reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka oraz zakupy dla malucha i mamy

reklama
Maui dokładnie, jak przychodził czas karmienia, to pierś, której była kolej była tak spuchnieta, że nie dało się tego nie zauważyć. Pamiętam jeszcze to charakterystyczne mrowienie, jak pomyślisz ciepło o dziecku i pokarm od razu nachodzi :)
 
Dokładnie; taką opaskę musiałby mieć mój mąż w nocy, bo to on podaje dziecko do karmienia i odbiera do odbicia; kiedyś zaznaczał sobie pieluchą zagłówek łóżka, ale i tak pomylił... jeszcze trzeba pamiętać czy się przełożyło czy nie taki zaznacznik ze strony na stronę :happy2:
 
No nie da się pomylić piersi, którą karmiły się wcześniej :D

Ja nie karmiłam na żądanie. No prawie. Bo jak bym karmiła kiedy on chciał to w ogóle od cyca by nie odchodził. Minimum były 2 h przerwy, tak musiałam go nauczyć.
 
Dziewczyny,
skąd kupowałyście prześcieradła do łóżeczek? Lepszy jersey czy frotte?
Ja kupiłam kiedyś w Lidlu jak była promocja takie z jersey, ale wydaje mi się, że są bardzo cienkie i takie lelawe. Co podkładacie pod prześcieradło w łóżeczku?
Bo mam taką rozkminę, że jak ceratkę i na to to prześcieradło to słabo bo mi się dziecko zapoci w pierony.

I dwa - kiedyś pisałam Wam o tym, że moja położna ze szkoły rodzenia odradzała używania na start Oiliatum czy innych emolientów. I teraz mam rozkminę co zamiast. Przepatrzyłam Rossmana i np. myślałam o Nivea, ale wszystkie jakie wzięłam do ręki mają na opakowaniu, że od 1 miesiąca życia.
Widziałam też kosmetyki Hipp, Ziaji, Johnson, Bambini, na których pisało, że dla noworodków lub od 1. dnia - ale które z tych marek wybrać i co? No bo czy kupić mydełko i oliwkę, czy może płyn co się rozpuszcza w wodzie i do tego jakiś balsam???
Jestem strasznie skołowana i potrzebuję żeby mi ktoś w konkretnie (marką i dokładną nazwą) podpowiedział czego ma zamiar na start dla dziecka używać :D Tak łopatologicznie!
 
reklama
Ja mam.przrscieradlo tylko i wyłącznie bawełniane , pod prześcieradło taki specjalny pokrowiec na materacyk Ewentualnie podklady będę dawać pod spód z seni.
 
Do góry