reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wzrost i waga naszych pociech !!

Za to moja pani doktor powiedziała, że dziecko powinno podwoić wagę urodzeniową ok. 6 miesiąca i że moja troche za szybko przybrała:-(, ale według siatki centylowej jest dokładnie na środku:laugh2:
 
Ostatnia edycja:
reklama
u nas 4 m-ce
waga 7,700
wzrost 70cm

ur: 3080gram, 56cm...

chyba jest jakims grubasem przy waszych:)

Oj do grubasa to mu sporo brakuje, uwierz mi ;-) Mam takiego tluscioszka w domu wiec wiem :-) Do tego stopnia, ze pielegniarka zapisala nas na swego rodzaju kurs/szkolenie dla rodzicow o BMI powyzej 30 i dzieci ze sklonnosciami do tycia... Zaczynamy jak tylko skonczy 6 miesiecy...

i pani doktor powiedziala, ze za malo wazy bo w 3 mies powinien podwoic wage a zrobil to w 4 mies. I kazala dokarmiac kaszkami... Nie lubie pani doktor! I na razie nie dokarmiam. Czesciej karmie.
dziwna ta pani doktor, moja podwoiła wagę w 4 miesiące, a nie w trzy i nikt nic nie wspomniał o dokarmianiu, wszystko prawidłowo, porównaj sobie siatkę centylową, czy równo idzie

Dziwna pani doktor. Przeciez dziecko powinno podwoic swoja wage w 6 miesiacu a potroic na roczek. Jesli podwoil w 4 miesiace to nalezy sie cieszyc, ze ladnie idzie a nie marudzic, ze za wolno.

Za to moja pani doktor powiedziała, że dziecko powinno podwoić wagę urodzeniową ok. 6 miesiąca i że moja troche za szybko przybrała:-(, ale według siatki centylowej jest dokładnie na środku:laugh2:

Dokladnie, kolo 6 miesiaca. Nas pocieszaja, ze dopoki idzie swoja krzywa to jest ok. My jestesmy powyzej 97 centyla, ale idziemy rowno caly czas i tez jest ponoc ok ;-)
 
my bylismy sie dzisiaj poważyć i pomierzyc i tak....:

4 miesiace i 12 dni :
waga 6780 kg
wzrost :62 cm
(urodzeniowe : 3346 i 54 cm )

ale coś mi sie wydaje,że więcej bo po ciuchach widzę.Używamy ciuszków 6-9 miesięcy bo 3-6 wyrósł ze dwa tyg temu.....Spróbuje Go jeszcze po kąpieli w domu zmierzyć.
od czubka głowy do pięt( tak jakby stał normalnie)Czy w PL też dzieci są tak mierzone???
Julkowi ważenie się nie spodobało i siknął pani położnej prosto w twarz;:baffled::rofl2::rofl2::rofl2:
powiedziała,żebym sie nie przejmowała.hehe ,że do tego jest przyzwyczajona...;)
Ale jak wycelował skubany mój kochany;P
 
To moje dziecko przy Waszych zabiedzone:p

Marcelina Alicja

3msc i 18 dni
waga: 5400 było 2760
wzrost: 62 było 53

też trochę dokarmiam bo rodzinka panikuje że za mało przybiera... no ale cyc przede wszystkim
 
To moje dziecko przy Waszych zabiedzone:p

Marcelina Alicja

3msc i 18 dni
waga: 5400 było 2760
wzrost: 62 było 53

też trochę dokarmiam bo rodzinka panikuje że za mało przybiera... no ale cyc przede wszystkim
Spokojnie- u nas waga urodzeniowa była 3370 a teraz(3m-ce i 2 tyg) 5160
Zalecenia dokarmianai nie mamy, wszystko jest w porządku.
Co do długości to nasze dziewczyny sa takie same, ta sama urodzeniowa i prawie ta sama obecnie- u nas jest 61;)
 
i pani doktor powiedziala, ze za malo wazy bo w 3 mies powinien podwoic wage a zrobil to w 4 mies. I kazala dokarmiac kaszkami...
Za to moja pani doktor powiedziała, że dziecko powinno podwoić wagę urodzeniową ok. 6 miesiąca i że moja troche za szybko przybrała:-(

Nasza pediatra też powiedziała, że w 6 a nie 3 miesiącu dziecko powinno podwoić wagę :tak:

My jestesmy powyzej 97 centyla, ale idziemy rowno caly czas i tez jest ponoc ok ;-)
My jesteśmy na 3 centylu i też wszystko ok :-D
 
zmierzyłam Julka dzisiaj sama z wszystkimi wypukłościami i wyszło mi....72.....a stópki?? mierzycie dzieciaczkom stópki??? bo mój ma 10 cm od piętki do końca dużego paluszka.....Roczne dzieci mają podobno około 12-13 ....yyyyyyyyyy
 
zmierzyłam Julka dzisiaj sama z wszystkimi wypukłościami i wyszło mi....72.....a stópki?? mierzycie dzieciaczkom stópki??? bo mój ma 10 cm od piętki do końca dużego paluszka.....Roczne dzieci mają podobno około 12-13 ....yyyyyyyyyy
Hehe, niele. Aż muszę swoją córę zmierzyć. Tzn stópkę. Na długość u nas mierzy pielęgniarka przy szczepieniu. Mierzy tak jakby etapami- bo dziecka nie wolno prostować na siłę.
 
reklama
zmierzyłam Julka dzisiaj sama z wszystkimi wypukłościami i wyszło mi....72.....a stópki?? mierzycie dzieciaczkom stópki??? bo mój ma 10 cm od piętki do końca dużego paluszka.....Roczne dzieci mają podobno około 12-13 ....yyyyyyyyyy

Ja jeszcze nie mierzyłam ale ostatnio mu kupiłam butki rozmiar 19...ale to nie cm;-)
 
Do góry