reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka-co kupić i kiedy ?

ja musze przyznac ze mam tym problem :-) mam termin dopiero na czerwiec, ale strasznie mnie kusi jak widzę takie śliczne małe rzeczy :)) mama mowi :angry: żebym nie kusila losu, bla, bla, bal, ja nie wierze w takie przesady, choc oczywiście wiem, ze rozne rzeczy się zzdarzaja… ale ja tak strasznie się ciesze!!! ostatnio nie mogłam się powstrzymac i kupilam takie sliczne male skarpet unie, sa absolutnie boskie :)) :tak:
 
reklama
Przyznam ze ja zaczelam zakupowe szalenstwo ok 20 tygodnia gdy poznalam plec dzidzi Na poczatku kupilismy ciuszki dla malego Ok 2 miesiecy pozniej przyszedl czas na luzeczko i materac a wozek kupilismy na sam koniec Dzis mam juz chyba wszystkie niezbedne rzeczy Ciuszki wyprane i wyprasowane leza w komodzie Walizka czeka spakowana A do terminu pozostalo jeszcze 6 dni:tak:
glitteryourway-72212e17.gif
 
Moje zakupy też zaczęły się gdzieś koło 20 tygodnia gdy poznałam płeć mojego maleństwa :-). I będę robić je na raty,bo jestem samotna mamą i jak bym miała je zrobić w jeden miesiąc to mój budżet strasznie by się nadwyrężył :dry:.
 
Witam serdecznie, dziewczyny..powiedzcie kiedy kupujecie wyprawkę ? Ja zaczęłam już kupować niektóre rzeczy - typu ubrakna - bo jak śliczne to nie mogę się oprzeć :) Ale nie wiem kiedy kupić wózek - już mam nawet upatrzony - Chicco trio for me :)
 
Ja mam mało do kupienia, ponieważ to moje drugie dziecko. Ale w pierwszej ciąży kupowałam od samego początku, bo nie wierzę,że kupowanie ubranek ma wpływ na ciążę.
Przynajmniej koszty są rozłożone na kilka miesięcy.

Co do wózka, nie ma się co śpieszyć dlatego,że masz gwarancję od dnia zakupu wózka. Jeśli kupisz na początku ciąży, wózek będzie stał nieużywany kilka miesięcy i z każdą chwilą okres gwarancji będzie coraz krótszy. Ja mam upatrzony wózek w "zaprzyjaźnionym" sklepie i po wpłaceniu zaliczki stoi dla mnie odłożony. Odbiorę pod koniec ciąży i będę miała długa gwarancję.
A jesli ktos kupuje używany, to nie ma na co czekać. Jak jest okazja to ja kupiłabym od razu.
 
Ja też narazie nic nie kupuję. To moja druga ciąża i w przeciwieństwie do pierwszej już kilka kuzynek ma małe dzieci wiec licze na pomoc w szczególności ubrankową. Nie jestem zwolenniczką tak modnego u nas w kraju przechowywania rzeczy po dzieciach latami więc nic nie mam. Mam obiecaną pomoc bo sama ją niosłam :) Nieznoszę pożyczania cokolwiek po dzieciach bo dzieciaki niszczą więc porozdawałam. Pamiętam jak kiedys znajoma podarowała dla mojej córki 3 koszulki a potem dopominała się o ich zwrot. :no: Nie rozumiem takiego pożyczania tylko zastanawiałam się co to było i myślałam czy nie poplamione a ona na to że chyba te koszulki nie nadaja się do przdszkola bo mogłyby zostac poplamione. Ręce mi opadły. Nie znam jeszcze płci dziecka. Nie wiedziałabym więc co kupować. Do chwili narodzin nie znałam płci pierwszego dziecka. Kiedy można dokładnie rozpoznać czy chłopiec czy dziewczynka?
 
tak na pewno to chyba w 5-tym - 6-tym miesiacu :)....
moja mama ma jeszcze ubranka po mnie (maja one 19 lat) i sa w naprawde cudownym stanie , bieluskie i niezniszczone :)....
wiec wuchte ciuszkow po trojce dzieci bede miala :)... plus wanienki, rozki, beciki, przewijaki... jeju wuchte tego!!! :-D:-D:-D:-D a ja dalej bede je trzymala bo nie wiadomo kiedy moja siostra moze se Bobo zrobic :-D
 
Moje pierwsze dziecko ma niecałe 3 lata i zostawiłam tylko te ciuszki, które były w super stanie. Wiedziałam,że bedziemy mieć szybko drugie, więc nie było sensu tego wyrzucać. Zwłaszcza że miałam dużo firmowych i dobrych gatunkowo ciuszków.

Co do płci- wszystko zależy od tego czy lekarz ma porządne usg. I od tego jak się maluszek ułoży. Niektóre dziewczyny znają płec już około 16- 17 tyg. Ale wtedy duża szansa na pomyłkę. Najczęściej widać płeć na usg połówkowym.
 
reklama
Loree a ty znasz już płeć? Ja do gin ide we wtorek. A ztym oddawaniem ubranek to we mnie było tak, że doskonale wiedziałam, że chcę drugie dziecko, że też nie będę długo czekała. Jednak jeśli dookoła rodzą się dzieci w rodzinie i wiem, że u mnie są ubranka zabawki to nie mogłam tego nie porozdawać. Teraz wiem przynajmniej ze mam zapewnioną pomoc i wrócą do mnie ciuszki, zabawki jakiś fotelik samochodowy może nie koniecznie moje ale równie fajne i firmowe. Nie czułabym się dobrze gdybym coś dostawała a sama wcześniej wszystko upychała w piwnicy. Więc nie żałuję mojego dawania. :tak::tak::tak: Fakt że żal było mi się rozstawać z pierwszymi spioszkami więc zostawiłam je sobie.
 
Do góry