić z kimś tam do oglądania sali porodej:)
 
reklama
Mea no jeszcze nie wiem, ale poprałam i się suszą. Dowiem się dopiero w pon jak do ginki zajadę:) A jak ona nie będzie wiedziała to zadrynkam na porodówkę bo mi ginka dała nr co bym się mogła umówić z kimś tam do oglądania sali porodej:)

ja tez sie wybiore ale to moze kiedys przy okazji jak pojade do raciborza ... a w piatek tez sie sprobuje dopytac gina co wie na ten temat /jak go znam to mi powie "zadzwon sobie i sie dowiesz bo ja z babami sie nie moge dogadac" :)/
 
Kochane,
Czy macie już wybrane wózki dla Waszych pociech?? :confused2: Jakimi kryteriami się kierujecie, jaka firma itp??
Ja chce przede wszystkim 4 duże koła, koszyk pod gondolą, tak żeby wrzucić jakieś zakupki, możliwość dokupienia akcesoriów (torba, parasolka, folia od deszczu itp...) :happy:
Zastanwiałam się nad wózkiem firmy Mutsy, ale gondola jest stosunkowo mała, w porównaniu do innych wózków, a zimą będzie trzeba przykryć maluszka grubszym kocem...i teraz już jestem w kropce, bo się trochę napaliłam :wściekła/y:może znacie jakieś opinie na temat gondoli tej firmy??

W nadziei na aktywne poruszenie tematu ;-)

Pozdrawiam

Przyszła Mamuśka
 
Ale mozna by tutaj wpisać już te wybrane wózki i czym się kierowały dziewczyny przy zakupie , a fajnie byłoby poznać w końcu te trafione :p Bo tam jest dużo przykładów i odrzuconych wozków :p
 
Z wozkiem to jak z samochodem . Kazdy musi wybrac wg wlasnych kryteriow. Pomijajac oczywiscie cene i mozliwosci finansowe.
Jedni musza miec samochod z duzym silnikiem bo jedza w trase a inni maly ekonomiczny samochodzik. Jedni diesel bo im firma refunduje:) a inni benzynke bo musza miec powera. Jedni dwudrzwiowy bo sa tylko para a inni kombi 5cio drzwiowy bo rodzinka duza.
Z wozkiem jest dokladnie tak samo.
*Jedni chca kola pompowane bo mieszkaja na wiosce i chodza w pola na spacer :) - Male kolka plastikowe (maja rowne chodniczki wokol bloku)
* Wozek ciezki i stabilny (terenowy) - leciutki i zwrotny (duzo odrozy, mieszkanie w bloku na pietrze, ladowanie wozka do samochodu)
* Wozek 3 funkcyjny (wszystko zmienia sie z jednej bazy - gondoli) (jesli nie maja miejsca na przechowywanie zmiennych nakladek typu spacerowka - Wozek 3 funkcyjny (kazda czesc osobna) (nie ma problemu z przechowywaniem w domu a czesci wymieniane sa mniej uzywane wiec wozek dluzej wydaje sie nowy i kazda czesc jest odpowiednio przystosowana).
* Wozek z systemem do latwego skladania i rozkladania (np.osoby podrozujace samolotami)
* Wozek ze sciaganymi kolami (jesli sie ma male autko)
* Wozek z duzym koszem na zakupy (jesli osoba nie ma samochodu i wozek bedzie jednoczesnie srodkiem transportu zakupow ) :).
* Wozek leciutki w prowadzeniu lub ze stopniem (jesli sie ma drugie male dziecko , ktore moze stanac na stopniu lub , ktore trzeba trzymac za raczke co wymaga sterowania wozkiem jedna reka )
* Wozek z mozliwoscia nalozenia adapterow do krzeselka samochodowego (osoby , ktore duzo jezdza samochodem nawet po zakupy do kiosku:) )

Oj i jest jeszcze duzo duzo wiecej wytycznych , ktorymi trzeba sie sugerowac wybierajac wozek. oczywiscie nie ma idealnego ale taki , ktory zaspokoi nasze najwazniejsze wymagania :). Nie mam wiecej czasu na kombinowanie bo lece do pracy. Buziaki.
 
No własnie, kazdy powinien patrzeć na inne kryteria bo innego wózka potzrebuje.
Ja osobiście zwrcama uwagę żeby wózek miał duże koła, dużą gondolę, z adaptera korzystać nie będę, bo i wczesniej nie korzystałam. Mam dużo miejsca, duże auto więc gabaryty nie mają znaczenia. a po Antku wiem, ze po roku, jak dziecko zaczyna chodzić najlepiej jest wózek parasolkę kupić:tak:
Z doświadczenia swojego i koleżanek nie polecam wózków baby designe i coneco.
Sprawdzone i dobre wózki to implast bolder, x-lander, mutsy, maxi cosi mura, inglesina sofia i graco quatro:tak: Niestety większośc z nich ma małe gondolki:-( a ja zwracam na to uwagę bo kolezanki np w x- landerze i maxi cosi woziły dzieci w gondolce do 4 m-ca porą letnią. Później dzieciaczki się juz nie mieściły:-(
 
przyszla mamusko jak chcesz duza gondole to polecam ci wozek Implast Bolder :) albo Jedo Fyn4DS dwie najwieksze gondole chyba aktualnie na rynku ... co do Mutsy to powiem ci ze tam najpaskudniejsza jest raczka i to jestwg mnie wozek dla wysokich osob !! niskie obtlucza sobie kolana na 2 spacerku !!

podsumuje wypowiedz emwu ... w 200% sie z toba zgadzam ... wozek jest pochodna miliona czynnikow i kazdy znajdzie cos dla siebie jesli tylko odpowiednio dlugo bedzie szukac :) i najwazniejsze to sprecyzowac swoje wymagania !!
ja moje sprecyzowalam juz dosc dawno temu i z N mozliwosci ograniczylam je najpierw do 5, potem do 3 a teraz wlasciwie do 2 modeli ...
 
przyszla mamusko jak chcesz duza gondole to polecam ci wozek Implast Bolder :) albo Jedo Fyn4DS dwie najwieksze gondole chyba aktualnie na rynku ... co do Mutsy to powiem ci ze tam najpaskudniejsza jest raczka i to jestwg mnie wozek dla wysokich osob !! niskie obtlucza sobie kolana na 2 spacerku !!

podsumuje wypowiedz emwu ... w 200% sie z toba zgadzam ... wozek jest pochodna miliona czynnikow i kazdy znajdzie cos dla siebie jesli tylko odpowiednio dlugo bedzie szukac :) i najwazniejsze to sprecyzowac swoje wymagania !!
ja moje sprecyzowalam juz dosc dawno temu i z N mozliwosci ograniczylam je najpierw do 5, potem do 3 a teraz wlasciwie do 2 modeli ...


mea- nie zgadzam się z Tobą- mutsy ma śliczną rączkę- szczególnie tą skórzaną;-), a co do praktyczności to tu popieram Cię w 200 % - wyjęta za długa jak dla mnie, wsunięta- brak dźwigni aby wjechać na cokolwiek wózkiem
I też zgadzam się z emwu ... ale jak to w życiu im więcej wiesz tym lepiej- każda opinia się liczy- ja już mam dziecko, niby wiem co chcę ale z chęcią korzystam z opinii i sugestii innych osób.
 
reklama
dla mnie z ta raczka porazka polegala na tym ze jak jestem niska to musialam ja miec calkiem wsunieta i kopalam kolanami w gondole ... nie do przyjecia ... a ze skorzana ?? no fajnie ... x-landrt tez ma skore ale to nie jest dla mnie jakims priorytetem ... sa wazniejsze rzeczy :)
 
Do góry