reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie naszych pociech :|

reklama
Ale to się tyczy tylko tych mlecznych :happy:
Podobno stan zębów mlecznych ma wpływ na stałe zęby. Dawniej się nie zwracało na to uwagi, bo przecież to mleczne, i tak wypadną, a teraz dentyści każą dbać od początku :tak:. Nie wiem dokładnie o co chodzi, ale pewnie jest tak, że ząbki wypadają, a próchnica zostaje. Roksi pewnie wie coś o tym ;-).

No właśnie - myjecie dzieciom już ząbki?
 
Podobno stan zębów mlecznych ma wpływ na stałe zęby. Dawniej się nie zwracało na to uwagi, bo przecież to mleczne, i tak wypadną, a teraz dentyści każą dbać od początku :tak:. Nie wiem dokładnie o co chodzi, ale pewnie jest tak, że ząbki wypadają, a próchnica zostaje. Roksi pewnie wie coś o tym ;-).

No właśnie - myjecie dzieciom już ząbki?
No ale jak się o nie dba od początku, to chyba nie można od razu "skazywać" dzieci którym ząbki wyszły wcześniej?? :-p Czy nie ma znaczenia to, czy się dba o zęby mleczne, czy nie, tylko te co wyszły wcześniej są na pewno "gorsze"??
 
Ja dostałam pierwszego zęba w wieku 1 roku i 2 miesięcy ( rodzice już panikowali , że mi się wogóle zawiązki zębów nie potworzyły)- powinnam je więc mieć w świetnym stanie i dobrze zmineralizowane. Niestety nie mam i zawsze miałam problemy z zębami ( mimo prawidłowej diety i mycia jak należy) Jestem więc chodzącym przykładem tego, że chyba czas wyżynania się zębów niekoniecznie musi mieć wpływ na ich stan.

pozdrawiam
 
A ot ząbki naszej Martynki - zobaczcie sami jakie śliczne!
 

Załączniki

  • DSCF4645.JPG
    DSCF4645.JPG
    19,7 KB · Wyświetleń: 47
No ale jak się o nie dba od początku, to chyba nie można od razu "skazywać" dzieci którym ząbki wyszły wcześniej?? :-p Czy nie ma znaczenia to, czy się dba o zęby mleczne, czy nie, tylko te co wyszły wcześniej są na pewno "gorsze"??
Jasne że nie :-). To tak, jakby stwierdzić, że wszystkie dzieci, które nie były karmione piersią chorują.
 
bluberry gorna lewa 2 i dzie prawa bo juz dziaselko spuchniete:tak:
jak dzieci wasze przechodza zabkowanie , bo u tristane jest wszystko od goraczki i marudzenia , po rozwolnienie i wymioty.( no zalezy ktory zabek ,ale ciezko znosi )
 
reklama
Do góry