reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki prenatalne

anula1989.11

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Styczeń 2023
Postów
764
Dziewczyny lekarz mnie uspokaja ale jakie Wy macie doświadczenia z tym tematem.
Usg w 12+6
Crl 7.73cm
NT 3.2
Beta 1.694MoM
Pappa 0.477MoM
Ryzyko trisomia 21 1:13
Mam 33 lata i stracona 1 ciążę w 12tyg.
Na badaniach bylam chora,kaszel, katar + skurcz macicy ( dostalam magnez 6x1) i konsultacja za 2tyg. Dziś rozmawiałam z lekarzem który mnie uspokoił ale może któraś z Was ma podobne doświadczenie i podzieli ze mną?
 
reklama
Wygląda, że dla własnego spokoju należy zrobić amniopunkcję.

Pappa to tylko statystyka. I przy większym ryzyku rodziły się tutaj zdrowe dzieci.
Niestety zwiększone NT wskazuje, że jednak problem może być.
A kość nosowa była widoczna? Czy jakieś wady budowy uwidoczniono na USG? Jak przepływy w sercu?
 
Kosc nosowa widoczna, wszystkie przepływy ok.
Wynik skorygowany o usg podstawowe ryzyko 1:400 z samej krwii
No to skoro USG tak bardzo zwiększyło ryzyko, to warto zapytać lekarza, jakie markery były aż tak słabe, że to ryzyko takie wyszło. Bo jeszcze jakby USG zmniejszało ryzyko, ale jak tak zwiększyło, to nie wiem czy jest powód do uspokajania.

Najlepiej amnio.
 
Do góry