reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla Dzidziusia i Mamy

Laktator jak najbardziej,w wiekszych miastach można wypożyczyć taki elektroniczny-bo czasami naprawdę może ręka rozboleć...Jak już pisałam na ''wrześniu''-całkiem zbędne poduszki.Z pościeli moje też się rozkopywały-najlepszy rożek zapinany i kocyki.Termometr dla początkujących się przyda.Do kąpieli używałam gąbki wyprofilowanej-ale to tak ''na wszelki wypadek bo dzidzie i tak trzeba zawsze trzymać-ważne żeby po kąpieli pożądnie wypłukać i wysyszyć.Niestety z wszystkimi akcesoriami do wody trzeba bardzo uważać żeby nie leżały mokre-pleśń lubi się robić-szczególnie na matach antypoślizgowych do wanny.Zawsze miałam kłopot ze słodkimi kolorowymi zabawkami do kąpieli-szczególnie tymi z których trudno wycisnąć cała wodę...
Co do zbędnych gażetów ciążowych-podłużna poduszka do spania,sporo kasy -a tak samo można pomiędzy kolana mała poduszeczkę-ja nie wyobrażam sobie zaśnięcia bez niej-nawet jak nie jestem w ciąży:-)
Nie warto też kupować zbyt dużej ilości ubranek na 56cm-dziecko szybko rośnie .Do szału doprowadzały mnie tez tradycyjne ''kaftaniki''-wiazane na troczki(wymysł mojej mamy)ale już przy młodszej ich nie używałam.
Najwygodniejsze przy przewijaniu są śpioszki i body zapinane od dołu.
Leżaczek-rewelacja!sprawdza się zawsze i dziecko dosyć długo może z niego korzystać.
Najlepszym zakupem była włoska wanienka z przewijakiem-2 w 1 .Polecam.
Ale się rozpisałam:-)Ale pewnie sobie jeszcze coś przypomnę;-)
 
reklama
Olgha - ja bez poduszki dlugiej do spania nie wyobrazam sobie zycia ,
Kupilam 1 gdy bylam w ciazy z Adamem i dzieki niej moj kregoslop jakosc istnieje
Teraz kupilam sobie nowa i tutaj wcale nie jest taka droga
Ja spie w takiej pozycji ze jedna noge mam na podusi dlugiej a druga prosta obok a brzuszek tez troszke opiera sie o poduszke ;-)- ja osobiscie polecam ...
 
hmm.. ja miałam ręczny laktator AVENT i żadne mięśnie mnie nie bolały:-D a używałam go codziennie przez co najmniej 3 miesiące... Widocznie to zależy od osoby. Teraz też się zaopatrzę w ręczny AVENT, bo stary przepadł bez śladu:confused2:
Nie wiem czy inne firmy są dobre czy złe- ta jest wypróbowana, odpowiada mi i nie chcę chyba eksperymentować
 
hmm.. ja miałam ręczny laktator AVENT i żadne mięśnie mnie nie bolały:-D a używałam go codziennie przez co najmniej 3 miesiące... Widocznie to zależy od osoby. Teraz też się zaopatrzę w ręczny AVENT, bo stary przepadł bez śladu:confused2:
Nie wiem czy inne firmy są dobre czy złe- ta jest wypróbowana, odpowiada mi i nie chcę chyba eksperymentować

A tu sie zgadzam - uzywalam recznego Aventu przy obu dzieciaczkach przez ponad pol roku za kazdym razem - zero problemow , pelen komfort:tak::tak:
 
Dla nas gąbkowe materacyki do wanienki to bomba! Pewnie że dzidzię się cały czas trzyma w kąpieli, ale ta gąbka jest miękka i wygodna-jak poduszka:tak: Co do higieny,to majątku nie kosztują i co jakiś czas można spokojnie wymienić na nowy:happy: no i za każdym razem dokładnie wysuszyć po kąpieli.

Mówię wam dziewczyny- każda w końcu będzie miała swoje nawyki. Co dla jednej jest super i wygodne- dla drugiej może być całkiem bezużyteczne... Ciężko przewidzieć;-) My się nawet z moim M różniliśmy w nawykach przy pielęgnacji naszej córeczki... inaczej przewijaliśmy, inaczej kąpaliśmy i wiele innych różnic było:tak: Na szczęście żadne z nas nie miało jedynej słusznej wizji-bo byśmy się musieli ciągle kłócić, że drugie robi coś gorzej:laugh2::eek:
 
Ja tez mialam Aventa... i recznego juz chyba nie chce.. bo sie namachalam troche :rofl2:

Co do pieluszek do wanienki, gabeczek, to nie uwazam za konieczne, po pierwsze,ze sa niehigieniczne, a po drugie przeciez i tak trzeba dziecko trzymac dopoki samo nie siedzi... wiec co za roznica czy cos antyposlizgowego w srodku jest ? Najlepsze sa rece taty (bo jest taki silny przeciez!!) i bujanie w dol i w gore :-D Akcesoria do zabawy w wodzie na poczatku uwazam za zbedne, bo najlepsza zabawa to jak sie pluska rekami i nogami i wylewa wode poza wanienke.:rofl2:

Termometru tez nie mialam, bo mam lokiec :-D:-D:-D

Poduszka dluga do spania tez by mi przydala, bo sobie kolderke zwijam :laugh2:

Z ciuszkow najlepsze sa wg mnie body na dlugi i krotki rekawek oraz spioszki i pajacyki :tak: Wygodne i dziecko wyglada jak dziecko ;-) Przeslodko!

Z kosmetykow szampon po 1 mc, oliwka od urodzenia , sudokrem na wszelki wypadek( ja kilka razy uzylam) husteczki nawilzajace, krem do buzi na spacerki :tak:

Poduszki do spania dzieci nie powinny uzywac ponoc do roku, moja nie uzywala, a jak jej kiedys polozylam,to spac na niej nie potrafila. Dla noworodka najlepszy jest rozek, poniewaz musi miec malo miejsca jak w brzusiu mamy, wtedy czuje sie najbezpieczniej. :tak:

Lezaczek uwazam za rewelacyjne urzadzonko, daje mamie duza swobode dzialania w kuchni np, choc u mnie i tak sie nie sprawdzil hyhy bo jakos jej nie pasowal. Za to hustawka pozniej, mistrzostwo swiata !:rofl2:
Swietna jest mata edukacyjna i karuzela nad lozeczkiem ! Rewelka, uspakaja, ksztatluje.. bardzo zadowolona jestem.:tak:

Pieluszki pampersa w pierwszym okresie, pozniej dada ktore struktura bardzo mi pampersa przypominaly,a byly znacznie tansze :rofl2: Za to huggesa odpadaja !:sorry: strasznie sie rozczarowalam, twarde i mialam wrazenie,ze Nati jest w nich nie wygodnie.

I tyle, ale mnie gna do lazienki.. ah ten moj pecherz, musze nawet w nocy wstawac czasami 2 razy :sorry:
 
princi - sorry za uwagę, ale dlaczego uważasz że pieluszka tetrowa jest nie higieniczna w kąpieli???
Moim zdaniem w standarowej wanience jeśli na dno da się pieluszke tetrową, która oczywiście była wcześniej wyprana i wysuszona to nie widze w tym nic nie higienicznego. Tym bardziej, że do wanienki (jeśli wogóle kąpiemy dziecko w wanience) lejemy nie za dużo wody, a pieluszką okrywając później ciałko dziecka zapobiegniemy wystudzeniu ciałka, nawet przez 2-3 minuty.
Z doświadczenia wiem, że kuzynka tak robiła, i jak było nie wiadomo jak bardzo nagrzane w pokoju, a woda w wanience wiadomo nie była przecież gorąca, to i tak stosowała pieluszkę do okrycia dziecka - przynajmniej w pierwszych dniach kąpieli maluszka.
Nawet jak dziecko kąpała na "raz dwa" to pieluszka była jej potrzebna, a później ją prała, albo poprostu porządnie suszyła.


Nie wiem jak reszta dziewczyn uważa, ale moim zdaniem pieluszka wcale nie jest niehigieniczna.

A z resztą się zgadzam :tak::tak::tak:
I nie martw się ja też mam wycieczki do siuślandii w nocy i nawet po 3 razy, więc wiem co czujesz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
co do laktatora, to ja akurat karmiłam 10 miesiecy i obyłam sie bez, więc jak będzi teraz trudno powiedzieć, zależnie od sytuacji - muszę szybciej wrócic do pracy, więc penie laktator pojdzie w ruch ...... :tak:

co do leżaczka-bujaczka, to przy pierwszym malenstwie nie miałam, ale wiem,że to będzie teraz jeden z pierwszych zakupów dla maluszka :tak:

a co do ubranek na 56, to tez sie zgadzam, lepiej potem sobie dokupić, jak braknie, a nigdy nie wiadomo ile nasze szczęście będzie mierzyło przu urodzeniu :tak:

i ninonka, nie bardzo rozumiem twoja wypowiedz o pieluszce bo princi chyba chodziło o wkładanie pieluszki do wanienki, aby nie było poślizgu, a nie do okrycia po kąpieli ... chyba,że cos źle zrozumiałam :tak:
 
Co do pieluszki, to ja uważam, ze higieniczna,miałam ich sporo, wiec do kąpania mogłam mieć zawsze wypraną-i tak pierze sie śrdnio co 2 dni
Co do gąbki to ja bardziej polecam leżaczek do kąpieli-taki kawałek materiału na wyprofilowanym "drucie"

No i piszcie te zbędne zakupy, bo te dobre można umieścić w dziale zakupy
 
reklama
no tak prawda jest taka że każdemu potrzebne co innego
ja bez laktatora bym zginęła ale kupiłam go dopiero wtedy jak się okazało że potrzebny będzie.
Najpier pożyczyłam ręczny od kolezanki i myslałam że mi ręka odpadnie bo musiałam odciągac pokarm po każdym karmieniu i w nocy specjalnie wstawałam na odciąganie mleka bo młoda spała.. tak wyszło że akurat moje dziecię mogło ssać godzinę i mimo że mleko miałam to ona mało wyciągała.
Więc wyobraźcie sobie w nocy pobudkę co 3 godziny i ręczne odciąganie mleka...kosms. Jak przyszla medela elektryczna to dziękowałam wynalazcy za taki dar:-D:-D:-D:tak::tak::tak:
ale dla innej dziewczyny moze laktator być wogóle niepotrzebny

Ja np. kupiłam wanienkę profilowaną i jest do d.......... Gdybym teraz kupowała to największą i bez bajerów i na stelażu oczywiście (stelaż jest boski jak nie masz gdzie wanienki połozyc w miarę wysoko.)
I dowiedziałam się o tym już po pierwszej kąpieli bo jak dziecko położysz na tej profilowanej części to i tak zjeżdża a jak trzymasz to Ci profil zawadza i dziecku w plecki trafia:tak:

a leżaczek....to cudwny wynalazek i do karmienia potem i do huśtania i do kuchni z dzieckiem można pójść i do łazienki jak potrzeba
cud mniud
ja mam taki i bardzo go sobie chwalę
FISHER PRICE LEŻACZEK BUJACZEK DO 18KG L0539 (594129446) - Aukcje internetowe Allegro
 
Do góry