reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbki

reklama
U nas nadal cisza, nawet się nie ślini. Ech, może trzeba iść do pedodonty. Choć lekarka mówiła, żeby czekać, bo i tak nic się nie zrobi.
 
Dziewczyny jakaś masakra. Ledwo wyszły nam górne jedynki a dzisiaj zauważyłam, że jedna z nich jest ułamana...

Hania Przewróciła się w sobotę i uderzyła szczęką o taboret. Lekko leciała jej krew z dziąsła ale myślałam ze nic się nie stało... Zresztą słabo jeszcze te zęby widać a Hanka nie daj sobie porządnie oglądnąć.

Jestem zdruzgotana i chyba oszaleję. Od razu po odkryciu zadzwoniłam do dentysty i umówiłam się na wizytę ale dopiero na środę jest termin. Nie wiem co z tym się robi. Ne jest t o jakieś bardzo duże złamanie ale jest... i brzegi jak na razie są ostre...

No i w ogóle jak ten dentysta zajrzy do tej paszczy to ja nie wiem. A jak będzie miał coś zrobić to jak? Uśpi moje dziecko czy jak? Jeśli macie jakieś doświadczenia w tym temacie to dajcie znać...
 
moja siostra jako dziecko ubiła zęba i niestety nic z tym nie robiono bo to mleczak wiec wcześniej czy później wypadnie,ale moze teraz jest inaczej
 
zylcia - uspokój się, bo zwariujesz do wizyty! nie pierwsze i nie ostatnie dzieciątko, ktore sobie połamało/wybiło ząbka! moja sis też sobie wybiła - ale tak konkretnie, walnęła o podłogę i ząb odleciał, i nic z tym lek. nie robił; po prostu chodziła szczerbatka taka:)
ale dobrze, że pokażesz malutką dentyście, to sprawdzi czy sie jakiś drobny odłamek np. w dziąselko nie wbija itp.

a ja zaczęłam małej pomagać z tymi dziąsełkami, bo ostatnie tygodnie ślini się jak mops, wciąż piąstki w buzi itd. Skutkuje smarowanie i masowanie dziąsełek tą silikonową szczoteczka nakładaną na palec, posmarowaną Dentinoxem; normalnie widać, że jej ulgę to przynosi; szkoda, że wcześniej na to nie wpadłam...

i odkryłam zupełnym przypadkiem, że wyszła Nince dolna prawa dwójka, więc na pewno razem jest 7 ząbków,a może i więcej (góry nie widzę)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ano Asiula nie ma ani jednego. Ale za to jak ja ostatnio roześmialiśmy to u góry było widać już ząbki takie wypukłe, ok 1-2mm od krawędzi dziąseł, tzn 1-2mm do przebicia się. Zawiązki ma na pewno. Więc tego pedodontę sobie odpuścimy. Ręce od ok tygodnia to całe pcha do buzi i apetyt ma nieco słabszy. Nie za bardzo się ślini (koleżanka to zakłada swojemu śliniaczek i wymienia go kilka razy na dzień). Ale coś mi się wydaje że to tuż tuż :D Jak to lekarka powiedziała: czekamy z niecierpliwością :)
 
Do góry