reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Mamy i Dzidzi

kamila nie jestes sama ja tez mam jeszcze troche do kupienia dla siebie do szpitala no i te rzeczy kosmetyczne dla dzidzi o ubranka jak narazie sie nie musze martwic:-)
 
reklama
Kamilaedi- no cos Ty w jakim lesie?! masz juz calkiem sporo i to tych grubszych rzeczy, wiec luz, ile to dokupic kocyk i kosmetyki, jestes juz calkiem dobrze przygotowana w moim odczuciu;-):-) aaaa i slicznego masz dzidziunia w suwaczku;-)
czas leci dziewczyny:szok::-D jak patrze na swoj suwaczek i Wasze to sie nadziwic nie moge :-D

ja na polskie warunki to bym chyba sobie odpuscila kupowanie laktatora przed porodem, ale teraz tak mysle, bo troche ciezko w tej polsce sie zyje, a co dopiero zakupic mega wyprawke:sorry:
laktator mam tez z Aventa, ale tylko i wylacznie dlatego, ze wtedy mieszkalam jeszcze w Belgii i 50 e to co to za pieniadz:eek: wcale sie tego nie odczulo, a tu ponad 200 zl to juz kawal kasy:eek:

tez czekam tylko na wplyw i zamawiam te *******ki dla mnie do szpitala i jedyny zakup, ktory postanowila zrobi troche nad wyrost to butelka do karmienia, bo bardzo sie boje o to moje karmienie:-(
postanowilam, ze od razu kupie antykolkowa dr. Brownsa, bo sie boje jak cholera kolek u chlopczyka:eek:

wszystkie inne sa ładne i efektowne, ale inne wlasnie juz mam; Aventa, TT itd, jedynie tej nie mialam, wiec sprobuje i juz, przezorny....heheh
 
Ja też nic jeszcze nie mam kupione dla małej ( poza kombinezonem z Lidla )

Co do laktatora to moje koleżanki miały rózne i tańsze i droższe i w szpitalu dziewczyny po porodzie też ( bo akurat trafiłam na salę gdzie wszystkie miały dzieci w noworodkach i ściagały dla nich dzień i noc) i te tańsze okazały się do d... nie zasysały, nie ciągneły i takie tam. Ale ja bym nie kupowała aż do takiej potrzeby po porodzie, bo ja zastoju w zyciu nie mialam! tylko potrzebowałam go do pobudzenia laktacji.
 
zastanawiam się nad zestawem alktator avent ręczny plus
1. krem na brodawki

2. osłonki na piersi 2 sztuki
3. wkładki laktacyjne 2 sztuki
4. smoczek uspokajający - kolor wybierany losowo - nie otwieramy opakowań oryginalnie zapakowanych.
5. adaptor przejściówka VIA
6. przykrywka VIA

7. pojemnik VIA 180 ml
wszystko razem za 139 zł
niestety ten elektryczny jest za drogi trochę...

Poza tym ja te żniewiele mam dla Dzidziusia i dla siebie, poza tymi kilkoma ubrankami, kilkoma szt. pieluch terowych, ręcznikami z kapturem itp. nie mam tych wszystkich kocyków, rożków, kosmetyków, przewijaków o łóżeczku i wózku nie wspomnę... Musze usiąć i spisać dokładnie co będzie potrzebne, a potem wykreślać to, co już kupiłam
 
perelandra, może laktator w ogóle Ci się nie przydać, moja siostra też kupiła i nigdy go nie użyła, jeśli natomiast wiesz, że pójdziesz do pracy, a będziesz dziecku zostawiała odciągnięte mleko, to ja bym zainwestowała w laktator elektryczny.

Ostatnio oglądałam fajny ręczny laktator i niedrogi firmy Medela, siła "zasysania" nieporównywalna z ręcznym aventu (miałam oba w rękach), bo działanie podobane jest do strzykawki, więc ja chyba, jeśli by była taka potrzeba kupiłabym ten Medeli
base-reczny-odciagacz-pokarmu.jpg
z tej firmy mają też rewelacyjne butelki do karmienia z membraną, podobne budową do piersi kobiety i wymagającej od dziecka podobnego wysiłku jaki jest przy ssaniu piersi
tutaj znalazłam tę butelkę, o której powyżej:
http://www.medela.com/PL/pl/breastfeeding/products/breastmilk-feeding/calma-feeding-device.html
 
Ostatnia edycja:
Ja miałam ten medeli ale nie byłam zadowolona - dałam 100 zł i po jednym małym upadku mi się rozleciał :-(
Do tego odciąganie ręczne jest bardzo męczące .
Avetu nie miałam więc trudno mi porównywać ale teraz zdecydowana jestem na elektryczny i mam nadzieje że będzie mi dłużej i lepiej służył :sorry2:
 
reklama
Ja jeszcze dla siebie nie mam nic dla malej mam ubranek tak na start troszke, ale jeszcze czekaja mnie duze zakupy, wczoraj wlasnie ogladalam to butelke madela calma i ja zakupilam -tak na wszeli wypadek bo mam zamiar piersia karmic ale roznie bywa wiec mam.
 
Do góry