reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie

Gratulujemy serdecznie wszystkich zabeczkow :-)

U nas ciagle 4 i wiecej nie widze.......
Dziewczyny a Wy myjecie zabki juz pastami???? :shocked2: My nie....taka szczoteczka silikonowa tylko......
 
reklama
U nas też jest kolejny, trzeci ząbek - górna prawa "1":tak::-D, no i nie jestem pewna, ale chyba lewa górna "1" też, tylko, że mała nie daje sobie zajrzeć, tylko jak się uśmiecha widać, ale spokojnie już przesypia nocki, więc chyba się przebiły:tak::happy2::-).

Gratulajce dla kolejnych zębulków, no i dla Matiego Hani, bo mu chyba niedawnbo pierwszy wyszedł.

Aneta, my zębów nie myjemy, nawet szczoteczką do tej pory nie szło, bo mała sobie nie pozwalała, a ja odpuściłam, bo były tylko 2 i to małe, bo jakoś wolno jej rosły, choć się przebiły. No, teraz już się za to zabierzemy jak trzeba.
 
U nas ząbki w ilości sztuk 4.Nie myjemy niczym chociaż ja się zastanawiam czy nie powinnismy zacząc. Pytałam w aptece to jest taka specjalna pasata bez fluoru dla najmniejszych dzieciaczków i powiedziano mi, że powinnam już zacząć myc. a znowu pani doktor powiedziała, że jeszcze czas.
 
u nas sztuk 8...myjemy odkąd się pojawił pierwszy egzemplarz...początkowo Majka chętnie poddawała się temu zabiegowi ale teraz...czego ja nie robię żeby umyć te perełki...próbowałam już szczoteczki nakładanej na palec..szczoteczki zwykłej,oczywiście przeznaczonej dla maluszków...gazy zwilżonej w wodzie...nic jej nie pasuje...:no: pasty żadnej nie używamy ale słyszałam że jest jakaś dla najmłodszych dzieci bez fluoru...
m_ktosia... napisz co to za chusteczki:confused:


Majeczko(*)...pozostaniesz w naszych sercach na zawsze Aniołku


 
chusteczki firmy: The Natural & Life company- dental care for babies... reszta napisana po koreansku :baffled:

moja mala lubi szczoteczke na zasadzie wszystko co znajdzie to do buzi, pewnego dnia na jej drodze pojawila sie szczoteczka i wyladowala tez w buzi :tak:, tylko czasem chwyce za raczke i poszoruje po zabkach tak aby nellie poczula co to jest i jak ja myje swoje zeby to jej podaje szczoteczke ...
 
:-D U nas mycie to chyba jedyny moment kiedy Kuba potrafi spokojni elezec albo siedziec i to z otwartą buzią :shocked2::cool2: - bardzo lubi mycie ząbków......
Wiecie co, ja nie wiem jak z tymi pastami, ale wydaje mi sie ze to dla troche starszych maluszkow.....no bo jak takie nasze male szkraby maja potem niby wypluc :sorry2:

Ooooooo znalazlam taka stronke
http://www.dentonet.pl/?a=4&s=154&sID=500
Pisza tam odnosnie pasty m.in.
Od kiedy można czyścić zęby dzieci pastą do zębów i jak ją odpowiednio dobrać?

Do niedawna przeważał pogląd, że pastę do zębów bez fluoru należy wprowadzać u dzieci trzy – czteroletnich, a pastę z niskim stężeniem fluoru (250-500 ppm) dopiero wtedy, gdy dzieci potrafią płukać jamę ustną.

Obecnie preferuje się wcześniejsze wprowadzenie pasty z fluorem w wyższym stężeniu (1000 ppm), nawet u dzieci po pierwszym roku życia. Wynika to z faktu, że dopiero pasta o wyższym stężeniu fluoru gwarantuje jego profilaktyczny wpływ na zęby, a przez to dodatkowo zabezpiecza delikatne ząbki dziecięce przed próchnicą. Jednak stosując pastę z fluorem u maluchów należy przestrzegać pewnych zasad:

- nakładać niewielką ilość pasty (u dzieci, które nie potrafią płukać, ilość ta nie powinna być większa niż wielkość paznokcia najmniejszego paluszka dziecka),

- wcierać pastę we włosie szczotki, aby dziecko jej nie połykało.

Niektóre szczoteczki dziecięce mają specjalnie zaznaczony na włosiu obszar, pokazujący ilość pasty, która można nałożyć. Po szczotkowaniu należy zetrzeć z zębów dziecka resztki pasty wilgotnym gazikiem.

Pilnujmy, by dziecko nie ssało szczoteczki z pastą. Dodatkowo, należy pamiętać, że małe dzieci nie powinny używać szczoteczki, zwłaszcza z nałożoną pastą, bez nadzoru dorosłych.

 
MONICZKA - mamy te same szczoteczkio jak widze :-) my myjemy tez ta silikonowa.......i dziaselka masujemy tez :tak:
 
reklama
Mamy zabek:rofl2:!!! W piatek juz zobaczylam ze dziaslo nja dole takie jakby nadpekniete, ale pod lyzeczka nic... Z niedzieli na poniedzialek Martyna spala bardzo niespokojnie, budzila sie... I dzis wreszcie uslyszalam ten dlugo wyczekiwany dzwiek- sliczny zeborek juz sie przebil. Lewa, dolna jedyneczka:tak::-).

Wszystkich nowych zabkow serdecznie gratulujemy!
 
Do góry