reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

reklama
Mojemu Antosiowi w zeszły tygodniu wyszedł pierwszy ząbek - jedynka, ale górna. Teraz idzie prawa jedynaka górna i lewa dwójka góna. dolnych coś nie widzę.
 
A ojemu Michasiowi idą dwie dolne trójki!!! Ma dopiero 3 m-ce i tydzień - i innych zębów na razie nie ma.i nie wiem czy to normalne...???

 
Czy to możliwe, żeby dwu i pół miesięcznemu niemowlakowi zaczęło się ząbkowanie? Ostatnio mój Kubasek zrobił się strasznie marudny, od kilku tygodni obficie się ślini, pcha rączki do buzi i w ogóle mam wrażenie, że dziąsełka ma jakieś inne niż zwykle. Po czym poznać, że zaczęło się ząbkowanie? I kiedy zwykle to następuje?
 
Atruviell Nasz Kacperek jak zacząl się ślinić miał jakieś 3 miesiące. Szczerze przyznam, że nie przypuszczałem iż można produkować jej takie ilości :laugh: ale najwyraźniej można :laugh:. Wtedy byliśmy pewni, że zaczęły pojawiać się ząbki i pewnie tak było, tylko nic nie zobaczylismy aż do 8 miesiąca kiedy faktycznie one wyszły ... rany wtedy to było ślinienie się ;D ;D ;D ;D biedaczek zatapiał swoje "ząbki" we wszystko co miał w zasięgu wzroki i rączek. Nawet taj szedł na spacer to przyczepiony był buzią do pałaka w wózku i wtedy tak ściesznie wyglądał :p. Spodziewaliśmy się jednego a tu któregoś razu pojawił sie drugi. Na razie tak zostało.
Pytasz po czym pozanć, że ząbki tuż tuż ... hmmm to ciężkie pytanie. My byliśmy pewni jak dało się wyczuć pod paluszkiem ostre krawędzie ząbka - chociaż od tego czasu minął miesiąc nim go zobaczylismy. Wtedy też zwiekszylismy częstotliwość smarowania dziąsełek żelem.

pozdrawiam - też Kuba - tata Kacperka
[jak zawsze okazjonalnie 8) na forum]
 
Kik- Ja raczej wyczuwam, że dziąsełka stały się bardziej miękkie niż kiedyś. Kiedyś mój Kubuś dziąsełka miał twardziutkie a teraz takie jakieś rozmiękczone... Podczas karmienia butelką wpada w histerię, tak jakby dotyk smoczka był nieprzyjemny... Płaczliwy się jakiś zrobił... Jest tak od kilku dni a ja już ledwo wytrzymuje... Tylko te bezzębne (jak na razie) uśmiechy pozwalają mi jakoś przetrwać. A gdzie tu siódmy, ósmy miesiąc... :)

Mam jeszcze jedno pytanie: czy mogę spróbować posmarować dziąsełka już teraz jakimś żelem? A jeśli tak, to jaki polecacie?
 
https://www.babyboom.pl/forum2/index.php/topic,3809.0.html - tutaj link do tematu o żelach na zabkowanie. Co do stosowania żelku u 2,5 misięcznego Kuby to z całą pewnością możesz zacząć. Oczywiście w mniejszych ilościach. W razie wątpliwości poradź się pediatry przy najbliższej wizycie lub farmaceuty. :laugh:

pozdrawiam - Kuba - tata Kacperka
[jak zawsze okazjonalnie na forum 8)]
 
reklama
Pytałam mamy jak to było kiedy ja i moje rodzeństwo zaczynaliśmy ząbkować. Mama mi powiedziała, że poza ślinotokiem nie było żadnych objawów, a o tym, że ząbki nam urosły poznawała po tym, jak coś zaczęło dźwięczeć o łyżeczkę ;) Co do mojej Julki, to też potwornie się ślini, zrobiła się strasznie marudna i z upodobaniem wpycha sobie do buzi albo swoje rączki, albo mój palec. Smoczek nie pomaga, bo zdaje się, że nie swędzi jej w okolicy jedynek, czy dwójek, ale bardziej po bokach, tam gdzie kiełki rosną. I rzeczywiście, daje się wyczuć zgrubienia właśnie w miejscu kiełków. Mąż się śmieje, że nam wampirek rośnie, jednak mam wrażenie, że do przebicia się ząbków jeszcze dużo śliny upłynie ;D
 
Do góry