reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

wyglądać sexy

reklama
Dziewczyny... Właśnie siadam i własnymi słowami spróbuję wam to wszystko streścić i porozsyłać na maile. Oczywiście najlepiej byłoby kupić jakąkolwiek książkę o diecie Montignaca ale może ustami laika faktycznie będzie to bardziej zrozumiałe. Tu wkleję później ogólne założenia, a potem spróbuję przepisać wam jeszcze kilka przykładowych manu na maile (aby w praktyce się temu przyjrzeć)i zobaczycie że jak zaczniecie się tak żywić będziecie najedzone, w końcu każe się że możecie jeść prawie wszystko tylko nie w utarty sposób i zgodnie z polskim przyzwyczajeniem... No to biorę się do roboty ::)
 
OGÓLNE ZASADY
1. Nigdy nie łącz produktów o wysokim IG z tłuszczami w jednym posiłku, a jeśli chcesz szybko schudnąć do dań tłuszczowych dodawaj jedynie warzywa poniżej 30 IG (tabele IG roześlę ew można znaleść w internecie)
2. Unikaj jedzenia produktów węglowdanowo-tłuszczowych (np pełne mleko, czekolada, awokado,
wątróbka, orzechy laskowe, herbatniki) Jeśli mleko to tylko 0% (nawet nie 0,5!)
3. Wyeliminuj z diety całkowiecie cukier / sacharozę ( w pierwszej fazie jak chce się uzyskać wymarzoną wagę, potem można np czekoladę z 70% kakao)
4. Jedz chleb tylko pełnoziarnisty i tylko na śniadanie
5. Wyeliminuj z diety ziemniaki pod każda postacią i jw białe pieczywo
6. Wyeliminuj biały ryż
7. Makaron tylko ugotowany na al. Dente lub razowy
8. Owoce jedz oddzielnie, najlepiej na czczo i ze skórką 30min przed posiłkiem, ale nie wcześniej niż 3h po posiłku węglowodanowym lub 4 po posiłku tłuszczowym
9. Zrezygnuj z alkoholu ( w drugiej fazie można pić już czerwone wino)
10. Unikaj mocnej kawy i herbaty. Jesli kawa jest nieunikniona, to najlepiej rano i jeśli nie można się odzwyczaic od białej to tylko z mlekiem 0%!
11. Jedz co najmniej 3x dziennie, nie omijaj posiłków!
12. Ogranicz spożywanie "złych" tłuszczów /nasyconych/, na korzyść "dobrych" /nienasyconych/
13. W czasie posiłku nie pij wody, nie pij tez bezpośrednio przed posiłkiem tylko "po"
14. Przygotowuj soki owocowe w domu,bezpośrednio przed spożyciem. (Dieta zakłada, że powinno się unikać wszystkich przetworzonych rzeczy np sosów w proszku, soków w kartonach, nawet majonezu ze sklepu, bo jest tam mnóstwo ukrytych cukrów i konserwantów które podwyższają poziom insuliny)
16. Całkowicie wyeliminuj słodzone napoje gazowane
17. Po posiłku składającym się z węglowodanów poczekaj 3 godziny, zanim zjesz coś zawierającego
tłuszcze
18. Po posiłku składającym się z produktów tłuszczowych poczekaj 4 godziny,
zanim zjesz coś zawierającego węglowodany
19. Jedz warzywa bogate w błonnik: sałatę, pory, bakłażany itp.
20. Między posiłkami pij wodę mineralną niegazowaną - od 1,5 do 2 litrów

I to ogólne założenia tej diety. Mam kilka książek- jak będą jakieś pytania: czekam ;D
 
Emih pisze:
9. Zrezygnuj z alkoholu ( w drugiej fazie można pić już czerwone wino)
na szczęście nie mogę teraz pić tak czy siak ;D

ogólnie podobają mi się zasady :) w innych dietach np nie pozwalają jeść węglowodanów w ogóle i na zmianę a tu można ,oczywiście po jakimś czasie
Emih pisze:
17. Po posiłku składającym się z węglowodanów poczekaj 3 godziny, zanim zjesz coś zawierającego
tłuszcze
no i dzięki za maila :-*
 
Karolinko My jako mamy karmiące oczywiście nie bedziemy się trzymac tych 3 godzin (bo to zasady ogólne) byle nie podjadać itp
Pycha nie wiem czy dostałaś maila, bo wraca mi z błędem, to dobry adres?
 
Rany, ja tak kocham jeść, że w życiu bym nie wytrzymała na takiej diecie (zresztą na rzadnej innej też oprócz MŻ :laugh:). To już wolę katować się ćwiczeniami.
 
reklama
Do góry