reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

Witam, mam pytanie. Mój synek za 10 dni skończy 3 miesiące. Od pewnego czasu ślini się i gryzie piąstkę. Czy może już ząbkować??

Hei.
Moja mala od ok 3-ego miesiaca zaczela sie slinic i dziaselkami gryzla bardzo zapalczywie. Zabki jej wyszly 2 na dole- naraz, dopiero ok 7 miesiaca. Niekiedy wychadza szybko, ale tez moze to trwac pare miesiecy.
 
reklama
Halo
Moj malutki synus tez sie slinil od 3 miesiaca a zabek dopiero wyszedl gdy mial 6,5 miesiaca.
Teraz wychodza chyba tez kolejne bo jest bardzo marudny i ma podwyzszona goraczke, tzn. ok 38, moze ktoras mamusia napisze mi jak dlugo moze taki stan podgoraczkowy trwac i jak wysoka moze byc goraczka? Kiedy musze isc do lekarza?


 
Halo
Moj malutki synus tez sie slinil od 3 miesiaca a zabek dopiero wyszedl gdy mial 6,5 miesiaca.
Teraz wychodza chyba tez kolejne bo jest bardzo marudny i ma podwyzszona goraczke, tzn. ok 38, moze ktoras mamusia napisze mi jak dlugo moze taki stan podgoraczkowy trwac i jak wysoka moze byc goraczka? Kiedy musze isc do lekarza?



Jezeli cie to niepokoi to idz do lekarza dla spokojnosci. Bo z dziecmi i goraczka to roznie bywa. Niektore maja goraczke 3 dni i nagle przechodzi, i w tym czasie ich ogolny stan fizyczny wcale nie odbiega od normy.Jedynie odbija sie to na apetycie.
Inne z kolei przy lekkiej goraczce moga byc ospale- nie w formie.
Ale trzeba caly czas pilnowac bo u malych dzieci moze temperatura nagle podskoczyc. Jak mi tlumaczono nie kazda goraczka musi byc oznaka choroby. Podwyzszenie temperatury ciala jest to oznaka ze jakis wirus sie przyplatal i w ten sposob nasz organizm sie przed tym broni.
Moja Mala od zeszlej niedzieli smarczy i kaszle. Sprawdzam jej temperature 2 razy dziennie (odbytniczo). Ale jak doszlo do 37,8 to sprawdzilam dodatkowo. Ale ze duzo sie slini i drapie w dziselka, wiec prawdopodobnie ma to cos wspolnego z zebami. Mialam dzisiaj wizyte u lekarza, wiec wzielam Mala ze soba, bo tydzien takiego smarkania to jednak troche dlugo. Chociaz juz zaczyna byc lepiej. Pilnuje tylko aby nie byla za cieplo ubrana i duzo pila. Powodzenia!
:-)
 
Mój syn ślini sie od 3 miesiąca a w dodatku pożera wszystko co zobaczy myślałam ze na ząbki jest jeszcze stanowczo za wczesnie. Paweł byl niespokojny sporo płakał i niewyjmował rączek z buzi kupiłam tez specjalny gryzak MAM wyprowilowany na dziąsełka zeby mogł sobie je drapać przez jakiś czas dawało to efekt na noc posmarowałam mu dziąsełka i miałam miłą niespodzianke pod palcem wyczułam dolna jedyneczke!! po jakimś tygodniu była juz całkowicie widoczna a wiec to mozliwe ze maluchy moga tak wczesnie ząbkowac:)
 
Nie chce nikogo straszyc, ale do mojego przedszkola chodzil chlopczyk ktory, pierwszy zabek dostal jak mial 1 miesiac. Zdarzaja sie przypadki, ze dzieci nawet rodza sie z zebami, bo w ktoryms miesiacu ciazy juz cos tam w uzebieniem sie dzieje. To naprawde mozna wspolczuc tym co karmia piersia!
 
Hej
My od wczoraj mamy ząbek (powiedzmy)tzn juz się przebil:)pełno płaczu i noszenia na rekach,ale dajemy rade:)

Moja mama mówiła mi ze jak mnie rodzila to pani urodzila chlopca z zębem,wiec naprawde to nie zalezy od niczego:)
 
o od kiedy zaczac myc zabki? opinie sa rozne..co wy uwazacie??


Ja we wrzesniu bylam u dentysty na kontroli,i maly byl ze mna i pani dentystka powiedziala mi ze jak pojawi sie pierwszy zabbek to myc,tyle ze nie ten jeden zabek tylko cala jame ustna,sa specjalne nakladki -szczoteczki na palec,spytaj sie w aptece,pani dentystka polecila mi cos tylko ze ulotke zostawilam w domu w Polsce,wiem ze ta pasta ma odrazu szczoteczke -nakladke i ze kosztuje cos ok 20 zl,i ze dawac tej pasty tylko objetosc glowki od szpilki(czyli prawie nic),ale to jeszcze zalezy od wieku dziecka :)
 
o od kiedy zaczac myc zabki? opinie sa rozne..co wy uwazacie??
Ja calej moje trojce mylam od momentu kiedy wybil sie pierwszy zabek:tak::tak::tak:Sa specjalne pasty i szczoteczki dla maluszkow w kazdym wieku:-)Te pasty maja tak malo fluoru ze nawet jak dziecko polknie ta paste(a raczej jest to nieuniknione) to nic sie nie stanie
 
reklama
Ja też myję małemu ząbki od samego początku. Mam pastę elmex dla dzieci. Pasty nakładam malutko, dosłownie pomaluję czubek szczoteczki! A i tak w buzi piana.....Michał uwielbia myć ząbki :tak:
 
Do góry