reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo - Wyprawkowy

alicja super że macie wózek i teraz spacery mogą być już codziennością:-).
margerrita my mamy takiego pchacza:
chicco-pchacz-chodzik-edukacyjny-065261-11.640x480.jpg
 
reklama
Sarisa tam jest szczelina ale nie ma opcji żeby np. 2-latkowi nogi swobodnie zwisały, Frankowi teraz jeszcze nie wystają i w sumie ja o tym nie myślałam bo z góry u mnie w pracy lekarze uprzedzili moje pytanie i powiedzieli mi tak – „jak będzie tak jeździł od początku to będzie to dla niego normalne, „to” tzn ze będzie siedział „po turecku” nie będzie w tym widział nic dziwnego i będzie mu wygodnie, nam się może wydawać ze tak nie jest a jemu naprawde dobrze będzie, przy ewentualnym (odpukać) silnym zderzeniu owszem nogi prawdopodobnie połamie, ale nogi nie kręgosłup”. Ja nie dyskutowałam wiele, dla mnie to że u nas lekarze go używaja jest wystarczającym argumentem, do tego poczytałam statstyke urazów powypadkowych u dzieci jadących przodem i tyłem do kierunku jazdy, wyniki najnowszych testów, w których ten fotelik uzyskał najwyższe noty i wydałam 1,5 tysiaka bez mrugniecia okiem. Ja mam swoje zboczenia i cóż, musi się mały przyzwyczaić, ma być bezpiecznie i koniec. Wg mnie fotelik jest wygodny, a na pewno solidnie wykonany, Franek też póki co nie narzeka, cieszy miche od ucha do ucha jak tylko widzi że zbliżamy się do samochodu.


Myślałam, że tylko ja o sankach w lecie :) My w zimie mamy nadzieję korzystać z sanek i nóżek własnych Franka, licze na to że wózek w piwnicy skończy :)


A teraz znowu mnie czekają zakupy bo postanowiliśmy oddać Frankowi sypialnie i wynieść sie do salonu więc czeka mnie urządzanie pokoiku i jestem w 7 niebie w związku z tym :)
 
E-LONA właśnie nad tym samym gdybam. My w samochodzie bazy iso-fix nie mamy a znowu bez tego nie wyobrażam sobie fotelika tyłem do kierunku jazdy, bo jak? przecież pasy trzymałyby fotelik zaraz prz oparciu tylniego siedzenia a wtedy problem z tym, co dziecko ma z nogami zrobić, powstaje.
 
Tego konkretnego modelu nie można, on jest tylko na iso-fix, ale jest inny który można i na iso-fix i pasami, w testach wyniki podobne. Generalnie rzadko sie zdarza żeby foetlik sie wypiął i poleciał z siłą uderzenia, chyba że jest źle zamontowany a to i przy isofixie moze miec miejsce. Urazy u dzieci do 4 roku życia jadących przodem do kierunku jazdy sa spowodowane zaburzonymi proporcjami głowa-barki-klatka piersiowa, głowa jest za ciężka, przy hamowaniu i uderzeniu dziecko sie składa jak scyzoryk, przy foteliku montowanym tyłem do kierunku jazdy siły inaczej sie rozkładają dziecko nie leci do przodu tylko jest wciskane w fotelik to amortyzuje dlatego obrażenia są mniejsze.

Tu jeszcze troche na ten temat fotelik.info :: Fotelik samochodowy tyłem do kierunku jazdy -

Na dole artykułu sa fotki starszych dzieci w tak montowanym foteliku i wymeinione dostepne modele, niektóre montuje sie bez isofixu, ja w wolnej chwili moge zrobić zdjecie jaka jest ta przerwa na nogi, ale mniej wiecej taka jak u tego chłopca w foteliku volvo.

Są już dostępne w sprzedaży foteliki:
- BeSafe iZi Combi X3 (montaż z użyciem 3-punktowego pasa i dodatkowych pasków),
- Besafe Combi X3 ISOFIX (montaż z użyciem ISOFIX),
- BeSafe iZi Kid X3 ISOFIX (montaż z użyciem ISOFIX),
- Maxi-Cosi Mobi (montaż z użyciem 2 lub 3-punktowego pasa i dodatkowych pasków),
- Fair Bimbo G0/1 (montaż z użyciem dodatkowej ramy ISOFIX),
- Recaro Polaric (montaż z użyciem ISOFIX),

Lada chwila wejdą na rynek polski m.in. foteliki:
- Graco Duologic (montaż z użyciem ISOFIX),
- Graco Belogic (montaż z użyciem pasów i dodatkowego dolnego pasa kotwiczącego),
 
Ostatnia edycja:
tak sobie poczytałam trochę i tak jak sama podjęłam temat fotelików tyłem montowanych a później jakoś wymiękłam, tak teraz myślę, że chyba taki kupię. bezpieczeństwo najważniejsze
 
A ja już nie wiem sama czy chodzik kupić czy pchacz. Paweł cały czas chce żeby go po domu prowadzać, w chodziku sam by troszkę się przemieszczał hmmm, bo mi kręgosłup wysiądzie.
 
Kasia33 mnie tez juz kregosłup boli ale jej chodzika napewo nie kupie. ma pchacz fiher price taka orkiestre i jak narazie ciagle na nim gra. Pomalutku go pcha ale nie nadaza i boje sie ze padnie na pyszczek jak ten zq szybko pojedzie.
 
reklama
Do góry