reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wyprawka lipcówek

Zaczęłam robić listę co mi potrzebne. I nasunęło mi się pytanie: "co uważacie za bubel, porażkę, rzecz która absolutnie się u Was nie sprawdziła mimo zachwaleń w necie?".
Dla mnie rozek byl zbyteczny, pokrowiec na przewijak, stojak do wanienki , nie potrzebnym wydatkiem okazal sie rowniez elektryczny lezaczek poniewaz malu wolal zwykly lezaczek na baterie ktory wibruje i buja sie jak sie dziecko porusza, sluzyl nam do roku ☺
 
reklama
Zaczęłam robić listę co mi potrzebne. I nasunęło mi się pytanie: "co uważacie za bubel, porażkę, rzecz która absolutnie się u Was nie sprawdziła mimo zachwaleń w necie?".
Rożek, gruszka do nosa, wanienka z odplywem, ma pewno coś by się jeszcze znalazło, jak mi się przypomni to dopisze [emoji1]
 
Zaczęłam robić listę co mi potrzebne. I nasunęło mi się pytanie: "co uważacie za bubel, porażkę, rzecz która absolutnie się u Was nie sprawdziła mimo zachwaleń w necie?".
Świetne pytanie! Nie mogę się doczekać odpowiedzi, żeby z listy trochę rzeczy poskreślać:)))))
Oj, to nie jest prosty temat. U nas całkowicie nie sprawdził się leżaczek (nic kołyskopodobnego synowi nie podpasowało), mata edukacyjna i laktator (mimo ponad dwuletniego stażu w kp). A są to akcesoria, które bardzo dużo mam sobie chwali. Także jest zapewne tyle list wyprawkowych co mam ;) Co mogę jednoznacznie uznać za bubel to właśnie korki w wanience, o których wspomniała też @ada1989 Mogą dziecko uwierać, przeciekać i jeszcze zbierać brud. A dla niemowlaka nie potrzeba dużo wody do kąpieli, więc wylanie wody po kąpieli z wanienki to żaden wysiłek. A później dziecko i tak się kąpie w dorosłej wannie czy pod prysznicem. Drugi bubel to wg mnie parasolka przeciwsłoneczna. Ciężko się przestawia, mało osłania, zagraca, wkurza przed nosem. Bardziej polecam żagielki. Same zalety, żadnych wad :) Podkreślam jednak, że to wszystko kwestia gustu. Na pewno są mamy lubiące parasolki i korki. Ja na przykład uważam, że gruszka do nosa w pierwszym okresie niemowlęctwa nie jest zła :)
 
Też uważam, że to od mamy i dziecka zależy, bo u nas długo w użyciu był i laktator i mata edukacyjna i huśtawka (bujaczka takiego typowego nie mieliśmy).
 
Zaczęłam robić listę co mi potrzebne. I nasunęło mi się pytanie: "co uważacie za bubel, porażkę, rzecz która absolutnie się u Was nie sprawdziła mimo zachwaleń w necie?".
Podgrzewacz do butelek/słoików, parasolka do wózka, termometr do wanienki, sudocrem. Reszta była raczej trafiona ale ja korzystałam z niewielu gadżetów
 
Termometr do wody, gruszka i rożek u nas też się nie przydawały. Tzn rożków w sumie używałam ale po prostu kładłam na rozłożonym dziecko, albo zwijałam je w rolki i jak był malutki to wkładałam do gondoli/leżaczka na boki żeby było przytulniej.
 
Brązowy jest i szare okrycie na nozki i szara wkładka do spacerówki
20190216_145829.jpeg
20190216_145834.jpeg
 
reklama
Rożek, gruszka do nosa, wanienka z odplywem, ma pewno coś by się jeszcze znalazło, jak mi się przypomni to dopisze [emoji1]
Podgrzewacz do butelek/słoików, parasolka do wózka, termometr do wanienki, sudocrem. Reszta była raczej trafiona ale ja korzystałam z niewielu gadżetów
U nas tak samo. Mata byla chwilowa, tym razem nie kupuje.

Ale za to uwazam za geniusz, piankowe puzle na podloge. U nas dosc dlugo lezaly, poczatkowo jeszcze kocyk a potem juz sama dupcia siedziala. No i latwe w utrzymaniu czystosci przy odpieluchowaniu [emoji6]

Kiedys pisalam Wam o tych boxach do spania. Ostatnio tak myslalam i zdecydowalam,.ze kupie na dol mini lozeczko lub kolyske a box zostawie na jakies pierdoly.
 
Do góry