reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ząbkowanie

pytanie: czy jak idą ząbki to może przy tym wystąpić u dziecka ból brzuszka??? Od tygodnia jak wracam z pracy ;/ Olcia ok 17 ma wzdęty brzuszek i stęka. Dopiero dziś tak konkretnie na to zwróciłam uwagę. Kupe robi co drugi dzień, od piątku widzę że taką ciemną, zielonkawą. Niepokoję się czy to kolejne zęby idą czy coś innego się dzieje
 
reklama
gratulacje dla Skrzata :-D chyba bezobjawowo było, bo coś mamusia nie narzekała ;-)

no tak zupełnie bezobjawowo to nie.
ale nie jest źle - więc póki co nie będę jeczała.
troszkę go pobolewa, bo czasem popłacze biedaczysko.
ale myślę, że teraz to pewnie z miesiąc minie zanim to małe "coś" będzie wyglądać jak ząb ;-)
 
Hej , nie wiem nic o bólach brzuszka przy ząbkowaniu , mój syn np miał rozwolnienie, troszke kataru i trzydniówka w miedzyczasie sie przyplątała; córcia natomiast pierwszy zabek - tylko marudzenie , dziś wyszły jej 2 kolejne- dwie górne dwójeczki poprzedzone marudzeniem i podwyższoną temperaturą , dodam, że juz na wylocie są dwie górne jedyneczki - rozszalała mi się dziewczyna i stad zwyżka temperatury
 
Chyba już się u nas zaczyna wyciszać z bólami brzuszka. Pogadałam z zaprzyjaźnioną aptekarką i może znalazłam przyczynę a w sumie to kilka. Odkąd wróciłam do pracy Ola zaczęła się budzić się do jedzenia dwa razy w nocy. Zjadała bardzo dużo mleczka bo 180 ml, normalnie po 150 wciąga. Brzuszek nie miał czasu na odpoczynek. Na dodatek zjadała nowy kleik z owocami leśnymi. Może któryś ze składników jej nie odpowiadał. Aptekarka radziła że alergia u dziecka to nie tylko wysypka na skórze, brzuszek może źle reagować na któryś ze składników. Na dodatek warto dawać dziecku słoiczki tylko jednego producenta. Chciałam żeby Ola jadła różne dania i podawałam raz taki raz taki. Odstawiamy nocne jedzenie - nawet aż tak się nie buntuje ;-), kleik z o. leśnymi też odpada. Olcia wczoraj miała dużo lepszy apetyt przez cały dzień. Wcale się nie dziwię :tak:
 
A u nas sie wreszcie brakująca jedynka i dwójka ruszyły...Dziąsła są znowu mega czerwone i już prześwitują białe paseczki....
Za to nocki są tragiczne...nic nie pomaga na ból...ani czopki ani syropki ani uspokajające...dosłownie nic...no i znowu je w nocy....ale tylko jedną butle...więc wydaje mi sie że to bardziej wina skoku rozwojowego niż ząbkowania....za jakies 2 tygodnie powinien sie skończyć zobaczymy czy moje dziecko wróci do starych przyzwyczajeń i znowy zacznie sypiać od 19 do 7 :-)
 
U nas cały czas męczymy się z dwójką. Prześwituje już przed napuchnięte dziąsło. Lada dzień powinna się pojawić. Dziś Julka przechodzi samą siebie. Dostała syrop, przespała się 2 godziny i znowu jazdyyy... Wyje, wyje, wyje. Nic nie pomaga :-(. Jestem już wykończona tym jej marudzeniem... :-(
 
kurcze adiva pozazdrościć takiego spania :shocked2:
Tak....było cudnie wtedy....i on mi tak spał nawet jak mu zęby szły...Ale to czas przeszły...teraz jest teraz...Nikt nie mówił że będzie łatwo :-D ;-)

Ale co ciekawe z drzemkami w dzien nie ma problemu...Śpi 2 razy po 2 godziny...więc czemu tylko w nocy? Już nawet nie próbuje zrozumieć mojego dziecka :laugh2:
 
młody zasnął więć udało mi się zerknąć do buziaka..no i drugi ząbek się przebił...przynajmniej juz znam powód tej cudnej nocy...:tak:
 
reklama
a nam przebija się pomału prawa górna dwójka - nie wiem w sumie na jakim jest to etapie bo Ola nie pozwala mi tam zajrzeć - ale ona nigdy nie daje mi zajrzeć do buźki, jak przemywam jej te ząbki i dziąsła to ssie wodę z gazika :eek:
no i w sumie nie ma jakichś objawów, ale widać białą plamkę na dziąśle i chyba trochę ja czuć pod palcem ;-)
 
Do góry