reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki badań laboratoryjnych

reklama
Kotek-ja tez mysle ze powinno byc troche nizsze, ale to nie jest problem, mozna sobie zakwasic witamina C.
Dorotka-nie patrz na interne bo zeswirujesz!
 
dziewczyny mam pytanie...czy jesli glukoze zrobi sie wczesniej a dokladniej chodzi mi o krzywa to wyniki moga byc slabe? bo zrobilam test na krzywa:na czczo 94, a po godzinie 139 mi mnie to troche zalamalo bo w pierwszej ciazy mialam supre wyniki, ale robilam je w odpowiednim czasie
 
Asmodis, spytaj lekarza, ale moim zdaniem, to już jest sygnał że coś jest nie tak, bo norma na czczo jest do 90 a po godzinie do 130. Niby nie masz dużo wiecej, ale to jeszcze wczesna ciąża. Ja robiłam cukier dopiero w 7mym miesiącu i mimo iż w pierwszej ciąży miałam wszystko ok, to tu niestety wyszła cukrzyca (na czczo norma, ale podwyższony cukier po 2 godzinach). Uwierz mi im wcześniej wyjdzie, tym lepiej dla Maleństwa. Myślę że jak pójdziesz do lekarza z wynikami to on Ci powie czy jest się czym martwić i czy powinnaś zgłosić się do poradni dla cukrzycówek ciężarówek. Nie martw się, da się to przeżyć, choć nie jest łatwo i przyjemnie, ale czego się nie robi dla Maleństwa.
Jakbyś miała pytania to zapraszam.
 
dziewczyny mam pytanie...czy jesli glukoze zrobi sie wczesniej a dokladniej chodzi mi o krzywa to wyniki moga byc slabe? bo zrobilam test na krzywa:na czczo 94, a po godzinie 139 mi mnie to troche zalamalo bo w pierwszej ciazy mialam supre wyniki, ale robilam je w odpowiednim czasie
koniecznie idz do gina bo cukier troche za wysoki
gin powinien ci dac skierowanie na glukoze 75 po 2 godz
 
dzieki za odpowiedzi

Dzagud...ja na wynikach widze ze napisane jest tak normy (70 115) nie wiem dlaczego jest taka przerwa,niewazne
sprawdzalam w internecie i:
glukoza na czczo:zakres normy:60-110 mg/dl na czczo. wynik na czczo 110-126 mg/dl jest wskazaniem do powtórzenia badania oraz wykonania testu obciążenia glukozą, jeżeli w dwóch badaniach glukoza na czczo wynosiła > 126 mg/dl, to stwierdza się cukrzycę, a jeżeli zawiera się pomiędzy 110 a 126 mg/dl, to stwierdza się nieprawidłową glikemię na czczo, wynik pomiędzy 100 a 110 mg/dl jest wskazaniem do powtórzenia badania za jakiś czas, takiego pacjenta należy częściej badać, żeby nie przeoczyć ewentualnych początków cukrzycy
Glukoza w testach obciążeniowych 75 g:w 120 min. testu < 140 mg/dl. jeżeli w 120 min. testu poziom glukozy we krwi wynosi 140-200 mg/dl, to stwierdza się nieprawidłową tolerancję glukozy, jeżeli > 200 mg/dl, to rozpoznajemy cukrzycę

to nie oznacza ze moje wyniki sa super bo sama sie zorientowalam ze nie

co do lekarza to jutro mam wizyte..tyle dobrego, ze tak szybko
 
Asmodis, widzisz, co lekarz to podaje inne poziomy normy. Mnie diabetyk w Lux Medzie podał normę do 95 na czczo i do 140 w godzinę po jedzeniu, a już w poradni cukrzycowej było 90 i 130. Musiałam mierzyć poziom cukru 4 do 8 razy dziennie i wyniki zapisywać a potem jak były wyższe to Pani Doktor zadowolona nie była.:baffled: Najlepiej jak się sama dowiesz.
 
reklama
Aga0411 w interpretacji badań najlepiej pomoże Ci lekarz, a na naszym forum lekarzy nie ma. Na wynikach powinnaś prócz Twoich badań powinnaś mieć podane normy. Jeśli coś jest nie tak, będzie to zaznaczone. I w takim wypadku tylko lekarz powie Ci czy jest się czym martwić. Pamiętaj jednak, że nie warto się denerwować na zapas, ponieważ często u ciężarnych wyniki się trochę rozjeżdzają i to co jest normą dla kobiet w normalnym stanie, u ciężarówki się nie sprawdza.:tak:
Jeśli jednak masz jakieś pytanie dotyczące wyników na toksoplazmozę czy cukier, to może coś pomogę, bo sama to przeszłam.:-)
 
Do góry