reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zajść w ciążę po antykoncepcji...

Anecia, to że zaczyna ci twardnieć brzuch to nic dziwnego.To są skurcze przepowiadające, macica zaczyna ćwiczyć przed porodem.No stress.A ja nic na razie nie biorę, ale jak trafię do apteki to kupię folik.
 
reklama
ANECIA, a chodzi Ci o to, ze na rocznice slubu bylo juz dziecko czh dopiero ciaza? hi hi... nie no... mysle, ze juz wtedy bobas bedzie :))) widzisz jaka ja jestem obcykana? :))) jak bylam u ginekologa to wlasnie mi dala ulotke o feminatal i wiadomo, ze narazie bede brac ten dla starajacych sie i na poczatek ciazy, a pozniej jak sie ewentualnie uda to zadecyduje co dalej :))))
Takze za miesiac kupujemy feminatal i lykam codziennie :)))) yeah... Juz bobasa sie nie moge doczekac i staranek

No oczywiście na rocznice to już bobasek w domu musi być :-)

Anecia, to że zaczyna ci twardnieć brzuch to nic dziwnego.To są skurcze przepowiadające, macica zaczyna ćwiczyć przed porodem.No stress.A ja nic na razie nie biorę, ale jak trafię do apteki to kupię folik.

To tak nie do końca nic dziwnego... bo tak szybko brzuch nie powinien twardnieć. Skurcze przepowiadajace tzw skurcze Braxtona-Hicksa, owszem moga pojawić się w 20 tygodniu i tak najczęściej jest, tylko że wtedy nie twardnieje cały brzuch a tylko fragemnt (nie wiem jak to wytłumaczyć, ale czuć różnicę) :-) No a mi twardnieje cały brzuch i to twardnienie utrzymuje się zbyt długo niż to powinno być w przypadku prawidłowych skurczy przepowiadających. Ale od jakiś 2 dni więcej leżę i skurcze pojawiają się sporadycznie i teraz trwają krócej, no i często w miejscu gdzie bobas sie wypina :-D Ale do gina i tak dzisiaj dzwoniłam i jeśli przez kolejne 2 dni pojawią się jakieś większe twardnienia to mam przyjść na wizyte w piątek. Ale jestem dobrej myśli. No a Wy trzymajcie kciuki żeby było ok :-) Ja za was tez mocno trzymam, za staranka :-)
 
Anecia1111, mi twardniał cały brzuch od 14 tygodnia.Ale to co opisujesz jest naprawdę dziwne.A ja ostatnio pisałam,że dostałam @ ale już nie mam, trwał dzień, a spiralka jeszcze siedzi?!czyżby siła perswazji.Nie byłoby to bezpieczne:no:
 
Ja także zakupiony mam feminatal, ale jeszcze nie biorę, zacznę chyba za miesiąc. Obecnie na samym kwasiku jadę :p
Muszę jeszcze badania krwi zrobić, bo mnie męczy jak z toxoplazmozą u mnie i z TSH, bo to na razie priorytety badaniowe. Kobietki jeszcze trochę i nam wswzystkim się uda!! Tabsy nie pokonają nas, one są po to , żeby nam pomóc, anie pchać w obłęd,że coś będzie nie tak. . :) to tak na marginesie dla przypomnienia,żebyśmy nie obwiniały tabsy o całe zło na świece łącznie z powodzią i epidemią parcha :):):):) (żart)
 
Anecia1111, mi twardniał cały brzuch od 14 tygodnia.Ale to co opisujesz jest naprawdę dziwne.A ja ostatnio pisałam,że dostałam @ ale już nie mam, trwał dzień, a spiralka jeszcze siedzi?!czyżby siła perswazji.Nie byłoby to bezpieczne:no:

A brałaś coś na to twardnienie? Bo chyba mówiłas ginkowi ze takie coś Ci się zdarza... A co do Twojej @ to hmmmm dziwne.... może lepiej idź do gina i sprawdź co się tam w srodku dzieje, żeby nie było niespodzianki i niepotrzebnego stresu.
:-) witam was ,mi dziś gin też dał castagnus , może wreszcie uda sie dzidzie zmajstrować bo już kwasem foliowym sikam :-D:-D.

Musi się udać :-)
 
MARGOLCIA, ja narazie nic nie biorw. gin mi zalecila tak, a nie inaczej i tak wiec za miesiac ruszam z feminatalem. Ale dopiero bede dumna jak bede lykac, bo to kolejny krok do bobaska
Najbardziej mnie denerwuje, ze jak cos nie tak z ciaza jest to zaraz od razu wine zwala sie na tabletki. Gdyby one faktycznie takie szkodliwe byly to by ich lekarze nie przepisywali
 
pewnie, ze tak a najczesciej wine na tabsy zwalaja tzw. podpowiadacze, ktorzy sami nie brali tabletek sadzac, ze to zlo wrodzone. Owszem, gdyby kobieta brala te tabletki 10 lat od momentu gdy zaczela dojrzewac, badz gdy jeszcze nie skonczyl jej sie proces dojrzewaia, to mogloby jej sie cos rozregulowac. To tak samo jak z antybiotykiem, tez jak go sie bierze to zachodza jakies inne reakcje w organizmie, czlowiek jest ospaly itp. i czy to znaczy, ze antybiotyk zaszkodzil? Wcale nie, dlatego nie mozna dac sie zwariowac i nie szukac powodow do zmartwien. pysia888 ja mam nadzieje, ze szybko Wam sie uda, bo jak widze w Tobie tyle radosci i zapalu starankowego to szkoda zebys te staranka przezywala tak jak np. JA, mam nadzieje, ze twoja radosc nie zostanie tak szybko ostudzona jak moja ;(( a u mnie 15dc, od tygodnia powodzie sluzowe...ciekawe jak to bedzie pod koniec cyklu...ostatnio snilo mi sie, ze ktos zostawil dzieciatko takiego niemowlaczka i ja sie nim opiekowalam, karmilam, kolysalam...fajne uczucie w tym snie mialam ;))
 
mandrzejczuk, tobie też się uda, główka do góry, wszystkim nam się uda.A ja co do mojego@, tak samo miałam w zeszłym miesiącu.Nagle cykl z 28 zmienił mi się na 36 dni.Robiłam test, byłam na USG, i już miałam robić betę i wtedy dostałam.A w tym miesiącu znów coś zaczęło lecieć, ale to jeszcze nie to.Może jutro dostanę konkretnie, bo muszę się tej spirali pozbyć, a ją się wyjmuje tylko w czasie okresu.W weekend nich się rozkręci, a w poniedziałek idę się pozbyć,,,

U mnie to były ewidentne skurcze przepowiadające, krótkotrwałe i wcześniej odczuwa je się w drugiej ciąży.Nic na to nie brałam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Dzięki wielkie za odpowiedź. U mnie wczoraj cisza i dzisiaj też nic się nie działo wiec chyba to był tylko jakiś fałszywy alarm :-)
 
Do góry