reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zachowanie naszych dzieci

reklama
dziunka i aza, dzieki dzieczyny za wasze posty o tym,ze wasze dzieci tez chca isc w zupelnie innym kierunku i robia histerie. pocieszylyscie mnie troche. ja juz powoli psychicznie wysiadam, przy spacerach ale zwlaszcza przy usypianiu. histeria za histeria, 2 godz to zykle trwa,a drze sie, jakbym ja ze skory obrywala. ostatnio zasypala 22 -23 :/
 
Oj bidulko, nie zazdroszcze... Mój idzie spać koło 19.30 a zasypianie zajmuje max. 15 minut. Jestes dzielna hehe... Ja jak mój nie chce spać po 15 minutach to wychodze z pokoju, Konradek popłacze z 5 minut i zasypia :))) Niestety z naszymi maluchami trzeba próbować co najlepiej na nie zadziała :)))
 
mój też za ręke nie pójdzie , mam nadzieje że mu minie za to do spania chodzi najpóźniej o 20-tej ,jak Kuba zasypia to spędzam z nim w sypialni max 30min a potem wychodzę i dokładnie Asiu jak u ciebie 5-10 minut płacz i śpi jak złoto :)))
do tej pory nie miał ulubionej zabawki ale jak zobaczył tego puchatka to go nie chciał oddać więc musiałam kupić :))
 
Kuba tez ma ulubiona zabawke, kolorową pieluchę tetrową:-D dzisiaj to az trzy mu byly potrzebne:-D misiow ma kilka ale z zadnym jakos specjalnie nie "trzyma" :)
a jesli chodzi o pore spania to chodzi od 18:45 do 20:00. dzisiaj juz o 19 slodko spal:tak: i sam zasypia w 5 minut, ale tez zalezy sa wieczory jak slysze, ze ze soba rozmawia:-) ale jak Go klade po kapieli do lozeczka to robi mi "papa" wiec wychodze:tak: woli sam usypiac i w sumie dobrze;-)
a ze spacerkami to roznie bywa, sa dni ze idzie bardzo ladnie za raczke i nie protestuje a sa dni, ze nie nie mam sily:no: tak jak Waszie dzieci, idzie po prostu w swoja strone i nic mu nie przegada, wtedy wzoek bo nie ma innej rady
 
Polaa super masz z usypianiem. Chciałabym dojść do tego, że wychodze i sam zasypia ale jakoś mi to nie wychodzi...
 
No Miłek widze rewelacja hehe... Mój za to za kazdym ubieraniem lub przebieraniem leci do lustra i sie podziwia. Gada sam ze soba w lustrze a ja się śmieję, że rozmawia z jedyną w jego mniemaniu inteligetną osobą w tym domu ;)))

Asia to mój odkąd mu kupiłam Kubusia puchatka z którym się mało kiedy rozstaje to do niego gada , jak go ostatnio wziął ze sobą do sklepu to całą drogę tam i z powrotem i w sklepie też coś mówił do niego , śmiałam się potem do D że Kuba mu opowiadał o okolicy i spacerach i o robieniu zakupów hehehe

Co za chłopaki:-D

Fajnie... mój nie ma ani ulubionej zabawki ani kocyka... nic... może kiedyś coś sobie upodoba...

Moja Julia też nie miała i nie ma do tej pory, za to Asia bez lali z domu się nie ruszy - niekoniecznie musi być to jedna i ta sama, ale byleby lala. Rano chodzi po domu i sobie wybiera;-)

dziunka i aza, dzieki dzieczyny za wasze posty o tym,ze wasze dzieci tez chca isc w zupelnie innym kierunku i robia histerie. pocieszylyscie mnie troche. ja juz powoli psychicznie wysiadam, przy spacerach ale zwlaszcza przy usypianiu. histeria za histeria, 2 godz to zykle trwa,a drze sie, jakbym ja ze skory obrywala. ostatnio zasypala 22 -23 :/

A ile masz drzemek w ciągu dnia?
Bo zauważyłam że najczęściej problemy mają mamy które kładą malucha na dwie drzemki. I często zlikwidowanie tej drugiej b.pomaga. My tak zrobiliśmy, z tym że trzeba było przez kilkanaście dni ją przetrzymywać, mała była śpiąca ale nie dawaliśmy zasnąć, i w końcu się przystosowała:tak: zasypia ok. 19.30.
Poza tym skoro Amelia się drze - kojarzy zasypianie z czymś nieprzyjemnym i tym bardziej nie chce. Takie błędne koło. Spróbujcie pokazać jej że to przyjemne, że to nic strasznego,może jakiś miły akcent przed zaśnięciem:-)


To się wymądrzyłam;-) sorki;-)
 
AZA to tylko i wylacznie zasluga mojej poloznej hehe ;)
Kuba tak zasypia odkad skonczyl 3 tygodnie, pierwsze dwa, trzy wieczory plakal ja razem z Nim ale pozniej juz bylo ok;) Powiedziala nam, zeby odroznic dziecku dzien od nocy, w dzien rozmawiac przy Nim itp(jak byl malutki) a w nocy cisza, nakarmic, zmienic pampersa i tyle, oczywiscie zgaszone swiatlo i to pomoglo ;) ale wiadomo, ze bywa roznie i czasami cos mu odbije i chce w nocy do mamy wiec Go biore (rzadko to sie zdarza ale zdarza) jak zasnie twardo to Go przenosze do lozeczka z powrotem, otworzy oczka czasami ale juz nie narzeka, ze jest u siebie.
Ale ma to swoje minusy ( w sumie nie wiem czy to tak nazwac) On chce tylko spac w swoim lozeczku, w wozku nie ma mowy, u kogos tez nie, wiadomo ze jak jestem z Nim w Polsce u rodzicow to nie ma wyjscia ale gorzej sie mu zasypia(zasnie ale pomarudzi sobie troche a na rece nie chce isc), On chce tylko w swoim pokoiku:tak:

Ale podsumowujac :)) jesli chodzi o spanie to nie moge narzekac i nie bede (jak na razie :))
 
Super! Mój za to jak jest spiący too spi gdzie popadnie. Jeśli jestem u kogoś to wystarczy, że na chwile się położe koło niego i odlot. Śpi w każdym łóżku i w każdym wózku :))) Jednak to może dlatego, że ja się często szlajam i on przyzwyczajony :)))
 
reklama
To moja ostatnio przy zmianie pieluchy gmera sobie łapką, a nawet potrafi skubana wziąć nawilżaną chusteczkę i sobie trochę przemyć pupinę :-D
Co do ulubionej zabawki miała gadającą myszkę miki, teraz w sumie łapie co jej akurat podpasuje i wędruje z tym czymś na spacer, za rękę też chodzi jak chce, a najlepiej jak jest krawężnik i można sobie pospacerować po nim... a chodzenie w tą samą stronę co my to temat rzeka - zaczęło się od samego początku jak tylko zaczęła chodzić; my na schody, ona na podiazd, my na podjazd, ona na schody...
W dzień zasypia super, w samochodzie też, a wieczorem to urządza taniec wygibaniec...
 
Do góry