reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wzrost dziewczynki

Dołączył(a)
15 Listopad 2011
Postów
3
Witam mam pytanie moja córka ma 11,5 lat od pół roku ma miesiączkę od tej pory przestała rosnąć ma 147 cm wzrostu czy mam się martwić. Badania tarczycowe wyszły ok czkam na badanie IGF1 ale ostatnio tez był w normie. Może ktoś miał podobny problem. Gdzie mam się z tym kierować . Endokrynolog mówi , że mam obserwować nic nie zalecił.
 
reklama
Ja 169, mąż 189
U jakiego lekarza byłaś i jakie badania zlecił? Jakie witaminy podajesz? Czy sprawdził BMI i podał, ile kalorii dziennie mają mieć posiłki? Czy dziecko wystarczająco dużo śpi? I jak ze wzrostem u dziadkow? Ja mam niskiego syna w tym wieku, więc mnie nikt nie pocieszy, że "niskiej dziewczynce nie jest źle"
 
reklama
U jakiego lekarza byłaś i jakie badania zlecił? Jakie witaminy podajesz? Czy sprawdził BMI i podał, ile kalorii dziennie mają mieć posiłki? Czy dziecko wystarczająco dużo śpi? I jak ze wzrostem u dziadkow? Ja mam niskiego syna w tym wieku, więc mnie nikt nie pocieszy, że "niskiej dziewczynce nie jest źle"
Kilka lat temu miałam znajomą, której córka musiała przyjmować hormon wzrostu. No ale ją bardzo dlugo badali zanim zdecydowali się rozpocząć terapię, a ona była poza siatkami centylowymi. Szczerze nie mam pojęcia jak wyglada taka droga, ale chyba potrzeba konkretnych wskazań i dobrych specjalistów. Nie wiem też jak to dalej przebiegło, bo kontakt się urwał.
 
Dzień dobry
Proszę napisać ile córka miała wzrostu kiedy dostała miesiaczke i jak to wyglądało kiedy miała 12 lat i 4 mc. I jak jest teraz.
Ja od 3 dni nie mogę spać a lekarze mówią że urosnie jeszcze od 5 do 10 cm. Córka ma 147 cm
Jestem załamana
przecież to jest normalny wzrost w tym wieku. Mój syn ma 12 lat, ma 155cm i jest najwyższy w klasie. Więc na prawdę nie rozumiem tego załamania.
 
Kilka lat temu miałam znajomą, której córka musiała przyjmować hormon wzrostu. No ale ją bardzo dlugo badali zanim zdecydowali się rozpocząć terapię, a ona była poza siatkami centylowymi. Szczerze nie mam pojęcia jak wyglada taka droga, ale chyba potrzeba konkretnych wskazań i dobrych specjalistów. Nie wiem też jak to dalej przebiegło, bo kontakt się urwał.
Mój syn jest w poradni endokrynologicznej już ponad 8 lat, po drodze rożni inni specjalisci. Dlatego pytam @aga 12456 gdzie oni byli, skoro "od 3 dni nie śpi" a "lekarze mówią, że urośnie 5-10 cm". To rozumiem, że jest świeżo po jakiejś wizycie. Jeśli to była wizyta, na której lekarz zajrzał w siatki centylowe bez zrobienia badań, to jego gadki można między bajki włożyć.
 
Mój syn jest w poradni endokrynologicznej już ponad 8 lat, po drodze rożni inni specjalisci. Dlatego pytam @aga 12456 gdzie oni byli, skoro "od 3 dni nie śpi" a "lekarze mówią, że urośnie 5-10 cm". To rozumiem, że jest świeżo po jakiejś wizycie. Jeśli to była wizyta, na której lekarz zajrzał w siatki centylowe bez zrobienia badań, to jego gadki można między bajki włożyć.
Na razie byłam u ginekolog dziecięcej która właśnie tak określiła- że urosnie 5- 10 cm
Jesteśmy przed badaniami krwi i przed wizytą u endokrynologa
Ponieważ wizyta jest w 2 połowie stycznia to dość dużo stresu przed
przede mną. Stąd pytanie jak to wyglądało u Waszych córek
 
Jest niska ,ale nic niepokojącego nie widzę w jej wzroście Badania do podania hormonu to długa procedura . Wiele badań trzeba wykonać w szpitalu ,gdyż są podawane dawki różnych hormonów i sprawdzane wyrzuty nocne . Badanie u genetyka . Pytanie czy dziecko jest pod siatką poniżej 3 centyla . Sprawdzanie tomografem głowę czy przysadka mózgowa jest uszkodzona . Do badań to endokrynolog jedynie na ten moment . Ale jest na siatce 25 centyl więc wg mnie normalnie . Mój syn ma 11 lat i 145 cm i nie uważam że jest mały ma czas jeszcze . Dzieci różnie rosną .
 
Etap dojrzewania to nie tylko miesiączka cały etap może trwać kilka lat nam tłumaczona jak córka dostanie miesiączkę spowolni ale nie stanie . No jeśli dziecko w rok rośnie 8cm to może rosnąć np 6 . I dostanie miesiączkę to może nadal rosnąć nawet do 16 -18 roku życia . Okres dojrzewania u niektórych działa odwrotnie więc najważniejsze obserwować dziecko ;)
 
Mój syn jest w poradni endokrynologicznej już ponad 8 lat, po drodze rożni inni specjalisci. Dlatego pytam @aga 12456 gdzie oni byli, skoro "od 3 dni nie śpi" a "lekarze mówią, że urośnie 5-10 cm". To rozumiem, że jest świeżo po jakiejś wizycie. Jeśli to była wizyta, na której lekarz zajrzał w siatki centylowe bez zrobienia badań, to jego gadki można między bajki włożyć.
Na razie byłam u ginekolog dziecięcej która właśnie tak określiła- że urosnie 5- 10 cm
Jesteśmy przed badaniami krwi i przed wizytą u endokrynologa
Ponieważ wizyta jest w 2 połowie stycznia to dość dużo stresu przed
przee mną. Stąd pytanie jak to wyglądało u Waszych córek
 
reklama
Do góry