reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wylezane cuda 2016

Jeśli chodzi o łóżeczko turystyczne to my używamy od samego początku! Amelia przez pierwszy rok spała tylko w turystycznym! Mamy firmy Caretero z regulacja wysyokosci w dwóch punktach! Materac faktycznie jest fatalny, bo to taka twarda deska! My używaliśmy normalnego materaca a na wyjazdy materac turystyczny! Co do składania w sekundę to bym sie nie nastawiała bo cieżko sie to składa ale w 5 minut można sie wyrobić [emoji12]
My używamy Pampersow zielonych na przemian z Dada Premium! Na razie sie jeszcze nie zdażyło zeby Pielucha nie wytrzymała nocy!


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
U mnie mąż śpi z nami.
Śpimy we troje mały pośrodku w gondoli.
Mój wstaje w nocy do synka karmi go zmienia pieluszke robi tak już od początku jak wyszliśmy ze szpitala do teraz.
Jak wróci z pracy to on też się nim zajmuje a ja robie porządki w domu.

Dziewczyny co to jest te napięcie mięśniowe bo słyszałam że to się objawia tym że dziecko wygina się do tyłu i jak leży na brzuchu i podnosi główke do tyłu jak ma gdzieś 2 tyg u mnie tak jest.
Kurcze trochę się tym zmartwilam nie wiem co myśleć
 
Ziemniaczku to o czym piszesz to podwyższone napięcie mięśniowe: dziecko bardzo szybko podnosi główkę do góry, wygina się, ma zaciśnięte piąstki i ich nie otwiera, robi wyprosty - pręży sie


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
My też używamy pieluch babydream, bo od pampersów Mikołaj miał duże uczulenie. Chyba będę musiała mu zmieniać w nocy.

Ali chodzimy na rehabilitację, wszystko dlatego, że Mikołaj miał u mnie bardzo mało miejsca w brzuszku i jego jedna stopka była nieruchoma, przez to była po urodzeniu podgięta i musieliśmy ją rehabilitować. Teraz jest wszystko dobrze:) Dopiero niedawno mieliśmy wizytę u neurologa, który zawsze musi zobaczyć dziecko, które chodzi na rehabilitację i on stwierdził to po rączkach, ja też to czuje jak podnoszę Mikołaja pod pachy, bo wtedy nie jest taki sztywny tylko luźny.
Yvonne221 masz racje, wtedy jest podwyższone napięcie i też trzeba się rehabilitować. Jak brałam nospe i magnez to czytałam że dziewczyny pisały o tym napięciu mięśniowym, ale pytałam neurolog i ona zaprzeczyła, żeby to miało wpływ. Ale cała zagrożona ciąża i skurcze tak.
My też musimy ćwiczyć dużo, Mikołaj tego nie lubi i też brakuje czasu bo musi pospać i chodzimy na spacery, ale staram się jak najwięcej. Koleżanka mnie pocieszyła, że nie ma człowieka, który nie potrafiłby się przekręcać na brzuch ;)
 
Moja Maja ma lekko podwyzszone napiecie miesniowe i jak sie pytalam rehabilitantki od czego to sie bierze to mowila ze zazwyczaj od ulozenia w brzuchu, przebiegu ciazy lub np lekow branych w ciazy. Neurolog nie zapytalam a ciekawa jestem jej opinii. Spoznila sie na wizyte i wszystko robila w pospiechu... Teraz mamy kontrole pod koniec stycznia i mam nadzieje ze bedzie lepiej. Maja ma czesto piastki scisniete. Ziemniaczek mozesz isc profilaktycznie do neurologa, pediatra moze Ci wystawic skierowanie, na pewno nie zaszkodzi.

n59y6iye227k1jnm.png
 
Ale mój nie ma piastek scisnietych tylko ta głowę odchyla i na brzuszku leżąc podnosi głowe wysoko kurcze myślałam że to dobrze.
A to napięcie mięśniowe to boli czy co.
Mój się strasznie prezy zwłaszcza rano i wieczorem i przy tym płacze myślałam że to kolki.
 
to super. Mój Mikołaj ma 5 msc i się nieprzekreca. Ćwicze z nim :) Może ma problem z powodu tego obniżonego napięcia mięśniowego.
A słuchajcie mój zawsze jest mokry po nocy, cały czas zmieniam śpiochy! Kupiłam nawet rozmiar większe pieluchy ale dalej to samo. Też nie chcę zmieniać pieluchy w nocy żeby go nie rozbudzać. Macie jakiś sposób :)?
Mój mąż nie śpi z Nami. I śpi bardzo długo. Czasem by mi się przydał w nocy jak musze wyjść po coś z sypialni a mały płacze. Ale trudno, daje radę :)
Hope a siysiaka dajesz do góry czy na dol? Bi do góry zawsze się przesika :) a co do zabkow to mój ma już dwa a jest niewiele starszy i tez się leniuch nieprzekreca

Łóżeczka turystyczne tez są ok
 
Nafoczka Nasz siusiak zawsze jest skierowany do dołu. Tyle Mikołaj siusia w nocy, zastanawiam się nad jakimiś cudownymi pieluchami :) może takie na basen byłyby dobre :):)
Ziemniaczek odginanie główki nie musi mieć związku z napięciem miesniowym, ale staraj się nosić dzidziusia plecami do siebie. Tak mi mówiła rehabilitantka.
Wiecie co ja trochę wprowadzam tych stałych pokarmów. Wczoraj i dzisiaj jak karmilam Mikołaja to się denerwowal a później zaczął strasznie płakać, nie mogłam go uspokoić. I wpadłam na to, że chyba łyżeczka dotyka dziąseł, które bardzo go bolą. Może niedługo zobaczymy pierwszego ząbka :) To musi być fajne wydarzenie, chociaż bolesne dla malucha:( Nie dawno też się obudził z płaczem, a nigdy mu się to nie zdarzało.
 
Hope wyobraź sobie ze fenomenem pieluch na basen jest to ze jak założysz dziecku i ono zrobi siusiu poza woda - jak pieluszka jest jeszcze sucha to ona od razu przecieka [emoji20]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja tez siusiak biorę w dół.
Wiecie co ja troche poczytałam o tym napięciu ale i tak nie rozumiem o co chodzi czy to jest złe czy trzeba leczyć
 
Do góry