reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbkowanie naszych pociech :|

reklama
dziewczyny!
jestem nowa na tym watku... tak w ogole jestem tu nowa... mowicie o zabkach, no wlasnie weszlam tu zeby poczytac jak to jest u Was... moj Kacper slini sie juz ktorys miesiac ... a zabkow jak nie ma tak nie ma... nie wiem czy mam sie niepokoic... no bo zebow nie ma a on jest strasznie marudny!! acha, i mam jeszcze jedno pytanie: Kacper chce zebym przy nim caly czas siedziala, jak tylko wychodze z pokoju to jest placz, czy Wy tez tak macie?
pozdrawiam, buziaki!!

Witam Cię serdecznie,

A ile maTwój Kacperek?
Mój Piotruś ma 6 m-cy i dostał własnie ząbki od razu dwa na dole, a przed tem było marudzenia,slinienia się, gryzienia ze dwa miesiące.
 
i jeszcze jedno... :-) co to jest ta "trzydniowka"?

Też sie mogę wypowiedzieć, bo Piotruś zaliczył ją na początku wrzesnia.
To jest tzw gorączka trzydniowa, jak nazwa wskazuje dziecko gorączkuje przez 3 dni, a potem obsypuje go wysypka na całym ciele, oprócz pupki. Gorączka nie musi być wysoka, mój miał w granicach 37-38st, ale może być nawet 40st.
Oczywiście trzeba podać lek na obniżenie gorączki,a jak wyjdzie wysypka, to dobrze żeby obejrzał maluszka lekarz, bo musi wykluczyć inne choroby.
 
dziewczyny!
jestem nowa na tym watku... tak w ogole jestem tu nowa... mowicie o zabkach, no wlasnie weszlam tu zeby poczytac jak to jest u Was... moj Kacper slini sie juz ktorys miesiac ... a zabkow jak nie ma tak nie ma... nie wiem czy mam sie niepokoic... no bo zebow nie ma a on jest strasznie marudny!! acha, i mam jeszcze jedno pytanie: Kacper chce zebym przy nim caly czas siedziala, jak tylko wychodze z pokoju to jest placz, czy Wy tez tak macie?
pozdrawiam, buziaki!!
Ślinienie akurat jest całkiem normalne i nie musi być związane z ząbkowaniem. A marudzenie - cóż... niektóre dzieci tak mają (na przykład moje ;-)).
 
moj Kacper ma 7 miesiecy... no to czekamy na te zabki... slyszalam tez, ze kto pierwszy wypatrzy u malucha zabek temu sie nalezy nagroda...:tak::-D juz mysle co bym chciala dostac, no bo przeciez jako mamusie mamy najwieksze prawdopodobienstwo zauwazenia zabka ...:laugh2:
 
moj Kacper ma 7 miesiecy... no to czekamy na te zabki... slyszalam tez, ze kto pierwszy wypatrzy u malucha zabek temu sie nalezy nagroda...:tak::-D juz mysle co bym chciala dostac, no bo przeciez jako mamusie mamy najwieksze prawdopodobienstwo zauwazenia zabka ...:laugh2:
U nas akurat teściowa zauważyła, a raczej wymacała :-D.
 
Ja bym nie pozwoliła swojej teściowej zaglądać do buźki Piotrusia:no: (ale Twoja bluberry chyba jest ok.;-) z tego co pamiętam) ,
a ząbki wypatrzyłam sama, a raczej usłyszałam, bo stukały o kubeczek, zanim jeszcze je było widać.
 
Ja bym nie pozwoliła swojej teściowej zaglądać do buźki Piotrusia:no: (ale Twoja bluberry chyba jest ok.;-) z tego co pamiętam) ,
a ząbki wypatrzyłam sama, a raczej usłyszałam, bo stukały o kubeczek, zanim jeszcze je było widać.
Moja teściowa się zajmuje Karolem jak jestem w pracy. I rzeczywiście jest ok :tak:.
 
U nas zębów nadal brak :-) Ślinienie jest i coraz częściej jest odruch wpychania rzeczy do buzi, choć i tak jest on nadal mały w porównaniu do innych dzieci. Pewnie poczekamy jeszcze na zębiska :-D
 
reklama
No i mamy pierwszy ząbek :-) Wyczułam właśnie igiełkę pod palcem (dolna lewa jedynka) :-D Szkoda tylko, że Piotruś się tak męczy, budzi się dziś co chwilę z płaczem :-(
 
Do góry