reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wzrost i waga naszych dzieci

reklama
Chciałabym się zapytać co ile tygodni chodzicie ważyć dzieciaczki??
I jaki jest ich przyrost wagi...Mój Olo od ostatniego ważenia przytył tylko 400g (10.11. ważył 9.100kg). Częściowo to wina ząbkowania (miał mniejszy apetyt). Teraz znów je więcej, ale odkąd przesypia nocki (ok 3 tyg.) odpadło mu jedno karmienie na dobę (teraz je 4 razy, nie liczę przekąsek między posiłkami)...
Ja co miesiąc ważę syna na naszej wadze łazienkowej - sadzam go na niej :-) a do lekarza, kiedy już nie ma szczepień chodzę raz na 2 miesiące, jak się nic nie dzieje. 400g to wcale nie jest bardzo mało, nasze dzieci teraz więcej się ruszają, korzystają z zapasów, które zrobiły w pierwszym półroczu, więc ich przyrost jest już coraz mniejszy. A jak masz jeszcze jakieś obawy Dorotko, to zaglądnij na siatkę centylową Potomek.pl - Siatki centylowe.
Zapraszam cię Dorotko na wątek "waga i wzrost naszych dzieciaczków" - szczególnie pierwszą stronę, możesz prześledzić jak rosną nasze maleństwa.
 
Ja jestem w 30 tyg ciązy i moja dzidzia ma 1600 gr dużo to ? w normie? bo nie wydaje mi się że to za mało.
dzieki z góry za odpowiedx kobietki
 
Ja jestem w 30 tyg ciązy i moja dzidzia ma 1600 gr dużo to ? w normie? bo nie wydaje mi się że to za mało.
dzieki z góry za odpowiedx kobietki
Miara dzidzi w brzuszku jest nadzwyczaj niedokładna...Wierz mi kochana. Mojej jednej znajomej wyliczono, że w 38 tyg. jej dzidzia miała 4 kg, koleżanka urodziła 2 tyg. po terminie i dzidzia miała 3,800kg. Z wyliczeń ze skanu powinna mieć ok 5kg, więc ewidentnie się pomylono. Tak samo w kolejnym przypadku...Moja druga znajoma miała, zdaniem lekarza malutką dzidzię (w 37 tyg. miała ok 2,500kg). Urodziła po terminie, ale dzidzia miała 3,700 kg.
Sama widzisz, że pomiary dokonane na usg nie są dokładne, a często mylne.
Poza tym dzidzia dopiero po 6 miesiącu ciąży zaczyna tak na prawdę przybierać na masie. W pierwszym i drugim trymesterze kształtują się narządy wewnętrzne i zmysły, dlatego masa dzidzi jest niewielka (dlatego też zazwyczaj brzuszek przyszłej mamusi jest widoczny po 5 mies. ciąży). Dopiero po 6-tym miesiącu (mniej więcej 10 tyg przed narodzinami) dzidzia w brzuszku zaczyna rosnąć...
Tak też widzisz, że nie masz się czym martwić...
 
Dziekuje za wyczerpującą odpowiedz:)
Rzeczywiscie nie bede się tym przejmować, za 6,5 tyg wszytsko sie okaze:)
Rodzę wczesniej bo mam cesarke:)
Pozdrawiam
 
Ania - a 1600g w 30 tygodniu to dobra waga, nie jest zbyt mała!
Ale jeśli Cię to niepokoi najlepiej jeśli zapytasz swojego ginekologa, albo od razu podczas USG lekarza.

Aga
 
reklama
to fajnie, a masz wiesz może gdzie moge znaleźć jakąś"miarkę"do której ewentualnie mogłabym się odnieść?
Ciekawa też jestem czy może to oznaczać że dziecko będzie miało przy narodzinach dużą wagę czy małą czy taką "normalną".
Pytałam ginekologa powiedział tylko że to w normie jak na ten tydz ciązy:-)
pozdrawiam
ania
 
Do góry