reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Dzidziusia i Mamy

my mamy troche inny lezaczek i musze przyznac, ze bardzo sie sprawdził...
https://www.babyboom.pl/forum/wrzesien-2009-f278/zbedne-zakupy-noworodkowe-25280/index3.htmlhttp://www.allegro.pl/item587442793_lezaczek_bujaczek_link_a_doos_fisher_price_0_18kg.html
nawet teraz miki siedzi na nim i ogląda bajki, moze tez sie pobujac, gdy ma ochote...
ponadto fajne były czas /jeszcze je pamietam:laugh2:/ jak mogłam malego włozyc do niego i np. isc do wc, czy zrobic sobie jesc...

u nas tez bardzo sie sprawdziła mata edukacyjna...
oprócz tego taka pozytywka: Fisher Price USPOKAJACZ WODOSPAD POZYTYWKA K3800 (593459233) - Aukcje internetowe Allegro
mały do dzis przy niej sam zasypia...

kazda z nas musi wyczuc, co jest potrzebne dla dzidzi... co wcale nie oznacza ze mamy, ktore mają juz dziecko wszystko o nim wiedzą, bo pewnie nie jeden raz jeszcze sie zdziwimy... to ze mojemu mąłemu podobało sie cos, wcale nie oznacza ze jego brat/siostra bedzie z tego korzystac... :happy::baffled: gdyby to było takie proste, to by było super...
 
reklama
no to i ja sie dolacze do waszego watku:-)
to bedzie nasza 3 dzidzia, wiec troche "doswiadczenia" juz mamy

za zupelnie zbedne uwazam:
1. specjalny pojemnik na zuzyte pieluchy! sa takie "kosze na smieci" ze specjalnymi wkladami (i kosz i wklady do tanich nie naleza), w ktorym niby zuzyte pieluchy nie smierdza. Calkowicie zbedne uwazam, my wyrzucalismy pieluchy do normalnego kosza na smieci, poniewaz dziecko dosc czesto potrzebuje zmiany, trzeba bylo i tak codziennie oprozniac kosz, wiec o zapachach nie bylo mowy
2. extra maty do zabawy na podlodze - przyznaje, wygladaja pieknie, mieciutkie, kolorowe, ale....dosc drogie i tak naprawde mozna dziecko na grubszym ladnym kocyku tez polozyc, latwo uprac, dzidzia i tak zainetresowana jest bardziej osobami i tym co sie wokol niej dzieje, niz tym co narysowane na macie, albo do niej przyklejone
3. kaftaniki wiazane (najlepiej z tylu) - juz ktos tu o tym wspominal - koszmar - body sa praktyczne(dzidzius nie ma golych pleckow) i jest ich tyle do wyboru

a stojak na wanienke tez uwazam za super wynalazek - mozna wszedzie postawic i kapac dzidzie nie tylko w lazience, ale tez w pokoju, gdzie byc moze jest cieplej, no i nie trzeba sie schylac, za co wam wasze plecy podziekuja:tak:
 
reniferek:)
ja mam takie coś przy karuzeli FISHER-PRICE KARUZELA +PILOT+PROJEKTOR (577359963) - Aukcje internetowe Allegro
karuzelę można odczepić i zostaje sama pozytywka. fajne to bo młoda sama sobie włącza rano muzyczkę:-):tak:

Pscola
1. zgadzam się ja kosza też nie ma i nie śmierdzi, pieluszki mocno zwijam i do reklamówki którą mamy tylko na pieluszki. wieczorem pieluszki do kosza na zewnątrz bach i po sprawie:-)
2. też się zgadzam, dziecko matą bawi sie w sumie krótko a jak odkryje siedzenie to o macie mozna zapomnieć
ja miałam zwykłą polskiej firmy :)
3. O tak ale o tym to ja wiedziałam już wcześniej tzn. przeczuwałam bo wyglądało to niepraktyczne. dla mnie body to super sprawa no i pajacyki. Przyznaję że nie lubię półśpiochów ale to dlatego że mam wrażenie że dziecko ma na sobie kalesony ale to już moje widzi misię:-D:tak:
 
Co do kaftaników to podpisuję się obydwiema rękami. Nieprzydatne. Za półśpiochami też nie przepadam. Uważam za bezużyteczne polarkowe pajacyki do spania. Osobiście nie rozumiem jak dziecko może spać spokojnie mając ubrane coś tak grubego :confused2:
Laktator radziłabym kupiić dopiero po porodzie a najpierw (np w szpitalu) wypróbować czy w ogóle umiecie ściągać pokarm. Moja koleżanka miała pełne piersi mleka a laktatorem wcale nie mogła ściągać. Dostałam go w spadku :-):-)
Dla mnie rzecz która jest super hitem to elektroniczna niania. Super zwłaszcza jak mieszka się w piętrowym domku.
 
ninonka tak sie naczytalam o tych pieluszkach i innych wynalazkach do wanienki, a poza tym ja jestem z zawodu opiekunka dziecieca, w zwizku z czym mialam w szkole wszystko na temat dzieci do lat 3. Podczas kapieli nic nie jest potrzebne, i dziecko ci nie zmarznie kiedy wyciagniesz je z wanienki i owiniesz recznikiem... Nawet w szpitalu,zadna pieluszka Ci nie owijaja tylko pyk na reczknik i suszenie... To takie hm, mozna powiedziec nie cackanie sie, nie dmuchanie i chuchanie, lekko zahartowac i juz. Nic mu nie bedzie. Oczywiscie, wiele z nas uzywa te pieluszki i maty i nie wiem co jeszcze, to wybor wlasny. Ja uwazam,ze to jest totalnie zbedne, bo trzymasz i tak i tak w rekach dziecko i na polozenie go na recznik to jakies 2 sek trwa..
 
princi, wszystko sie zgadza, ale wydaje mi sie we w przypadku takich kosmetyków jak oilatum czy emolium / parafina/ ta wanienka jest szczególnie sliska...
ja bardzo kombinowałam, bo miki bo niej sie slizgał jak na lodzie... w koncu kupiłam taką gumowa wkładke do wanienek chicco i bylo o duzo lepiej...
 
Jarzebinka dokładnie źle zrozumiałaś moją wypowiedź, mi chodziło o to że dziecko w kąpieli okrywa się pieluszką, a nie po kąpieli (po kąpieli to mam ręczniczek) i kładzie się ją w moim przekonaniu również na dno wanienki żeby dziecko swoją delikatną pupką nie ślizgało się po dnie, a to że dzidzie się trzyma w kąpieli to logiczne jak pisze princi) ja z wypowiedzi princi rozumiem, że pieluszka zarówno jak gąbeczka jest niehigieniczna (tak to przynajmniej jest określone, więc chcę się dowiedzieć dlaczego jest niehigieniczna, skoro sama tak określa poniżej):

(...)
Co do pieluszek do wanienki, gabeczek, to nie uwazam za konieczne, po pierwsze,ze sa niehigieniczne, a po drugie przeciez i tak trzeba dziecko trzymac dopoki samo nie siedzi... wiec co za roznica czy cos antyposlizgowego w srodku jest ?(...)
 
ninonka tak sie naczytalam o tych pieluszkach i innych wynalazkach do wanienki, a poza tym ja jestem z zawodu opiekunka dziecieca, w zwizku z czym mialam w szkole wszystko na temat dzieci do lat 3. Podczas kapieli nic nie jest potrzebne, i dziecko ci nie zmarznie kiedy wyciagniesz je z wanienki i owiniesz recznikiem... Nawet w szpitalu,zadna pieluszka Ci nie owijaja tylko pyk na reczknik i suszenie... To takie hm, mozna powiedziec nie cackanie sie, nie dmuchanie i chuchanie, lekko zahartowac i juz. Nic mu nie bedzie. Oczywiscie, wiele z nas uzywa te pieluszki i maty i nie wiem co jeszcze, to wybor wlasny. Ja uwazam,ze to jest totalnie zbedne, bo trzymasz i tak i tak w rekach dziecko i na polozenie go na recznik to jakies 2 sek trwa..

Dziękuje kochana za odpowiedz, (mam nadzieje że swoją dociekliwością nikogo nie uraziłam) ale ja z Twojej wczorajszej wypowiedzi zrozumiałam że zarówno pieluszka jak i gąbeczka jest niehigieniczna i tylko o to mi chodziło.Dlaczego uważasz ją za niehigieniczną??? A co do pieluszek to w mojej rodzinie się je na początku stosowało i ja również będę stosowała, w sumie każda z nas będzie miała swoje przyzwyczajenia więc ok :tak:
Jeszcze raz sorry za moją dociekliwość :tak:


Renifer_24 zgadzam się z Twoją wypowiedzią i nawet na to uwagi nie zwróciłam, no tak wanienka wtedy jak lodowisko się robi...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
No tak sie uczylam, tak czytalam i tak slyszlam i tylko na tym opieram swoje zdanie ;-) I nie mam nic na swoje wytlumaczenie, kwestia gustu ;-)
 
reklama
Do góry