reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

ja swojego synka czulam juz bardzo wyraźnie w 12-stym tygodniu. Lekarz potwierdził moje odczucia :D
 
reklama
Ja tzw "motylki" w brzuszku pocczułam w około 18 tygodniu, śmieszne uczucie:) Niestety jak do tej pory ( jestem w 22 tygodniu) nie poczułam żadnych wyraźniejszych ruchów. Strasznie mnie to martwi, bo czytałam, że powinny być wyczuwalne w 20 tygodniu :(
 
Podobno wszytsko zalezy od położenia łozyska. Moze to i racja. Poprzednio było z przodu - cała ciażę bardzo słabo czulam ruchy synka, teraz jest na scianie tylnej i szału czasem dostaje. Nawet lekarz powiedział, ze wyjatkowo "biegający" ten drugi synek....oj... co to będzie jak sie urodzi....
 
Ja pierwsze ruchy poczułam na początku 17 tygodnia. A regularnie odczuwałam od 20-21tygodnia.
 
ja też pierwsze ruchy wyczułam w 17 tyg. i nie miałam żadnych rozterek czy to dzidzia czy nie, jak się zaczęło to już na dobre :D. Ale wiem też ze szkoły rodzenia, że to bardzo wcześnie, szczególnie u pierwiastek.
pozdrawiam
 
Witam
Ja żadnych "motylków" nie odczuwałam. Pierwszego kopniaka dostałam ok 20-21 tc, ale za to był tak silny, że się zgięłam wpół :laugh: i nie miałam żadnych wątpliwości, że to Damianek trenuje kickboxing :p
 
Ja swoją kruszynke poczułam 13 kwietnia był to 17 tydień :p i tak jak ty NITECZKO porównałam to uczucie do motylków , więc to napewno twoja DZIDZIA :p
 
Ja poczułam ruchy 8 Maja zeszłego roku to był 18 tydzień - aż mi się nie chce wierzyc, że to już rok minął a dzidzia wczoraj skończyła 7 miesięcy :) Mówi się, że jak się poczuje ruchy to niby przypada dokładnie na połowę ciąży ale z waszych wypowiedzi widac, że chyba nie do końcasię sprawdza :) Pozdrawiam
 
Powiedzcie mi, czy to normalne ze moje maleństwo od dwoch dni tak mało sie rusza?? Przedtem czułam ruchy bez przerwy a teraz bardzo zadko. Martwi mnie to!!! :( :( :( Moze to przez to że jestem przeziebiona i strasznie kaszle?
 
reklama
sunny30 czasami bywa, ze dziecko się mniej rusza, albo Ty mniej te ruchy odczuwasz, ale jeśli są za rzadkie to niezwłocznie idź do lekarza!!! On (ona) rozwije Twoje wątpliwości i sprawdzi czy wszystko jest ok.
 
Do góry