reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka oraz zakupy dla malucha i mamy

Ja biorę tylko smoczek w razie w. Butelek nie wyparzałam jeszcze, zawsze mąż może to zrobić, jak będzie taka potrzeba.
Nie wiem, jak jest z butelkami własnymi w szpitalu, ale będąc w szpitalu słyszałam, że ponoć mogą kazać zabrać do domu, bo oni mają swoje przepisy sanepidowskie i te ich butelki są w specjalnym piecu wyparzane. Zapytam przyjaciółki, która na noworodkowym na Lutyckiej pracowała.
 
reklama
jak dziecko dostaje mm w szpitalu to w takich małych buteleczkach więc butelka jest niepotrzebna. Smoczek biorę bo ostatnio musiałam teściów prosić by przywieźli. Niestety bez niego córka pod lampami nie chciała leżeć.
 
Gdyby któraś z Was planowała używać czegoś specjalnego na ciemieniuchę to srokao zrobiła analizę takich produktów: Link do: Sroka o....: Analiza: Preparaty na ciemieniuchę

Ja zamierzałam w razie co kupić ten baby cap.
Na pewno nie będę używała zwykłej oliwki jak polecają czasem położne, bo po tym było jeszcze gorzej - no ale jak dziecko uczulone na parafinę to nie ma się co dziwić i pomógł nam też cerkogel tylko nie pamiętam składu poza tym, że ma mocznik.
Ciemieniucha jest też objawem alergii czasem.

Ja jeszcze laktatora nawet z pudełka nie wyjęłam. Nakładki na sutki też wyparzyłam, bo spakowałam.
 
Gosia, obyśmy nie musiały niczego używać na ciemieniuchę. Kurcze masz czasem problem pewnie z kosmetykami dla Kuby, jak uczulony na parafinę. A jak do tego doszłaś, że ma właśnie na ten składnik uczulenie?

Ja laktatora nie mam wcale :D
 
reklama
Gosia, obyśmy nie musiały niczego używać na ciemieniuchę. Kurcze masz czasem problem pewnie z kosmetykami dla Kuby, jak uczulony na parafinę. A jak do tego doszłaś, że ma właśnie na ten składnik uczulenie?

Ja laktatora nie mam wcale :D

Malutka466 metodą prób i błędów. Najpierw podejrzenia padły po użyciu oliwki na skórę głowy. Potem długo był wiecznie wyspany na całym ciele. A jeszcze miał alergie pokarmowe. Porównywałam składy kosmetyków których używałam i to parafinę wykluczyłam. Raz ostatnio kupiłam dla niego oilan baby balsam to jak go wyspałem tam gdzie posmarowałam to od razu musiałam odstawić. Teraz używam kosmetyków bobini baby i mu służą a drogie nie są.
 
Do góry