reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabawy naszych pociech....

Zainspirowała mnie meggie. Co śpiewacie swoim dzieciom. Moja Lala lubi na ludowo i pieśni rodem z remizy strażackiej. Ostatnio wałkujemy Białego Misia i Widziałem Marynę raz we młynie. Przerabiam tekst wg potrzeb a młoda aż kwiczy ze szczęścia. Moi rodzice, którzy mieszkają piętro niżej śmieją się, ze naślą na mnie opiekę społeczną. Dodam, ze absolutnie nie potrafię śpiewać.
 
reklama
zulejka :-D
dobrze że przypomniałaś jutro wypróbuję Widziałem Marynę raz we młynie.. mój Marcel tylko niektore piosenki lubi i mamy repertuar taki:
rano śpiewamy sobie panie janie,
w środku dnia żabka mała, raz rybki w morzu brały ślub, albo parostatkiem w piękny rejs :-D
a nucę jak mu cięzko zasnąć na drzemkę to ke sera sera :-D ale ulubiona jest oczywiście żabka
aa no i i like elephant - repertuar z youtube który zapodała Mewa, tez robi szoł ale to bardziej puszczam mu do słuchania
a na doranoc mu śpiewam na Wojtusia z popielnika tyko zamiast wojtusia śpiewam Zgliszczusia :p i idzie lulać także każda pora dnia ma piosenkę :-)
 
dziewczyny przy tym i paru innych Nina wprost zamarła z wrażenia!:-D
[video=youtube;ODMzBjQNju0]http://www.youtube.com/watch?v=ODMzBjQNju0[/video]

i wspomniana już żabka:
[video=youtube;2uyKYpve8Fg]http://www.youtube.com/watch?v=2uyKYpve8Fg[/video]
 
Ostatnia edycja:
Hubert uwielbia lusterko! Normalnie jakiś narcyz nam rośnie. Jak nieraz coś mu nie pasuje i płacze, to mąż bierze go do lusterka i jest cisza. Ogląda, śmieje się, a potem chowa główkę jakby się wstydził:-D Mata już powoli mu się nudzi:-( Zamówiłam mu teraz pałąk do łóżeczka. Może to go też zainteresuje.

Moja Martyna też uwielbia lusto. Liże je, dotyka i uderza rękami. Piszczy przy tym najwyższymi decybelami :-D

Matę zeby sie małej nie znudziła wciąż zmieniam. Zawieszam inne zabawki, a ponieważ mała teraz obraca się zgarbie na brzuszek i plecki według zachcianki poprzywiązywałam jej zabawki także do podłogi maty. Uwielbia grające kluczki i dziw, że jeszcze działają po takiej ilości śliny jaką zalewa je Martynka :-D:tak:



nie wiem czy to nazwać zabawą, ale moja Alcia lubi bardzo jak sobie leży i jej sie dupcie podrzuca do góry, albo kóla na boczki - normalnie popiskuje wtedy z zachwytu. Nie raz to tak ją wytrzęse że szok:-Dmam nadzieje ze to jakos na kręgosłup jej nei szkodzi:shocked2:

Taką zabawę widziałam u Deli. Oliwi bardzo się podobała, wiec spróbowałam na Martynie. Jest wzniebowzięta, gdy tarmosze jej pupkę ;-):-D



Super piosenka i rewelacyjny pomysł dla starszych dzieci. Zmusza do myślenia i kojarzenia zwierzątek i czynności :tak:


Co do piosenek to zabezpieczyłam się w płyty z piosenkami dla dzieci. Mam dwie częsci Akademi Pana Kleksa (w tym równiez kaczkę dziwaczkę), oraz płytę z piosenkami z naszych dziecięcych lat np. kolorowe kredki, Pan Tik-tak, Kulfon, co z ciebie wyrośnie??, Czuję głód i inne. Uwielbiam tę płytkę, a Martyna lubi jak śpiewam razem z nią.:rolleyes2:
Na wieczór mam płytki z kołysankami z serii "Mini mini kołysanki". Ludzie tam śpiewający mają miły, ciepły, spokojny głos, który koi i wycisza po całym dniu. Sama lubię słuchać piosenki takie jak Aaa kotki dwa, u Wojtusia w popielniku czy Był sobie król. Pamiętam jak babcia mi je śpiewała... :rolleyes:
 
Jak juz wsponiałam moja \toska jest wniebowzięta jak jej fałszuję nad ucjem. Też bardzo lubi jak ją kulam na boki i podrzucam dupsko. W ogóle lubi jak ją się klepie do nim.
Poza tym mata ma swoje 5 minut i bardzo ją lubi.
Słuchajcie jakie zabawki już macie dla swoich maluszków? Ja na razie ograniczyłam się do typowych grzechotek i pluszaków zawieszonych na macie.
 
O moja też uwielbia rzucanie dupcią i turlanko.
Jak jej śpiewam to jest bardzo szczęśliwa. Nie wiem co jej sie podoba, bo strasznie fałszuje.
Lubi tańce, podnoszenie nad głowe i zbiliżania do twarzy :-) itp.

Mitemil to może bys nam zgrała płytki?
 
Jak juz wsponiałam moja \toska jest wniebowzięta jak jej fałszuję nad ucjem. Też bardzo lubi jak ją kulam na boki i podrzucam dupsko. W ogóle lubi jak ją się klepie do nim.
Poza tym mata ma swoje 5 minut i bardzo ją lubi.
Słuchajcie jakie zabawki już macie dla swoich maluszków? Ja na razie ograniczyłam się do typowych grzechotek i pluszaków zawieszonych na macie.

Główie ograniczam się do gryzaków i grzechotek, ale jest pare pluszaków (uwielbia te, które wydają dźwięki; kot i kaczka), ma szmacianą lalke, pare piłek różej wielkości i z różnych materiałów.
Zamierzam się do kupna szczeniaczka, który uczy i mówi po polsku.
Poza tym zaczynamy czytać bajeczki.

Mitemil to może bys nam zgrała płytki?

Zrobi się... :tak:
 
reklama
oo to ja też jestem chętna na płytki!! a może zrobimy kolejkę tzn milemil nagra deli, deli następnej osobie itd. ja moge przegrac dziewczynom z uk na przykład :-)

co wy na to?

kto jeszcze ma coś fajnego czym mógłby sie podzielic??
 
Do góry