reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

Mam pytanie: do kiedy najpóźniej powinny wyjść dziecku pierwsze ząbki??
Jest wogóle jakaś granica?? U nas nadal ząbków ani widu ani słychu... a juz niedlugo 7 miesięcy kończymy :)
Może już tu pisałyście o tym, ale tyle stron naskrobane że nie jestem w stanie poczytać...:)
 
reklama
Mój Oskarek też zaczął się ślinić około trzeciego miesiąca. równiutko kiedy skończył 5 miesięcy wylazła mu dolna jedyneczka, teraz czekamy na drugą. ślinienie pozostało a z nim niecierpliwe oczekiwanie na drugą białą perełkę. Dodam jeszcze że wśród wielu przetestowanych sposobów na ból przy ząbkowaniu najlepiej wypadł żel dentinoks.
Pozdrawiam serdecznie i życzę szczerego uśmiechu pociech wszystkim Mamom!
 
U nas w ciągu tygodnia wyszły trzy ząbki, więc bólu musiało być sporo. Zresztą Michał był nie do zniesienia:-(Stosowaliśmy Dentinox i daliśmy rade. Michasiowi tak się spodobało smarowanie i chyba zakapował, że to przynosi mu ulgę, że jak kończyłam smarować to się wściekał żę tyle:tak::tak::tak:potem chodził pół dnia z tubką w rączce i nie chciał oddać:sorry: U nas ślinienie też zaczęło się ok 3mż, ale ząbkujemy teraz. Okazało się, że to przez pewne nawyki nie zamykania buzi. Poszliśmy do logopedy, ślinienie się skończyło i nasze marzenia o ząbkach także. A tu nagle w jedna noc...:szok:skąd tu się wziął ;-) Teraz stosujemy pastę elmex i Michałkowi sie bardzo podoba szperanie w buzi o dziwo, bo nie nawidzi jak mu się wkłąda tam cokolwiek oprócz jedzenia. pozdrawiam i życzę spokojnych dni i nocy:-)
 
Cześć wszystkim. Mam do was pytanko. Czy spotkałyście się z przypadkiem, że podczas ząbkowania u dziecka pojawiła się wysypka przypominająca wyglądem wysypkę alergiczną? Słyszałam, że tak może się dziać.
 
witajcie
dziewczyny powiedzcie mi co stosujecie do pielegnacji zabków maluszków, jakies specjalne szczoteczki? pasty do zabków?? prosze o rade
 
reklama
juz doczytałam pare stron wczesniej:tak:
u nas pojawiły sie dwa zabki na raz, przez miesiac nusia nie dała zyc, budziła sie co chwile... a jak ząbki były juz prawie na wierzch to przez trzy noce wogóle nie spałam, po przebiciu sie zabków sytuacja unormowała sie troszke, ale ostatnio przez weekend mała znów zaczeła pomarudywac w nocy i co gorsze domaga sie lulania na rekach... pewnie nastepne ząbeczki wychodzą...
 
Do góry