reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zakupy dla nas i dla dzieciaczkow - czyli to co kobiety lubia najbardziej :)

dzięki dziewczyny:tak::tak: wiem że na poczatku może być troche ciezko ale na pewno z czasem bedzie lepiej...poprostu im bliżej porodu tym czesciej zastanawiam sie jak sobie poradzimy:szok: a z drugiej strony juz tak strasznie nie mogę sie doczekac:-D:-D
 
reklama
Moni, nie ma się co bać, to samo przyjdzie... przecież właśnemu dziecku nie zrobisz krzywdy ... będzie dobrze
 
Ja mam małe rajstopki, a jesli chodzi o ubranie dziecka to warto na tzw. cebulke jesli bedzie dzidzi za ciepło to mozna cos zdjac lub zawsze trzeba zabierac cos ze soba co mozna dodatkowo ubrac malenstwu jesli bedzie mu za zimno.
 
a jak sie na body załozy spiochy czy pajacyk to nie bedzie za gorąco:baffled::baffled::baffled:
moze troche głupie to pytanie ale to pierwsza dzidzia wiec za bardzo nie orientuje się:baffled: jak ubierac dziecko zeby nie było mu za goraca ani za zimno
Dziewczyny dobrze radza :tak:Wszystkiego sie nauczysz i bedziesz wiedzaiala jak ubrac zeby nie bylo za goaco czy za zimn malnstwu.
U nas napewno nie bedzie takiego lata jak w Polsce wiec moje dziecko bedzie troszke grubiej ubrane (bodziak i pajacyk czy spiochy i napewno si etak nie przegzeje ;-)). W polsce wystarczy pewnie sam bodziak i skarpetusie przez cale lato.
 
moni_ju u mnie osobiście półśpiochy sie sprawdziły, takie z grubym bezuciskowym pasem a nie gumką....nawet dokupiłam w kilka par by spiochów nie używać bo noworodka tarmosic nie chciałam a córka mi bardzo ulewała i nie musiałam zmieniac wszystkiego ciagle tylko zmieniałam bodziaka z góry i było git
a na upały najfajniejsze sa rampersy :-)....choć wiki leżała sobie w wózku w bodziaku i pod pieluchą + skarpetki i tez było ok...no ale ona była prawie z kwietnia więc miała w czerwcu już 2 miesiące...
a dzidziusia i tak ubiera sie na cebulkę....
 
A ja mam pytanie z innej beczki, nie wiem, może już ktoś o to pytał. Czy kupujecie monitor oddechu? To jest dość duży wydatek, ale nie wiem czy serio potrzebny. Z jednej strony tu chodzi o zdrowie i zycie maluszka oraz nasz spokój, z drugiej, co się kogo pytam to mówi że nie miał tego urządzenia. Jakie są wasze opinie? pozdrawiam
 
A ja mam pytanie z innej beczki, nie wiem, może już ktoś o to pytał. Czy kupujecie monitor oddechu? To jest dość duży wydatek, ale nie wiem czy serio potrzebny. Z jednej strony tu chodzi o zdrowie i zycie maluszka oraz nasz spokój, z drugiej, co się kogo pytam to mówi że nie miał tego urządzenia. Jakie są wasze opinie? pozdrawiam

Niedawno rozmawiałyśmy na ten temat. Ja osobiście będę miała taki monitor bo dostanę od siostry po siostrzenicy:tak:. Moja siostra jest bardzo zadowolona z tego urządzenia. Przypuszczam, że jak bym miała kupić to bym nie kupiła bo ceny są nie na moją kieszeń :szok:
 
Dziewczyny wytłumaczcie mi proszę o co biega z tym monitorem oddechu ? Z tego co sie orientuje to jest to takie powiedzmy polaczenie niani z urzadzeniem kontrolujacym oddech dziecka, a własciwie niedaj Boże jego nagły brak. Niania jest faktycznie urzadzeniem przydatnym i tego nie kwestionuję no bo cały czas przeciez sie jej używa. Wiadomo dziecko spi my jestesmy w ogródku dajmy na to i słyszymy kiedy dziecko się budzi i zaczyna płakać. Czesto uzywała moj sąsaidka tego kiedy dziecko sobie smacznie spało,a ona była u mnie na kawie. Ale jak to jest z tym monitorem oddechu ? Czy on informuje nas dźwiekiem tylko wtedy kiedy dziecko przestanie oddychać czy cały czas informuje nas np o liczbie oddechów dziecka ? Jak to jest ?

Madziumba, no i jak mam rozumieć to, że "siostra była bardzo zadowolona z tego urzadzenia" ? Czy kiedykolwiek ostrzegło ja ono o braku oddechu u dziecka ?
 
Tricolor moja siostra używa tego cały czas (siostrzenica ma 3,5 roku) , ponieważ mają dom to siostra często zanim zakupiła monitor oddechu latała co chwilkę do sypialni Małej i chodziła na rzęsach prawie. Jak zakupili monitor to wstawała tylko na karmienie a jednocześnie była spokojna o Córcie.:-) Dodam że nigdy nie zdarzyło się że monitor się włączył bez przyczyny ( raz się włączył bo Mała sama z łóżeczka wyjść próbowała miała wtedy z 9 miesięcy).
Ja mam małe mieszkanko więc ten monitor mi nie jest do końca potrzebny ale u siostry się sprawdził np. kładła Małą spać a sami jeszcze sobie grilla robili i wiedziała co się dzieje.
Z tego co wiem to monitor włącza się w momencie kiedy dziecko przestaje oddychać ale ja tego jeszcze na oczy nie widziałam więc lepiej jakby się doświadczone mamy wypowiedziały.
 
reklama
Tricolor moja szwagierka używa tego monitora (rodziła w grudniu) - jej córeczka miewała bezdechy i po 15 sekundach takiego bezdechu włącza się głośny sygnał dźwiękowy, który zazwyczaj sprawia, że dzidzia wybudza się z takiego bardzo głębokiego snu i zaczyna znowu oddychać. Jeśli to nie nastąpi, to po kolejnych 5 sekundach włącza się alarm i wtedy rodzic musi natychmiast zareagować - wyjąć dziecko z łóżeczka i pomasować/poklepać po pleckach, żeby dziecko zaczęło oddychać. Słyszałam, że dobrze mieć taki monitor zwłaszcza przy wcześniakach, ponieważ to one mają najczęściej bezdechy. Ja osobiście zastanawiam się nad tym zakupem, ale jeszcze nie jestem przekonana do końca, bo to faktycznie bardzo duży wydatek.
 
Do góry