reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Zabrze :)) Mamuski Odezwijcie Sie!

niedawno czytałam nawet w Twoim Dziecku że każda szczepionka zanim trafi na rynek jest dokładnie sprawdzana przez WHO.

Ja w każdym razie w to nie wierzę, a Bartek szczepiony był szczepionkami 5w1.
Ja Marysię tez szczepię skojarzoną szczepionką (5 w 1), a z dodatkowych (pneumo, meningo i rota) nie będę szczepiła wcale..
co tam jeszcze aa 1 lipca zaczynamy przeprowadzke to jeszcze 4 miechy, ale sie nie moge doczekac,
poza tym do 2lat mam zamiar oltworzyc sklep art. dla niemowlat w centrum zabrza, bo czegos takiego po prostu brakuje.;licze na dotacje z uni czy pupu, no i troche tesciowie obiecali pomoc.może sie uda,bo mam troche pomyslow:-)
Adddaaa, gdzie się przeprowadzacie? Co do sklepów dla bobasków - masz rację, dwa sklepy na krzyż i tyle..
Dziewczyny, to kiedy się spotykamy na kawce??Chyba, że wspólny spacer? Napiszcie, co o tym myślicie..
 
reklama
Witam!
U nas ok,poza tym ze mały zepsul mi kompa znaczy klawiature w lapku ,no i jeszcze kaszelek i katar, nestety caly czas czekamy na to badanie alergologiczne,
co do szczepien ja jestem za szczepieniami, moj maly nie ma jeszcze wszystkich przez dluga zoltaczke i teraz caly czas choruje... a z dodatkowych szczepien to teraz bedziemy szczepic na pneumokoki i meningokoki, a jak skonczy 1r.z to przeciew zaapaleniu mozgu,bo ja uwielbiam lasy a nie chce malego narazac,

co tam jeszcze aa 1 lipca zaczynamy przeprowadzke to jeszcze 4 miechy, ale sie nie moge doczekac,
poza tym do 2lat mam zamiar oltworzyc sklep art. dla niemowlat w centrum zabrza, bo czegos takiego po prostu brakuje.;licze na dotacje z uni czy pupu, no i troche tesciowie obiecali pomoc.może sie uda,bo mam troche pomyslow:-)

a gdzie sie przeprowadzacie ?

malo tych sklepow ? hmm w zabrzu jest agugu, Viki i bociek który jest hurtownia poza tym w CH m1 masz smyka, w platanie wojcika i jeszcze jakis z dziecięcymi uborami tez od cholery jest otwarły sie 2-3 lumpeksy dla dzieciaków w tym jeden albo dwa na 3go maja jeden to dzieciuch, no i dużo bud na targach (na 3-go maja jest kilka w tym dwie budy kolezanki) oraz 2-3 komisy w tym ejden na Sienkiewicza z wozkami, i artykułami dla dzieci . Ale życze powodzenia ;] choc wiem jak trudno jest cos otworzyć własnego -teściowa miała kwiaciarnie

byłabym bardziej za jakas kawiarnią gdzie młode mamy moga sobie posiedziec ;] cos w rodzaju skrzyzownia dyśa z basem
 
Ostatnia edycja:
no takale sa porozrzucane tak ze... i n.p viki to straszna drożyzna, agugu tez maja drogo, bocka nawet nie znam, ten komis na sienkiewicza to jest zenada jak tam weszlam to zaraz wyszlam wszystko naustawiane byle jak, a ceny za uzywane rzeczy wysokie! n.p lozeczko bez materaca 150zł a ja kupilam za 250zł lozeczko z antyalegricznym materacem i kompletem super poscieli chyba 5 cz za 219zł nowe.Budy na targach n.p 3-go maja oni tam maja pootwierane do 13 a wiekszosc ludzi pracuje przynajmniej do 14,w centrum maly wybor, a komisy i lumpki nie kazdy lubi,sklepy w platanie,tez nie kazdy lubi bo potem wszystkie dzieci sa tak samo ubrane chodzi mi przykladowo o wojcik,5-10-15 itd.poza tym zbyt tanio tez tam nie ma,no chyba ze wyprzedaze wtedy tez tam kupuje malemu :)
n.p ostatnio szukalam czapki dla malego chyba z 2 tyg, ciezko bylo mi cos znalesc, i kupilam wkoncu pierwsza lepsza,
a ja bym chciala otworzyc to w scislym centrum przy bylym ccc czesto jeden sklep jest zamykany i otwierany na nowo,poczekam na dobry momentr moze sie uda,aa jak nie to to coś innego,
poza tym w polsce jest ostatnio wielkie babyboom da sie zauwazyc po brzuszkach :)
a ja myslalam o n.p gotowych wyprawkach dla niemowlat,gotowych prezentach,albo n.p przybory mamy do szpitala, albo moglabym tez odkupywac ubranka od mam bo czesto jest tak ze dostajemy za maleu ubranka, albo nawet niezdazymy sie zorientowac ze maly wyrosl z czegos co dostalismy ja tak mialam z tyloma ubrankami i szkoda mi bylo je oddawac, no coz .. :)mam jeszcze troche innych pomyslow,
 
aa co do przeprowadzki wkoncu przeprowadzamy sie naswoje bo caly czas mieszkalismy u mnie, i bedziemy mieszkac tez na zaborzu blizej poremby :blink:juz sie nie mozemy doczekac bo jednak sami to sami :) ja juz w glowie urzadzam kacperkowi pokoj :):-D
 
Bociek to hurtowania ;]miesci sie koło Platana zawsze tam w huk ludzi.ja tam kupilam lozeczko za 100 złotych i wozek za 395 w viky byl za 450 i wiekszosc wyprawki. no i sanki i...i... butelki...dosłownie wsyztsko procz ubranek ;]
na rudzie ślaskiej jest kolorino - sklep producencki tez sa fajne rzeczy i tanie.

w centrun miasta podnajem jest drogi na stalmacha sklpe wydzierazawic od miasta to okolo 1500 złotych a to nie jest ścisłe centrum, ale jak mowilam trzymam kicuki ;]ja widziałam duzo brzuszków jak bylam w ciazy teraz na meiscie jestem dosc czesto i widzialam jdna kobiete za to duzo wozkow hihi ale to chyba zawsze tak jest ;]

gratyuluje przeprowadzki - my juz ponad 2 lata na sowim ;] a pokoj na siweta dopiero młodemu zrobiłam w najmiejszym pokoiku ! jedno co jest nie t ak e nie ma sie kto czasem zajac małym - chodz czasem sie to przydaje jak sie u kogos mieszka a ma sie czyms zajac ;] hihi ja sie wyprowdzialam do bytomia wiec z małym jezdze codziennie bytom zabrze i z powtorem ;] ale nie żałuje . mialam mieskac na struzika koło tesciow i wiem zebym ich miala co chiwleu siebie a tak ....to raz na 2-3 tygodnie ich widze ;]
 
Dziewczyny, to kiedy się spotykamy na kawce??Chyba, że wspólny spacer? Napiszcie, co o tym myślicie..

mi pasuje i kawa i spacer :tak: pogoda jest fajna więc można pospacerować. Mały może wychodzić od czwartku więc koniec tygodnia mi pasuje :tak:

malo tych sklepow ? hmm w zabrzu jest agugu, Viki i bociek który jest hurtownia poza tym w CH m1 masz smyka, w platanie wojcika i jeszcze jakis z dziecięcymi uborami tez od cholery jest otwarły sie 2-3 lumpeksy dla dzieciaków w tym jeden albo dwa na 3go maja jeden to dzieciuch, no i dużo bud na targach (na 3-go maja jest kilka w tym dwie budy kolezanki) oraz 2-3 komisy w tym ejden na Sienkiewicza z wozkami, i artykułami dla dzieci . Ale życze powodzenia ;] choc wiem jak trudno jest cos otworzyć własnego -teściowa miała kwiaciarnie

byłabym bardziej za jakas kawiarnią gdzie młode mamy moga sobie posiedziec ;] cos w rodzaju skrzyzownia dyśa z basem

Agugu właśnie zamykają - mieszkam blisko i ostatnio jak byłam to wszystko wyprzedają za połowę ceny, półki już prawie puste. Panie powiedziały że właściciel zdecydował się zamknąć interes. W Viki mają ceny z kosmosu, Bociek jest ok - dużo rzeczy tam kupiłam, mam nawet kartę stałego klienta i wydałam tam w sumie chyba z 2-3 tysiaki, ale mają też wiele rzeczy zbyt drogich, np leżaczki z fisher price itp.
Wójcik dla mnie też odpada ze względu na ceny, w Smyku czasami kupuję. Bud na targach w ogóle nie biorę pod uwagę - już lepiej według mnie kupić coś fajnego i dobrego jakościowo z firmówek np na allegro.
A ten komis na Sienkiewicza to porażka.

aa co do przeprowadzki wkoncu przeprowadzamy sie naswoje bo caly czas mieszkalismy u mnie, i bedziemy mieszkac tez na zaborzu blizej poremby :blink:juz sie nie mozemy doczekac bo jednak sami to sami :) ja juz w glowie urzadzam kacperkowi pokoj :):-D

nie ma to jak u siebie, wiadomo :tak:
Adaaa, ja uważam że pomysł masz bardzo fajny, dzieci zawsze będą się rodziły, a ludzie lubią kupować maluszkom rzeczy. Sama myślałam niedawno o własnym interesie - konkretnie chodziło mi o ciucholand dla dzieci, ale zrezygnowałam z pomysłu po kilku rozmowach z właścicielkami swoich małych firm.
 
Bociek to hurtowania ;]miesci sie koło Platana zawsze tam w huk ludzi.ja tam kupilam lozeczko za 100 złotych i wozek za 395 w viky byl za 450 i wiekszosc wyprawki. no i sanki i...i... butelki...dosłownie wsyztsko procz ubranek ;]

co do ciuchów to jest oddział Boćka z ciuchami - taki mały, na Lompy chyba
 
ja sie z wami chetnie spotkam ale jak bede w polsce czyli dopiero w maju gdzieś :( ale chyba na mnie poczekacie? :D hehe
 
reklama
Do góry